TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Poznańskim ITS-em zajmie się Siemens
TransInfo.pl - Opublikowano: 22.03.2019 12:30:50
Poznańskim ITS-em zajmie się Siemens

ZTM Poznań rozstrzygnął przetarg na prace utrzymaniowo-serwisowe systemu ITS (dostarczonego przez Siemensa). Umowa została podpisana z jedynym oferentem, tj. Siemens Mobility Sp. z o.o.

Kontrakt opiewa na kwotę 683 535,60 PLN. ZTM nie miał problemu z akceptacją oferty, bowiem ta mieściła się w jego budżecie (a wynosił on 750 000,00 PLN). W rezultacie Siemens będzie świadczył usługi do 30 listopada 2021 roku.


Zakres prac

Poprzez prace utrzymaniowo-serwisowe zamawiający rozumie czynności wykonywane w celu niezawodnej i wydajnej eksploatacji systemu, obejmującego takie prace jak aktualizacja systemów informatycznych, defragmentacja dysków, czy usuwanie zbędnych danych, a w przypadku urządzeń – sprawdzanie ich sprawności, pomiary elektryczne itp. Wykonawca będzie zobowiązany do reakcji na uszkodzenia i podjęcia działań naprawczych w ciągu 2 godzin od momentu zgłoszenia awarii. Z kolei czas naprawy usterki nie może przekroczyć 48 godzin. Wykonawca w toku prac utrzymaniowo-serwisowych ma zapewnić ciągłość działania systemu ITS. W zakres prac utrzymaniowych wchodzą następujące elementy:

- serwery i stacje robocze,

- system TETRA,

- tablice przystankowe,

- serwer VoIP.

Utrzymanie tablic

W zakresie utrzymania tablic przystankowych Siemens będzie musiał sprawdzić stan i pewność podłączeń wszystkich zewnętrznych kabli i przewodów oraz poprawić te, które są niepewne. Oprócz tego, w zakres zamówienia wchodzi pomiar rezystancji izolacji wszystkich kabli i przewodów zasilających tablice, a także pomiar uziemień konstrukcji wsporczych tablic. Pracom utrzymaniowym podlegają także sterowniki tablic – poprzez sprawdzenie i archiwizację konfiguracji sterownika oraz wgranie nowego oprogramowania systemowego. Prace utrzymaniowe mają polegać również na wprowadzaniu aktualizacji do całego systemu, zapewniających jego bezpieczne i prawidłowe działanie. Usługom utrzymania ma być objętych 87 tablic przystankowych.

Odbiór przedmiotu zamówienia

Zamawiający będzie dokonywał sukcesywnego odbioru przedmiotu umowy na podstawie kwartalnych raportów z wykonania prac utrzymaniowo-serwisowych, stanowiących jednocześnie oświadczenie wykonawcy o kompletności wykonanych w tym czasie prac oraz o tym, że przedmiot umowy w danym okresie rozliczeniowym został wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej. Kwartalny odbiór przedmiotu umowy będzie uważany za dokonany w przypadku, gdy zamawiający zaakceptuje kwartalny raport z wykonania prac utrzymaniowo-serwisowych. Z kolei raport będzie przekazywany przez wykonawcę po zakończeniu każdego kwartału i ma podlegać akceptacji ZTM w terminie 5 dni kalendarzowych od daty jego otrzymania.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
serwis
ITS
Poznań
Siemens

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....