TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Prezydent Poznania o transportowych ograniczeniach: Idiotyzm!
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 26.03.2020 19:00:22
Prezydent Poznania o transportowych ograniczeniach: Idiotyzm! fit. ZTM Poznań

Prezydent Poznania zwrócił się do wojewody wielkopolskiego o to, by policja, strażacy i Wojska Obrony Terytorialnej pilnowały ograniczeń liczby pasażerów komunikacji miejskiej.

Rządowe zalecenia określił mianem idiotycznych.

Wojewoda upomina

Wtorkową decyzją rządu w autobusie czy tramwaju może przebywać tylu pasażerów, ile wynosi połowa liczby miejsc siedzących w pojeździe. Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zwrócił się w środę, 25 marca  do prezydenta Poznania o dostosowanie działań miasta do wytycznych wskazanych przez rząd.

"Proszę o przywrócenie codziennego rozkładu jazdy, który zwiększy liczbę dostępnego dla pasażerów taboru, a tym samym umożliwi dostosowanie się miasta do wytycznych obowiązujących w stanie epidemii" – napisał wojewoda. Mikołajczyk zasugerował także czasową rezygnację z pobierania opłat parkingowych w mieście.

Prezydent odpowiada

W czasie czwartkowej konferencji prasowej prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak odczytał list, który w odpowiedzi na środowe pismo wysłał wojewodzie.

-"W obecnym stanie wyjątkowym w Polsce, którego rząd, chcąc na siłę przeprowadzić wybory, nie ma odwagi tak nazwać, to pan ma szereg narzędzi, by realizować dyspozycje władz RP. W związku z tym, zwracam się do pana z prośbą o zabezpieczenie na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej w Poznaniu przez podległe panu służby (policję, straż pożarną, WOT) możliwości egzekwowania idiotycznych rządowych zaleceń, będących dowodem na to, że władze RP nie wiedzą, jak funkcjonuje transport publiczny, bo z niego po prostu nie korzystają" – powiedział Jaśkowiak.

Zwrócił uwagę, że to wojewoda może nakazać zakładom pracy inne godziny rozpoczynania i kończenia zmian. "W ten sposób może pan znacząco wpłynąć na dostosowanie naszej komunikacji publicznej do wytycznych rządu" – powiedział Jaśkowiak.

-"Nie potrzebowaliśmy wskazówek rządu by dbać o bezpieczeństwo pasażerów transportu publicznego. Od początku na bieżąco monitorowaliśmy napełnienie pojazdów wprowadzając zmiany tam, gdzie było to konieczne. Tramwaje i autobusy dezynfekowaliśmy zanim w rządzie ktokolwiek zaczął się interesować koronawirusem" – oznajmił.

Dodał, że dla zapewnienia obsługi komunikacji publicznej w Poznaniu w zwykły dzień roboczy na trasy wyjeżdża łącznie 290 autobusów i 184 tramwaje.

-"Chcąc dostosować naszą komunikację do wymogów rządu musielibyśmy mieć o połowę, a być może nawet dwukrotnie liczniejszy tabor" – zaznaczył.

26 procent na L4

Podkreślił, że obecnie absencja wśród motorniczych i kierowców poznańskiego MPK wynosi ok. 26 proc. Według Jaśkowiaka przekłada się to na brak możliwości kursowania 59 autobusów i 32 tramwajów.

"Jak widać rząd nie potrafi nawet dokonać prostych wyliczeń. Biorąc pod uwagę powyższe dane moja surowa ocena jego ostatnich dyspozycji nie powinna zatem dziwić czy bulwersować" – dodał Jaśkowiak.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
rząd
Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....