TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Premier wezwał Czechów do powrotu z Włoch
PAP - Opublikowano: 09.03.2020 18:30:20
Premier wezwał Czechów do powrotu z Włoch ; fot. ceskatelevize.cz

Władze Włoch powinny zabronić obywatelom wyjazdów do innych krajów Unii Europejskiej - powiedział 8 marca w wywiadzie dla czeskiej telewizji publicznej premier Andrej Babisz. Wezwał też obywateli swego kraju, którzy przebywają na północy Włoch, do powrotu.

Czeski premier argumentował, że efektywna kontrola podróży włoskich obywateli w strefie Schengen nie jest możliwa i tylko apel włoskiego premiera do rodaków mógłby powstrzymać obywateli tego kraju przed podróżowaniem po krajach Unii Europejskiej.

Wirusowe statystyki

Włochy należą do czołówki krajów, w których gwałtownie szerzy się koronawirus SARS-CoV-2. Według najnowszych szacunków w kraju tym potwierdzono 5800 zakażeń. Z powodu Covid-19 zmarły tam 233 osoby.

W nocy z soboty na niedzielę premier Włoch Giuseppe Conte zapowiedział zaostrzenie walki z koronawirusem. W trakcie konferencji prasowej w Rzymie Conte przedstawił główne założenia dekretu, który ma zamiar wydać. Projekt ten przewiduje zaostrzone środki zapobiegawcze w celu zatrzymania szerzenia się wirusa. W regionie Lombardia i w 14 miastach na północy, gdzie szerzy się epidemia, będzie obowiązywać ograniczenie możliwości poruszania się.

"Siły policji będą uprawnione do zadawania pytań obywatelom, poruszającym się po tych obszarach. Oznacza to, stwierdził, że trzeba będzie uzasadnić konieczność podróżowania" - zapowiedział włoski premier. "Nie ma absolutnego zakazu poruszania się, ale możliwość ta będzie ograniczona"- zaznaczył.

Czesi mają wracać

W odpowiedzi na propozycje włoskiego premiera szef czeskiej dyplomacji Tomasz Petrziczek opublikował w niedzielę na Twitterze apel do obywateli Czech, którzy z powodu pracy lub wyjazdów turystycznych znaleźli się na północy Włoch i mogliby tam utknąć na dłużej z powodu nowych zarządzeń władz w Rzymie.

Czescy obywatele mogą natychmiast wrócić do domu z zamkniętych obszarów w północnych Włoszech - napisał szef czeskiego MSZ. W przypadku jakichkolwiek trudności Czesi mają się zwracać do placówek konsularnych w Rzymie i w Mediolanie. Mogą też ściągnąć na swoje smartfony aplikację DROZD, która ułatwi ich zlokalizowanie we Włoszech i udzielenie wszelkiej niezbędnej pomocy konsularnej.

Petrziczek przypomniał, że zgodnie z zaleceniem MSZ wydanym 6 marca wyjazdy do Włoch nie są zalecane, a połączenia lotnicze z Czech do miast położonych na północy Włoch zostały czasowo wstrzymane.

Ministerstwo zdrowia wydało zaś w sobotę zarządzenie stanowiące, że osoby przyjeżdżające do Czech z obszarów, gdzie szerzy się SARS-CoV-2, mają obowiązek skontaktować się z lekarzem i przebyć dwutygodniową kwarantannę. Dotyczy to zarówno obywateli czeskich, jak i cudzoziemców, którzy pracują w tym kraju. Ograniczenia nie obejmują kierowców ciężarówek, pracowników służby zdrowia oraz pilotów.

Od poniedziałku na 10 przejściach granicznych z Niemcami i Austrią rozdawane będą ulotki określające zasady postępowania, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Akcja informacyjna prowadzona będzie także w pociągach międzynarodowych.

W trybie natychmiastowym władze Czech wstrzymały wydawanie wiz obywatelom Iranu. Z uwagi na szybko rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem w tym kraju, czeski minister zdrowia Adam Vojtiech nazwał Iran "tykająca bombą".

W Republice Czeskiej zakażonych koronawirusem jest 21 osób. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
turystyka
wirus
Czechy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....