TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Poznań z nowym biletem. Semestralnym
- Opublikowano: 24.01.2019 12:30:30
Poznań z nowym biletem. Semestralnym (foto: poznan.pl)

Bilet semestralny to doskonała oferta dla wszystkich uczniów i studentów, którzy po feriach wracają do szkoły i na uczelnie. Kosztuje mniej niż odpowiadające mu bilety miesięczne i można go kupić na 120 lub 150 dni.

Z biletu semestralnego mogą skorzystać uczniowie szkół na terenie Poznania lub miejscowości objętych porozumieniami międzygminnymi (do ukończenia 23 roku życia) oraz studenci (do ukończenia 26 lat). Z oferty mogą skorzystać także doktoranci oraz słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych oraz nauczycielskich (niezależnie od wieku).

Bilety występują w dwóch wersjach: na 120 lub 150 dni. Można je kupić na strefy: A, A+B lub A+B+C. Bilet na 120 dni na strefę A kosztuje 155 zł; na strefy A+B - 207 zł; natomiast na strefy A+B+C - 311 zł. Analogicznie bilet semestralny na 150 dni kosztuje 185 zł, 250 zł lub 380 zł.

Mieszkający w Poznaniu uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów w strefie A - czyli na terenie Poznania - na liniach organizowanych przez ZTM.

Legitymacja studencka jak karta PEKA

Podstawą do korzystania z biletu semestralnego jest imienna karta PEKA albo aktywowana w systemie PEKA Elektroniczna Legitymacja Studencka (lub doktorancka) z zapisaną informacją o przysługującym uprawnieniu. Jeśli uprawnienie nie jest wgrane, trzeba mieć przy sobie ważną legitymację szkolną lub studencką.

Każdy posiadacz ELS może szybko i wygodnie sprawdzić, czy jego legitymacja może być aktywowana w systemie PEKA. Wystarczy wejść na stronę Międzyuczelnianego Centrum Personalizacji Legitymacji Studenckich i wpisać numer legitymacji.

Jeśli okaże się, że legitymacja może działać w systemie PEKA, konieczna jest jej aktywacja. Wystarczy złożyć wniosek o adaptację karty w systemie PEKA (nie trzeba załączać zdjęcia), a następnie aktywować ją w dowolnym Punkcie Obsługi Klienta ZTM.

Wniosek można wypełnić na stronie: www.peka.poznan.pl. W Punkcie Obsługi Klienta należy wówczas powiadomić kasjera o tym, że legitymacja została adaptowana online. Można również udać się do jednego z Punktów Obsługi Klienta bez wcześniejszego składania wniosku i tam aktywować elektroniczną legitymację w systemie PEKA (kasjerka lub kasjer wprowadzi do systemu niezbędne dane).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
bilet
Poznań
ZTM Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....