TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Powstał Dekalog Bezpiecznego Turysty
TransInfo.pl - Opublikowano: 13.05.2020 19:00:11
Powstał Dekalog Bezpiecznego Turysty

Zmniejszenie obostrzeń umożliwia podróże po kraju, korzystanie z usług hoteli, czy odwiedzanie części atrakcji turystycznych.

"Dekalog bezpiecznego turysty" to szereg zaleceń, których stosowanie ograniczy ryzyko zakażenia - podała Polska Organizacja Turystyczna w poniedziałek, 11 maja.

Ruch w kraju

"Obserwujemy wzmożone zainteresowanie turystyką krajową, co jest dobrym prognostykiem dla branży" - powiedział Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

"Zdajemy sobie sprawę, że nadal najważniejsze jest bezpieczeństwo turystów i pracowników obiektów turystycznych, dlatego stworzyliśmy +Dekalog bezpiecznego turysty+, który został pozytywnie zaopiniowany przez Główny Inspektorat Sanitarny. Zawiera on podstawowe zasady, których powinniśmy przestrzegać na obecnym etapie rozwoju pandemii" - dodał.

W komunikacie podano, że "Dekalog" powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie turystów.

"W jednym miejscu zebrane zostały najważniejsze zalecenia, aktualne na dzień publikacji. Będzie on podlegał zmianom wraz ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną" - napisano. "Składa się on ze wskazówek, jak należy postępować w obecnych okolicznościach" - dodano.

"Dekalog bezpiecznego turysty" to rekomendacje POT dla osób planujących wyjazdy w celach turystyczno-wypoczynkowych, wydane po uzgodnieniach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Od 1 do 10

W pierwszym rzędzie zaleca się podróżnym odwołanie lub przełożenie wyjazdu, jeśli mamy objawy zarażenia koronawirusem. W miarę możliwości POT zachęca do podróżowania z ludźmi, z którymi i tak spędzamy czas na co dzień. Jeśli objawy zarażenia wystąpią już podczas wyjazdu, podróżujący są zachęcani do poinformowania zarówno odpowiednich służ, jak i obsługi obiektu, w którym aktualnie przebywają.

POT w "Dekalogu" zaleca się turystom stosowanie się do szczegółowych zasad, obowiązujących czy to w środkach transportu zbiorowego, czy w obiektach turystycznych, czy noclegowych. Polecane jest również sprawdzenie dostępnej oferty hoteli, np. w kwestii możliwości dostarczania posiłków do pokoju, zwłaszcza w kontekście ograniczenia działalności obiektów gastronomicznych. Istotne jest również sprawdzenie dostępności atrakcji turystycznych, z których część może być nadal zamknięta, bądź działać w ograniczonym zakresie.

Wedle POT podróż nie zwalnia ze stosowania zasady dystansowania społecznego. "Podczas podróży i pobytu w odwiedzanym miejscu wybieraj takie aktywności i sposoby spędzania czasu, które umożliwiają zachowanie dystansu społecznego. Unikaj skupisk ludzkich. Pamiętaj o obowiązującym obecnie zakazie organizowania zgromadzeń oraz imprez" - czytamy w komunikacie.

Ostatnia, dziesiąta zasada "Dekalogu" namawia do stosowania się do aktualnych ogólnych zasad i ograniczeń. "Zachowaj dystans społeczny, zasłaniaj usta i nos w miejscach publicznych, w miarę możliwości wybierz płatności bezgotówkowe. Pamiętaj, że najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o obowiązujących aktualnie zasadach i ograniczeniach jest strona www.gov.pl/web/koronawirus" - napisano.

POT poinformowała, że "Dekalog" jest częścią większej kampanii "Odpoczywaj w Polsce bezpiecznie". (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
turystyka
POT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....