TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Poznań będzie miał pierwszy P&R
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.05.2016 20:44:18
fot. poznan.pl

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskiej ogłosiła przetarg na budowę parkingu P&R, czyli "Parkuj i jedź" przy pętli na Jana III Sobieskiego. Ma on być gotowy do 31 maja 2017 roku i jest pierwszym parkingiem tego typu, który powstanie w stolicy Wielkopolski.

O budowie parkingów pozwalających kierowcom przesiadać się do tramwajów i autobusów mówiło się w Poznaniu od wielu lat, jednak jak dotąd żadnego z nich nie udało się zrealizować. Parking na osiedlu Sobieskiego będzie pierwszy.

Termin składania ofert upływa 27 maja tego roku, o godz. 9:45. Ogłoszenie wyników nastąpi tego samego dnia o godzinie 10:00. Sam parking ma być gotowy za rok, do 31 maja przyszłego roku.

Startujący do przetargu będą musieli wykonać projekt parkingu, uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia i wybudować parking od podstaw, czyli od przygotowania terenu pod budowę i prace ziemne aż po położenie instalacji, odwodnienie i oświetlenie. Na elementy wyposażenia parkingu zostanie ogłoszony odrębny przetarg.

- To trudny projekt i bardzo ważny jako element uzupełnienia dobrego działania komunikacji publicznej - zwraca uwagę Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. - Dzięki niemu pasażerowie będą mogli bezpiecznie zostawić samochody na parkingu i dalej kontynuować podróż tramwajami czy autobusami. Liczymy, że w ciągu najbliższych lat zbudujemy 4, 5 takich parkingów.

Miasto ubiega się o dofinansowanie projektu budowy parkingu P&R ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 - Działanie 3.3 Wspieranie strategii niskoemisyjnych, w tym mobilność miejska - Poddziałanie 3.3.3 Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania.

Park & Ride to parking zlokalizowany w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej na obrzeżach miasta. Jest przeznaczony dla osób, które dojeżdżają spoza miasta, zostawiają tam swój samochód i podróż do centrum kontynuują komunikacją miejską. Pierwsze parkingi tego typu powstały na zachodzie Europy, by ochronić centra miast przed korkami i zalewem samochodów z okolicznych miejscowości-sypialni.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
węzeł przesiadkowy
integracja komunikacji
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....