TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Poznań wprowadza nowa wersję myMPK
- Opublikowano: 03.03.2020 16:30:20
Poznań wprowadza nowa wersję myMPK; fot. UM Poznań

W lutym tego roku poznańska aplikacja po raz kolejny została zaktualizowana.Jest teraz bardziej przejrzysta i intuicyjna.

Aplikacja myMPK jest już dostępna na iOS. Pasażerowie mogą też skorzystać z nowych funkcji. Dodano m.in. rozkład jazdy z wyszukiwarką dla poszczególnych linii i przystanków, a Wirtualny Monitor został wzbogacony o piktogramy informujące o cechach pojazdu.

Od 2017

Aplikacja myMPK, poprzez którą można szybko uzyskać informacje na temat komunikacji miejskiej, powstała jesienią 2017 roku i od tego czasu - zgodnie z oczekiwaniami użytkowników - stale jest udoskonalana. W lutym tego roku, już po raz kolejny, została zaktualizowana. Tym razem aplikacja zyskała nowy wygląd, przez co korzystanie z niej jest prostsze i bardziej intuicyjne. Dodany został rozkład jazdy - jako alternatywa dla Wirtualnego Monitora - a sam Monitor wzbogacono o piktogramy informujące o cechach pojazdu, który realizuje dany kurs.

Piktogramami oznaczane są kursy realizowane pojazdami: niskopodłogowymi, z niską podłogą w środkowym członie, niskopodłogowymi z rampą, z niską podłogą w środkowym członie z rampą, z możliwością zakupu biletów, z możliwością przewozu rowerów, wyposażonymi w klimatyzację, wyposażonymi w ładowarki USB. W aplikacji można również zobaczyć rzeczywisty czas odjazdu autobusów i tramwajów z przystanków początkowych.

- Co jednak najważniejsze, aplikacja jest już dostępna nie tylko dla użytkowników urządzeń z systemem Android, ale również iPhone - informuje Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka prasowa MPK Poznań. - Dotyczy to również osób z dysfunkcjami wzroku. Aplikacja, w tym będący jej elementem Wirtualny Monitor, ma funkcję czytania informacji przez syntezator mowy. O ile w wersji na Android wykorzystano rozwiązanie "Voice Assistant" - system opiera się na wykorzystaniu gestów palcami, dotknięć oraz przesunięć po ekranie telefonu - wersję na platformę iOS wyposażono w analogiczny system "Voice over".

Komunikacyjne opinie

Użytkownicy myMPK nadal mogą korzystać z systemu zapamiętywania najczęściej używanych przystanków oraz wyszukiwania tych najbliżej położonych według GPS. Aplikacja powiadomi o zdarzeniach komunikacyjnych, będzie można dzięki niej zapoznać się także z planowanymi zmianami w komunikacji. Pozostaje również przycisk szybkiego łączenia z Biurem Poznań Kontakt, prowadzącym Serwis Informacji Pasażerskiej.

MPK Poznań nadal pracuje nad tym, aby aplikacja jak najlepiej mogła służyć użytkownikom. Ciągle zbiera też opinie, które uwzględnia, rozważając nowe rozwiązania. Uwagi można przesyłać, korzystając m.in. z opcji "Sonda" dostępnej w aplikacji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
apka
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....