TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Poznań ma już 200 nowych wiat. W planach zielone przystanki
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.04.2020 17:30:24
Poznań ma już 200 nowych wiat. W planach zielone przystanki ; fot. UM Poznań

Na przystanku autobusowym Aleje Solidarności na ul. ks. Mieszka I stanęła nowa wiata. Jest pięćdziesiątą zamontowaną w tym roku i jednocześnie dwusetną, licząc cały projekt stawiania nowych wiat w Poznaniu, który wystartował w lipcu ubiegłego roku.

-"Pod koniec 2019 roku na poznańskich przystankach mieliśmy 150 nowych wiat. W tym roku postawiliśmy ich już 50, a kolejne przed nami. Chcielibyśmy, by w całym 2020 roku przybyło ich co najmniej trzy razy tyle, czyli 150. Razem z inwestorem - Grupą MTP - umówiliśmy się jednak na próbę postawienia ich aż 200 w tym roku Robimy wszystko, by obecne uwarunkowania nie wpłynęły negatywnie na nasze plany i mieszkańcy Poznania mogli cieszyć się z kolejnych przyjaznych, bezpiecznych i nowoczesnych wiat przystankowych - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Kolejne wiaty

W tym roku nowe wiaty stanęły na przystankach: Szylinga, Polna Szpital (dwie), Kolejowa (dwie), rondo Skubiszewskiego, rondo Solidarności (pięć), Mogileńska, Bonin (dwie), św. Leonarda (dwie), os. Winiary (dwie), Lutycka Szpital, Piątkowska (pięć), Murawa (dwie), os. Pod Lipami (pięć), Połabska (cztery), os. Zwycięstwa (dwie), Słowiańska (trzy), księcia Mieszka I, Wyłom (dwie), Al. Solidarności (cztery), Kurpińskiego (dwie), os. Piastowskie.

Nowe wiaty zastępują stare, ale też pojawiają się na przystankach, na których do tej pory nic nie chroniło pasażerów przed deszczem i wiatrem. Stawiane są też tam, gdzie jedna nie wystarczała (jeżeli warunki techniczne pozwalają na dostawienie kolejnej).

Osiem zielonych przystanków

Nowe wiaty w Poznaniu są w kolorze grafitowym z zielonymi akcentami, a wykonane są z aluminium, szkła i drewna. Typowa konstrukcja posiada dach o szerokości blisko 200 cm, chroniący przed słońcem i deszczem, oraz ściany boczne wykonane ze szkła, będące zabezpieczeniem przed wiatrem. Pasażerowie mogą oczekiwać na swój autobus czy tramwaj na ławce z oparciem wykonanym z drewna.

Ponadto w ramach pilotażowego projektu osiem wiat się zazieleni. Możliwe będzie to za sprawą rozchodnika na dachach, czyli niewielkiej rośliny odpornej na różne warunki pogodowe. Pojawił się on już na przystanku przy ul. Małe Garbary. Pozostałe zielone wiaty przewidziane są przy pl. Bernardyńskim (dwie), Rynku Łazarskim (cztery) i przy HCP.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przystanek
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....