TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Ponad 63 mln zł na infrastrukturę komunikacyjną w Lublinie
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 21.01.2019 17:49:56
Ponad 63 mln zł na infrastrukturę komunikacyjną w Lublinie

Ponad 63 mln zł ma kosztować w Lublinie budowa lub modernizacja kilkunastu węzłów przesiadkowych, zespołów przystanków komunikacji miejskiej i parkingów. Celem jest zintegrowanie różnych form transportu i usprawnienie ruchu w mieście.

W poniedziałek podpisano umowę ws. dofinansowania przeszło 36 mln zł projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Pozostałe koszty pokryte będą ze środków miasta i kredytu.

Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski podkreślił, że nowa infrastruktura będzie służyć zarówno mieszkańcom Lublina, jak i regionu.

Z wielką radością podpisujemy tę umowę, ponieważ te pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój infrastruktury transportowej w Lublinie, która ma polepszyć poruszanie się po mieście. Jest to inwestycja wyczekiwana, dobrze zorganizowana – powiedział Stawiarski podpisując umowę.

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk powiedział, że inwestycje mają na celu m.in. ograniczenie ruchu pojazdów prywatnych w centrum miasta.

Jeśli budujemy parkingi typu +park and ride+, to oczekujemy, że wielu mieszkańców sąsiednich gmin przyjeżdżających do Lublina zechce w przyszłości skorzystać z oferty zostawienia tam swojego samochodu i skorzystania z komunikacji zbiorowej. Chcemy ograniczyć dojazd samochodami prywatnymi do centrum miasta, ale to oczywiście kwestia indywidualnych decyzji – powiedział Żuk.

Kontynuujemy budowę transportu zeroemisyjnego i niskoemisyjnego, wspólnie z zarządem województwa realizujemy strategię Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego – dodał Żuk.

Projekt przewiduje budowę siedmiu węzłów przesiadkowych na obrzeżach Lublina, przy ulicach: Żeglarskiej, Franczaka, Kraśnickiej, Granitowej, Zbożowej, Osmolickiej i Abramowickiej. Powstać tam mają parkingi typu "park and ride" lub "kiss and ride", na których będzie w sumie 155 miejsc postojowych dla samochodów oraz stojaki dla 50 rowerów. Parkingi mają zachęcać, aby przyjezdni zostawiali na nich swoje prywatne auta bądź rowery i przesiadali się do pojazdów komunikacji miejskiej.

W tych miejscach zmodernizowane zostaną pętle komunikacji miejskiej, powstaną budynki socjalne z publicznymi toaletami oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Zbudowane zostaną nowe wiaty przystankowe, zainstalowany monitoring i elektroniczne tablice informacyjne dla pasażerów.

Przy ulicach: Związkowej, Bohaterów Monte Cassino, Mickiewicza, Kunickiego, Turystycznej i obok ronda Dmowskiego, w miejscach, gdzie krzyżują się linie komunikacji miejskiej, powstaną zespoły przystanków przesiadkowych. Zbudowane lub wyremontowane będą zatoki autobusowe i przejścia dla pieszych, ustawione nowe wiaty, stojaki dla rowerów, zainstalowany będzie monitoring, nowe oświetlenie i elektroniczna informacja.

Wszystkie obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....