TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Poznań i wielka komunikacyjna parada: 22 sierpnia!
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.07.2020 21:00:37
Poznań i wielka komunikacyjna parada: 22 sierpnia!; fot. MPK Poznań

W tym roku komunikacja miejska w Poznaniu obchodzić będzie 140 lat istnienia Na 22 sierpnia planowana jest specjalna parada z okazji 140-lecia, a od 9 lipca do sprzedaży weszła specjalna karta PEKA. Świętujemy!

Latem 1880 roku uruchomiona została pierwsza regularna linia tramwaju konnego na trasie od Dworca Kolejowego do Starego Rynku. W 140. rocznicę tego wydarzenia Poznań wydaje okolicznościową kartę PEKA na okaziciela, a MPK Poznań organizuje paradę jubileuszową.

Karty PEKA na okaziciela upamiętniające 140 lat komunikacji miejskiej można kupić w Punktach Obsługi Klienta ZTM oraz wybranych Punktach Sprzedaży Biletów.

140 lat

-"140-lecie funkcjonowania komunikacji miejskiej to ważne wydarzenie z punktu widzenia historii przedsiębiorstwa, ale - co szczególnie dla nas istotne - również historii całego Poznania. Dlatego nie wyobrażamy sobie świętować bez udziału mieszkańców i nie przygotować dla nich wyjątkowej pamiątki - mówi Wojciech Tulibacki, prezes zarządu MPK Poznań.

-"Tradycją stało się już, że Miasto upamiętnia ważne wydarzenia na okolicznościowych kartach PEKA na okaziciela. Mieliśmy więc kartę wydaną z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, kolejna seria upamiętniła 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a jednocześnie rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W ubiegłym roku w ten wyjątkowy sposób upamiętniono 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego, 40. rocznicę umowy o partnerstwie Poznań-Hanower, a także 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy (Trzcińskiego). Jest rzeczą oczywistą, że w kolekcji kart limitowanych nie może zabraknąć karty upamiętniającej 140 lat komunikacji miejskiej w Poznaniu - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Wraz z rozwojem Poznania stale rozbudowywana jest sieć połączeń. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że komunikacja miejska jest jak krwioobieg, bez którego Miasto i Aglomeracja nie mogą się prawidłowo rozwijać, dlatego inwestujemy w infrastrukturę, tabor, wprowadzamy rozwiązania usprawniające przejazd autobusów i tramwajów.

-"Wyjątkowa karta PEKA na okaziciela, upamiętniająca 140 lat komunikacji miejskiej w Poznaniu będzie dostępna w sprzedaży już od jutra. Dla pasażerów i kolekcjonerów przygotowaliśmy 18 tys. sztuk - mówi Wojciech Miechowicz, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. - Mamy nadzieję, że nowe limitowane karty na okaziciela uatrakcyjnią zarówno mieszkańcom, jak i przyjezdnym, korzystanie z transportu zbiorowego. Stanowią one atrakcyjną wizualnie, a do tego bardzo praktyczną, pamiątkę. Okolicznościowe karty są bowiem nośnikami biletów przystankowych, bez przeszkód można z nich korzystać opłacając przejazdy na liniach organizowanych przez ZTM.

Parada na 140-lecie

-"Wydanie karty na okaziciela to jednak dopiero początek obchodów 140-lecia komunikacji miejskiej w Poznaniu. Tradycyjnie już zaplanowana została parada pojazdów MPK Poznań - mówi Wojciech Tulibacki. - Jeśli okoliczności pozwolą, a taką mamy nadzieję, parada odbędzie się 22 sierpnia. Tramwaje i autobusy, zarówno te, które obecnie wykorzystujemy do przewozów pasażerskich, jak i te wycofane z ruchu liniowego, które można spotkać jedynie na liniach turystycznych i podczas okolicznościowych wydarzeń przejadą przez centrum miasta: wyruszą ze Zwierzynieckiej i wrócą w to miejsce przejeżdżając przez ulice: Święty Marcin, al. Marcinkowskiego, 27 Grudnia, Fredry, Dąbrowskiego i Kraszewskiego.

Parada zostanie zorganizowana zgodnie z aktualnymi zasadami obowiązującymi w transporcie publicznym w związku z pandemią koronawirusa.

Obchody 140-lecia komunikacji miejskiej w Poznaniu poprzedzone zostaną innym ważnym wydarzeniem - II Kongresem Organizatorów i Operatorów Publicznego Transportu Miejskiego, który w dniach 19 i 20 sierpnia br. będzie odbywał się w Poznaniu. Organizuje go Izba Gospodarczą Komunikacji Miejskiej wraz MPK Poznań i Związkiem Miast Polskich. Podczas spotkań będą omawiane istotne tematy, jak ustawy dostępnościowe, przepisy o ochronie danych osobowych RODO w kontekście organizacji komunikacji, poruszone zostaną także kwestie integracji transportu publicznego oraz możliwości współpracy na płaszczyźnie szerszej niż lokalna.

ABC PEKI

Kartę PEKA na okaziciela można kupować w Punktach Obsługi Klienta ZTM oraz wybranych Punktach Sprzedaży Biletów. Kosztuje 27 zł, z czego 15 zł klient może wykorzystać na przejazdy z tPortmonetki, a 12 zł stanowi zwrotna kaucja.

Podróżując z kartą PEKA na okaziciela można wyłącznie korzystać z tPortmonetki. Opłacając przejazdy należy za każdym razem przy wejściu i wyjściu z pojazdu przyłożyć kartę do czytnika.

Do każdej karty PEKA na okaziciela jest dołączany pakiet informacji dotyczący sposobu doładowania i zwrotu karty oraz unikalny login i hasło w celu możliwości zakupu biletów/doładowania tPortmonetki w Internecie. Login i hasło potrzebne do zalogowania się są ważne w ciągu 24 godzin od chwili otrzymania. Jeśli w tym terminie nie uda się zalogować do systemu wtedy należy udać się do najbliższego Punktu Obsługi Klient ZTM w celu uzyskania nowych danych do logowania.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
karta
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....