TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Ponad 63 mln zł na infrastrukturę komunikacyjną w Lublinie
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 21.01.2019 17:49:56
Ponad 63 mln zł na infrastrukturę komunikacyjną w Lublinie

Ponad 63 mln zł ma kosztować w Lublinie budowa lub modernizacja kilkunastu węzłów przesiadkowych, zespołów przystanków komunikacji miejskiej i parkingów. Celem jest zintegrowanie różnych form transportu i usprawnienie ruchu w mieście.

W poniedziałek podpisano umowę ws. dofinansowania przeszło 36 mln zł projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Pozostałe koszty pokryte będą ze środków miasta i kredytu.

Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski podkreślił, że nowa infrastruktura będzie służyć zarówno mieszkańcom Lublina, jak i regionu.

Z wielką radością podpisujemy tę umowę, ponieważ te pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój infrastruktury transportowej w Lublinie, która ma polepszyć poruszanie się po mieście. Jest to inwestycja wyczekiwana, dobrze zorganizowana – powiedział Stawiarski podpisując umowę.

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk powiedział, że inwestycje mają na celu m.in. ograniczenie ruchu pojazdów prywatnych w centrum miasta.

Jeśli budujemy parkingi typu +park and ride+, to oczekujemy, że wielu mieszkańców sąsiednich gmin przyjeżdżających do Lublina zechce w przyszłości skorzystać z oferty zostawienia tam swojego samochodu i skorzystania z komunikacji zbiorowej. Chcemy ograniczyć dojazd samochodami prywatnymi do centrum miasta, ale to oczywiście kwestia indywidualnych decyzji – powiedział Żuk.

Kontynuujemy budowę transportu zeroemisyjnego i niskoemisyjnego, wspólnie z zarządem województwa realizujemy strategię Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego – dodał Żuk.

Projekt przewiduje budowę siedmiu węzłów przesiadkowych na obrzeżach Lublina, przy ulicach: Żeglarskiej, Franczaka, Kraśnickiej, Granitowej, Zbożowej, Osmolickiej i Abramowickiej. Powstać tam mają parkingi typu "park and ride" lub "kiss and ride", na których będzie w sumie 155 miejsc postojowych dla samochodów oraz stojaki dla 50 rowerów. Parkingi mają zachęcać, aby przyjezdni zostawiali na nich swoje prywatne auta bądź rowery i przesiadali się do pojazdów komunikacji miejskiej.

W tych miejscach zmodernizowane zostaną pętle komunikacji miejskiej, powstaną budynki socjalne z publicznymi toaletami oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Zbudowane zostaną nowe wiaty przystankowe, zainstalowany monitoring i elektroniczne tablice informacyjne dla pasażerów.

Przy ulicach: Związkowej, Bohaterów Monte Cassino, Mickiewicza, Kunickiego, Turystycznej i obok ronda Dmowskiego, w miejscach, gdzie krzyżują się linie komunikacji miejskiej, powstaną zespoły przystanków przesiadkowych. Zbudowane lub wyremontowane będą zatoki autobusowe i przejścia dla pieszych, ustawione nowe wiaty, stojaki dla rowerów, zainstalowany będzie monitoring, nowe oświetlenie i elektroniczna informacja.

Wszystkie obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....