TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Premiera spotu "Wrocław bez barier" [FILM]
MPK WROCŁAW TL, Transinfo - Opublikowano: 20.12.2016 21:45:36 1 komentarz
Premiera spotu

Patryk ma trzy i pół roku i porusza się na wózku inwalidzkim. Jest podopiecznym Fundacji Potrafię Pomóc, która realizuje kampanię miejską "Wrocław bez barier ? dzieci mają głos". Już od dziś możecie zobaczyć go na ekranach w pojazdach MPK Wrocław. Chłopiec został bohaterem spotu, w którym towarzyszy mu dwoje nietypowych bohaterów. Są nimi? Lalki Tomek i Malwina z Fundacji L'Arche.

W ten oryginalny sposób organizatorzy akcji chcieli zwrócić uwagę na temat osób niepełnosprawnych podróżujących komunikacją miejską. Partnerzy projektu oraz jego bohaterowie opowiedzieli o idei przyświecającej jego realizacji podczas premiery spotu, która odbyła się dzisiaj na Placu Teatralnym w tramwaju MPK Wrocław.


- Ja sam miałem kiedyś ogromny problem, żeby dostać się z Psiego Pola do Centrum. W 2003 r. we Wrocławiu nie było żadnego niskopodłogowego pojazdu. Dzisiaj wszystkie wrocławskie autobusy i prawie połowa tramwajów jest przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych pasażerów. Dzięki temu możemy swobodnie podróżować po mieście. MPK Wrocław konsultuje ze środowiskiem osób niepełnosprawnych kwestie zakupu nowego taboru, tak żeby mogły nimi podróżować osoby z trudnościami w poruszaniu się. I chodzi tu nie tylko o potrzeby osób na wózkach, czyli niską podłogę, ale też na przykład zapowiedzi głosowe, ułatwiające korzystanie z komunikacji miejskiej osobom niewidomym i słabo widzącym ? mówił Bartłomiej Skrzyński, Rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, który pomagał przy realizacji filmu.

- Chcemy także zwrócić uwagę naszych pasażerów na to, że pomaganie osobom niepełnosprawnym w poruszaniu się komunikacją miejską to nie tylko rola kierowcy czy motorniczego. Każdy z nas może pomóc bezpiecznie wsiąść do autobusu komuś kto ma widoczne problemy z poruszaniem się, czy ustąpić starszej osobie miejsca w tramwaju  ?  komentowała Agnieszka Korzeniowska, rzeczniczka MPK.

Pod koniec listopada MPK zostało nagrodzona certyfikatem "Wrocław Bez Barier", nagradzającym osoby, organizacje, firmy i instytucje, które codziennymi, dobrymi praktykami wspierają osoby z niepełnosprawnościami. W nadchodzącym roku we Wrocławiu pojawi się kolejnych 16 tramwajów i 60 autobusów z niską podłogą, wewnętrznymi i zewnętrznymi zapowiedziami głosowymi czy jaskrawymi wyświetlaczami informacji pasażerskiej. 16 nowych tramwajów niskopodłogowych to nawet 300 kursów tramwajowych dziennie dostępnych dla osób o ograniczonej mobliności.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
planowanie uniwersalne
nagroda
bariery architektoniczne
pojazdy niskopodłogowe
Wrocław Bez Barier
Wrocław
  • Katon – 21.12.2016

    "W 2003 r. we Wrocławiu nie było żadnego niskopodłogowego pojazdu. Dzisiaj wszystkie wrocławskie autobusy i prawie połowa tramwajów jest przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych pasażerów. ? mówił Bartłomiej Skrzyński, Rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych" - to fakt, czasami nie dostrzegamy jaki postęp miał miejsce i w jak krótkim czasie, taka opinia osoby niepełnosprawnej pozwala spojrzeć na to z odpowiedniej perspektywy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....