TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Powakacyjny raport biletowy z Poznania
ZTM POZNAŃ - Opublikowano: 06.12.2013 13:08:24
Powakacyjny raport biletowy z Poznania
Publikujemy raport sprzedaży biletów za miesiące sierpień-październik 2013. Warto w nim zauważyć rosnącą z miesiąca na miesiąc sprzedaż biletów semestralnych, utrzymujący się trend wzrostowy w biletach krótkookresowych oraz rosnącą - we wrześniu i październiku - sprzedaż biletów długookresowych. Sierpień był pierwszym miesiącem, w którym Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu rozpoczął sprzedaż biletów semestralnych. Oferta bardzo atrakcyjnych cenowo biletów na 120 lub 150 dni spotkała się ze sporym zainteresowaniem uczniów i studentów. Od początku sierpnia ZTM Poznań sprzedał blisko 21 tys. biletów semestralnych, zdecydowanie większym wzięciem cieszą się bilety na 150 dni. Jest to doskonała oferta dla studentów i uczniów, co znajduje potwierdzenie w sprzedaży. O ile w sierpniu zakupiono 1687 szt. biletu 150-dniowego, to w październiku liczba ta wyniosła już 6176.We wrześniu nastąpiła wyraźna poprawa większości wskaźników sprzedażowych. Był to miesiąc, w którym w porównaniu do roku ubiegłego nastąpił wzrost liczby sprzedanych biletów o 4,25 proc. W poprzednich miesiącach br., wyjątkiem stycznia (+4,58 proc.) i lipca (+10,82 proc.), liczba sprzedanych biletów w porównaniu do analogicznych miesięcy 2012 r. wykazywała tendencję spadkową. Zdecydowany wpływ na ogólny wzrost liczby sprzedanych biletów miała wysoka sprzedaż biletu 15-minutowego. Dodatkowo do poprawy wskaźników, w porównaniu do września 2012 roku, przyczyniły się bilety semestralne. Także pod względem wartości sprzedanych biletów odnotowano zdecydowaną poprawę. W odniesieniu do 2012 r. ogólna sprzedaż we wrześniu oraz w okresie styczeń-wrzesień wykazała wzrost odpowiednio o 13 proc. i 10,97 proc. Znaczący wpływ na to miała sprzedaż biletów długookresowych (w tym wspomnianych wcześniej semestralnych), która we wrześniu osiągnęła po styczniu bardzo wysoką wartość. Duży popyt wystąpił również w ramach biletów jednorazowych, głównie 15 minutowych.W październiku ZTM Poznań odnotował wzrost sprzedaży biletów krótkookresowych (w porównaniu rok do roku), ugruntował się pozytywny trend dla biletów semestralnych, a na spadek sprzedaży biletów jednorazowych (zwłaszcza 15- i 30-minutowych) mogły mieć wpływ duże zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego w związku z remontem torowiska w węźle \'Most Teatralny\'. Poniżej w tabelach zaprezentowano liczbę i wartość sprzedaży biletów w 2013 roku w porównaniu do 2012 w ujęciu graficznym oraz tabelarycznym.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Poznań
pasażer
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....