TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Poznań rozbuduje monitoring
JOANNA ŻABIEREK / UM POZNAŃ - Opublikowano: 09.02.2016 22:23:08
Poznań rozbuduje monitoring (fot. UM Poznań)

Poznański system monitoringu miejskiego to jeden z ważniejszych elementów wpływających na bezpieczeństwo mieszkańców. Kamery działają prewencyjnie, wzrasta też wykrywalność przestępstw. W tym roku na dalszą rozbudowę systemu miasto przeznaczy blisko 1,5 mln zł.

- Trudno sobie wyobrazić nowoczesne miasto bez systemu monitoringu wizyjnego - przekonywał zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski - Oczywiście nie można oczekiwać, że monitoring rozwiąże problem bezpieczeństwa w 100%. Jednak statystyki pokazują, że w miejscach objętych tym systemem wzrasta ono nawet o kilkadziesiąt procent. Poprawia się wykrywalność przestępstw, a zapis z kamer monitoringu często służy jako materiał dowodowy.

Miasto systematycznie rozbudowuje system monitoringu, tak by mieszkańcy czuli się w nim coraz bezpieczniej. W ubiegłym roku system został wzmocniony o 87 nowych punktów kamerowych. W roku 2016 będzie realizowało kolejne inwestycje w tym zakresie.

- Miejsca instalacji nowych kamer są ustalane na podstawie trzech opinii: policji, która ma mapy bezpieczeństwa i prowadzi statystyki przestępczości, a także straży miejskiej i rad osiedli - zaznaczył prezydent Wiśniewski.

W ramach środków przewidzianych na ten cel w tegorocznym budżecie miasta kamery zostaną zainstalowane w rejonie skrzyżowania ul. Libelta i al. Niepodległości, parku im. H. Wieniawskiego, parku im. F. Chopina, a także przed Urzędem Wojewódzkim. Monitoringiem objęte zostaną też: CH Łacina, rondo Kaponiera i pętla Ogrody, a także - na wniosek radnych osiedlowych - dolny taras Rataj.

- Radni Platformy Obywatelskiej zgłosili poprawkę do budżetu zakładającą zwiększenie kwoty na rozbudowę systemu monitoringu o pół miliona zł - mówił radny Grzegorz Jura, z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego - Dodatkowe inwestycje będą realizowane na Ratajach. W pierwszej kolejności kamery pojawią się na głównych skrzyżowaniach dolnego tarasu Rataj. W kolejnym etapie monitoringiem zostanie objęty także górny taras Rataj.

Nowością w Poznaniu będzie tzw. monitoring mobilny. Na początek miasto zamierza zakupić 5 takich zestawów.

- Monitoring mobilny nie wymaga budowania infrastruktury światłowodowej, obraz przekazywany jest drogą radiową - tłumaczył Michał Lemański, zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa - Dzięki temu takie kamery mogą być instalowane tam, gdzie zachodzi konieczność okresowego wsparcia działań policji i straży miejskiej, np. podczas imprez masowych.

Oprócz instalacji nowych kamer, tegoroczne inwestycje miasta obejmą też modernizację najstarszych elementów systemu monitoringu, czyli na ul. Półwiejskiej.

- Te kamery mają już ok. 10 lat i z uwagi na słabą jakość obrazu muszą zostać wymienione na nowe - mówił dyr. Lemański - Oprócz kamer obrotowych zainstalujemy kamery stałopozycyjne, co pomoże wyeliminować tzw. martwe pola, czyli miejsca, których oko kamery nie obejmuje.

Jednym z ważniejszych obszarów, które w najbliższym czasie na pewno zostaną objęte systemem monitoringu miejskiego są tereny nadwarciańskie.

- Systematycznie rewitalizujemy tereny nadwarciańskie, które do tej pory były całkowicie zaniedbane. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że monitoring musi się tam pojawić - zapewniał prezydent Mariusz Wiśniewski - Najpierw musimy zainstalować tam oświetlenie, bo bez tego monitoring miejski nie będzie skuteczny. We współpracy z Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta przygotowywany jest projekt rozbudowy monitoringu wzdłuż Wartostrady z uwzględnieniem wybranych przyczółków mostów.

Obecnie poznański system monitoringu wizyjnego liczy 510 kamer, które zlokalizowane są w miejscach uznanych za niebezpieczne, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów o dużym natężeniu ruchu, w tym głównie skrzyżowań. Obraz z większości kamer jest obserwowany całodobowo przez pracowników cywilnych Straży Miejskiej w 6 centrach oglądu zlokalizowanych w poznańskich komisariatach policji. Pozostałe nadzoruje m.in. MPK czy ZDM.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
monitoring
bezpieczeństwo
straż miejska
policja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....