TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Poznański autobus z pomocą dla bezdomnych
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 22.11.2018 11:30:45
Poznański autobus z pomocą dla bezdomnych

"Mobilny autobus" ze wsparciem dla bezdomnych wyruszył na ulice Poznania. To kolejne miasto - po Warszawie, Łodzi i Gdańsku, które w oparciu o autobusy niesie pomoc potrzebującym.

Cztery razy w tygodniu bezdomni w Poznaniu mogą liczyć na pomoc w ramach programu "Mobilny autobus". W specjalnym autobusie, który wieczorami będzie parkował w okolicy Dworca Letniego dostaną ciepły posiłek i pomoc przedmedyczną.

Program "Mobilny autobus" był realizowany w stolicy Wielkopolski przez cały sezon zimowy już w ub. roku.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu (MOPR) poinformował, że w tym sezonie specjalnie wyposażony autobus będzie można spotkać cztery razy w tygodniu między godz. 17 a 20 w okolicy Dworca Letniego przy ul. Dworcowej. Postoje autobusu z pomocą dla bezdomnych zaplanowano w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Oprócz autobusu w tym roku bezdomni znajdą pomoc także w ambulansie.

"W ramach wsparcia osób bezdomnych udzielana będzie następująca pomoc: zapewnienie ciepłego posiłku i napoju, pomoc przedmedyczna, pomoc w uzyskaniu schronienia w placówkach dla osób bezdomnych, pomoc w dotarciu do placówek" – podał MOPR.

Informacje o kolejnych wyjazdach autobusu będą zamieszczane m.in. na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

Rozpowszechnianiem informacji wśród bezdomnych zajmują się straż miejska i policja, ale także pracownicy schronisk i ogrzewalni, gdzie bezdomni znajdują bieżącą pomoc.

Program jest realizowany przez Stowarzyszenia "Pogotowie Społeczne" oraz "Dom Pomocna Dłoń" a finansowany przez Urząd Miasta Poznania.

W sezonie zimowym policjanci co roku apelują o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też pijane, które mogą stać się ofiarą mrozów. Jak podkreślają, czasami jeden telefon na numer alarmowy może komuś uratować życie.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Poznań
  • Łukasz Pawlak – 22.11.2018

    Niech nie do roboty wezma. Nie Mowie ze kazdy ale wiekszosc bezdomnych to ich wybor. I maja dostawac za darmo Pomoc a dzieci w szkolach musza placic za jedzenie

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....