TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Poznań z nowymi wiatami. Szyte na miarę
TransInfo.pl - Opublikowano: 23.11.2017 16:08:14 1 komentarz
Poznań z nowymi wiatami. Szyte na miarę (foto: poznan.pl)

Po remoncie torowiska tramwajowego na ul. Królowej Jadwigi powstały nowoczesne, rozświetlające przestrzeń wiaty. Dla pasażerów czekanie na tramwaj w takim miejscu jest bardziej komfortowe, a przede wszystkim bezpieczne.

- Zmiany w tym miejscu, czyli wyremontowaną trasę tramwajową wzdłuż ul. Królowej Jadwigi, widać już od prawie trzech miesięcy. Szczególnie widoczne są nowe wiaty przystankowe, które pojawiły się w trakcie tej realizacji - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania. - Jest to partnerstwo pomiędzy Miastem a firmą AMS, które postawiła je za około 200 tys. zł. Te pieniądze Miasto zaoszczędziło. Podobne projekty będą kontynuowane przy kolejnych tego typu inwestycjach.

Po remoncie torowiska w ciągu Królowej Jadwigi ulica wypiękniała i rozświetliła się dzięki pięciu wiatom przystankowym postawionym przez AMS. Są to prototypowe wiaty premium o nazwie Warta, których ostateczny projekt stworzony został na podstawie wytycznych opracowanych przez Urząd Miasta.

- Przygotowaliśmy ją według jasnych wytyczeń i po konsultacjach z plastykiem miejskim. Chodziło o to, żeby Poznań miał swoją charakterystyczną wiatę, na którą będzie można z przyjemnością patrzeć - informuje Marek Kuzaka, prezes AMS. - Są one bardzo dobrze podświetlone. Ma to oczywiście znaczenie reklamowe, ale również estetyczne i podnosi bezpieczeństwo w jej okolicy. Spędzanie czasu na przystankach, które są dobrze oświetlone i utrzymane podnosi komfort wszystkich mieszkańców.

Opracowane zostały dwa rozwiązania. Jedno z nich typu premium, to droższa wersja rozświetlająca miasto. Drugi wariant, typu Warta Slim, ma podobne założenia estetyczne, ale jest tańszy, bardziej uniwersalny i przeznaczony do centrów dzielnic oraz ciągów poza śródmieściem. Taka wiata została ostatnio ustawiona na przystanku IPN przy ul. Rolnej.

- Przystanek na wysokości ul. Półwiejskiej będzie standardem i wzorcem w przypadku kolejnych, nowych i modernizowanych, przystanków w Poznaniu - stwierdza Wojciech Tulibacki, prezes poznańskiego MPK. - W najbliższym czasie pojawią się one tam, gdzie Miasto Poznań będzie realizowało inwestycje, czyli ul. Wierzbięcice, tzw. Górny Taras Rataj, ul. Kórnicka, a także, w przyszłym roku, na ul. Hetmańskiej.

Wiaty mają konstrukcję segmentową opartą na systemowych profilach aluminiowych, co umożliwia przygotowanie wiat dostosowanych do kształtu i wielkości przystanku.

- Kolejne stawiane wiaty niekoniecznie będą identyczne jak te przy ul. Królowej Jadwigi. Będą one "szyte" na miarę i dostosowywane do wielkości i szerokości przystanków - dodaje prezes MPK.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
wiata
przystanek
AMS
  • WK – 24.11.2017

    Wartę Slim widziałbym na przystankach: Podolańska, Szczawnicka N/Ż., Druskienicka, Truskawiecka N/Ż., Łęgowskiego I N/Ż.. Oczywiście każdy przystanek w obie strony.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....