TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Prezydent Radomia chce obniżyć ceny biletów
TransInfo.pl - Opublikowano: 04.11.2016 14:03:37 2 komentarze
Prezydent Radomia chce obniżyć ceny biletów

Prezydent Radosław Witkowski oraz wiceprezydent Konrad Frysztak przedstawili projekt nowego cennika biletów autobusowych. Na najbliższej sesji radni otrzymają projekt uchwały w tej sprawie. Został on pomyślany w taki sposób, by każdy znalazł w nim odpowiednie dla siebie rozwiązanie, które będzie korzystniejsze od dotychczasowego. Jeśli radni zaakceptują ten projekt, zmiany będą obowiązywały już od stycznia.

- Chcemy, aby nasza komunikacja publiczna była jak najtańsza i jak najbardziej przyjazna dla mieszkańców. Jednym słowem taka, by mieszkańcy chcieli z niej korzystać, aby transport zbiorowy był coraz bardziej popularny w naszym mieście ? mówi prezydent Radosław Witkowski dodając, że tania i sprawna komunikacja była jednym z punktów jego programu wyborczego, zaś proponowane obecnie zmiany idą nawet dalej, niż ówczesne propozycje.

Dużą nowością będzie m.in. jednogodzinny bilet na wszystkie linie za 3,8 zł (ulgowy 1,90). To rozwiązanie, dzięki któremu osoby jeżdżące z przesiadkami będą mogły zaoszczędzić, zastępując kilka biletów jednorazowych jednym biletem godzinnym.

Najwięcej zmian i obniżek dotyczyć będzie posiadaczy Karty Miejskiej.

- To nasze świadome działanie, chcemy zachęcać i motywować mieszkańców do korzystania z tego rozwiązania, jako naprawdę korzystnego i pod każdym względem wygodnego ? mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Obniżona zostanie cena jednorazowego biletu z e-portmonetki na Karcie Miejskiej: spadnie z 2,80 do 2,40 (ulgowy: z 1,40 na 1,20 zł). Posiadacze Karty Miejskiej jadący na odcinku do dwóch przystanków nadal będą mieli możliwość korzystania z biletów po 2 złote (ulgowy ? 1 zł). Jednocześnie wzrośnie cena 10-przejazdowego karnetu z 24 do 28 złotych. Stopniowe obniżanie cen biletów z e-portmonetki w stosunku do biletów drukowanych stanowi zachętę do korzystania z Karty Miejskiej.

Istotną zmianą jest wprowadzenie na Karcie Miejskiej kilku rodzajów nowych biletów okresowych na wszystkie linie. To bilety szkolne, semestralne oraz bilety dla posiadaczy Karty Seniora. Bilet szkolny, ważny od 1 września do 30 czerwca, kosztować będzie 300 złotych. Jego jeszcze tańszy wariant, dla posiadaczy Karty Rodzina Plus (miejska karta dużej rodziny) to wydatek 240 zł. Wprowadzone będą także bilety semestralne za 160 zł za okres od 1 września do 31 stycznia oraz od 1 lutego do 30 czerwca. I to samo z Kartą Rodzina Plus ? 130 zł.

Posiadacze Karty Seniora będą mogli przez cały rok kalendarzowy podróżować wszystkimi miejskimi liniami autobusowymi już za 100 zł.

Obniżą się też dotychczasowe limity obowiązujące krwiodawców, o co zabiegało Centrum Krwiodawstwa. W przypadku mężczyzn wyniosą one 18 w miejsce obecnych 25 litrów oddanej krwi. Dla pań limit nadal będzie wynosił 15 litrów.

I na koniec jeszcze jedna miła wiadomość dla wszystkich mieszkańców. W Dniu bez Samochodu, który wypada we wrześniu, korzystanie z komunikacji miejskiej będzie całkowicie bezpłatne dla wszystkich bez wyjątku. To samo dotyczyć będzie także dojazdu na cmentarze 1 listopada.

Jak poinformował wiceprezydent Konrad Frysztak, władze miasta zamierzają zlecić zewnętrznej firmie opracowanie audytu funkcjonowania transportu zbiorowego w mieście. ? Taki audyt nie był od lat wykonywany, a chcemy dysponować obiektywną wiedzą specjalistów na temat m.in. przebiegu linii autobusowych i lokalizacji przystanków ? stwierdził.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZDiK Radom
bilet
  • www – 04.11.2016

    To dobry kierunek. Prezydent Radomia policzył i pewnie mu wyszło, że się opłaca. Dziwne? Prawda?

  • Radek – 07.03.2017

    Wybory 2018.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....