TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Powstanie centrum przesiadkowe w Zielonej Górze. Skanska!
PAP mmd/ pad/ tl/ PAP - Opublikowano: 01.03.2017 15:42:11
Skanska wybuduje centrum przesiadkowe w Zielonej Górze (foto: PKP PLK)

Do marca 2018 r. w sąsiedztwie dworca PKP w Zielonej Górze powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe. W środę Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Centrum za prawie 20 mln zł wybuduje Skanska.

"Rozpoczynamy zmianę myślenia o komunikacji w mieście. Tworząc centrum przesiadkowe chcemy, aby więcej osób korzystało z komunikacji miejskiej autobusowej, jak również komunikacji szynowej, którą będziemy chcieli wprowadzić (na bazie istniejących linii PKP ? PAP)" - powiedział PAP prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. Dodał, że każda tego typu inwestycja wpływa na jakości życia mieszkańców.

Węzeł przesiadkowy zajmie blisko 2,8 ha w rejonie ulic Dworcowej, Bema i Sulechowskiej, w sąsiedztwie dworca kolejowego. Będzie składał się z dwóch budynków, placu manewrowego, a także peronów dla autobusów ze stanowiskami do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych.

Centrum będzie zadaszone i połączone z dworcem kolejowym. Powstaną też parkingi dla rowerów i ponad 100 samochodów, zmodernizowany ma być również układ drogowy. Kompleks ma poprawić estetykę i funkcjonalność tej części miasta.

"Zmiana środka komunikacji będzie odbywała się tzw. suchą nogą, czyli zostanie to wszytko połączone. Bardzo nam zależy na tym, żeby Zielona Góra była miastem przyjaznym dla pasażerów, a przede wszystkim - miastem ładnym i zielonym" - powiedziała dyrektorka MZK w Zielonej Górze Barbara Langner.

Inwestycja jest częścią dużego projektu pt. "Zintegrowany system bezemisyjnego transportu publicznego w Zielonej Górze". Projekt, którego wartość to ok. 250 mln zł, w 75% zostanie sfinansowany z funduszy unijnych i krajowych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Resztę dołoży samorząd Zielonej Góry.

Trzonem projektu jest zakup autobusów o napędzie elektrycznym oraz budowa niezbędnej do ich obsługi infrastruktury. W lutym br. zielonogórski MZK ogłosił dwa przetargi na kupno 64 pojazdów. Pierwszy dotyczy dostawy 47 elektrycznych autobusów za prawie 121 mln zł netto, a drugi jest związany z zakupem pojazdów przegubowych z napędem diesla, spełniających normy Euro 6. Wartość tego zamówienia wyceniono na 28,6 mln zł netto.

W lutym MZK ogłosił również przetarg na dostawy i montaż stacji do ładowania autobusów elektrycznych. Zamówienie zostało wycenione na 39 mln zł netto. W trakcie są też przetargi na modernizację zajezdni i wyposażenia autobusów. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Zielona Góra
węzeł
Skanska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....