TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Ponad 167 mln zł na e-transport dla Zielonej Góry
TransInfo,pl - Opublikowano: 10.10.2017 15:04:38 4 komentarze
167 mln zł na transport dla Zielonej Góry

Zielona Góra otrzyma ponad 167 mln zł dofinansowania do projektu dot. niskoemisyjnego systemu transportu publicznego. W efekcie miasto mogło rozstrzygnąć rekordowy kontrakt na autobusy eklektyczne - o czym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

-"Do podpisania umowy o dofinansowaniu ma dojść na koniec tego miesiąca – poinformowała PAP Monika Zapotoczna z Urzędu Miasta Zielona Góra.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez samorząd miasta, należący do niego Miejski Zakład Komunikacji we współpracy z PKP. Projekt opiewa na prawie 209,5 mln zł. Część ujętych w nim zadań jest już realizowana.

Na początku tego tygodnia projekt pn. "Zintegrowany system niskoemisyjnego transportu publicznego w Zielonej Górze" został zatwierdzony przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych i uzyska dofinansowanie z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020. Miasto wyłoży ponad 38,5 mln zł, a PKP ponad 13 mln zł.

"Celem przedsięwzięcia jest stworzenie w Zielonej Górze ekologicznego, bezpiecznego i komfortowego dla pasażerów oraz generującego mniejsze koszty systemu komunikacji publicznej" – powiedziała PAP Zapotoczna.

Projekt składa się z kilku elementów: wymiany taboru autobusowego - w większości na nowoczesne autobusy o napędzie elektrycznym, budowy niezbędnej dla nich infrastruktury technicznej (stacji ładowania, zaplecza technicznego itp.), budowy centrum przesiadkowego wraz z przebudową układu komunikacyjnego w rejonie dworca PKP, przebudowy zajezdni autobusowej.

Zapotoczna dodała, że część z tych przedsięwzięć jest w trakcie realizacji. Trwają prace projektowe, rozstrzygnięto także większość przetargów: na zakup autobusów elektrycznych, autobusów z silnikiem diesla Euro-6, przebudowę wiaduktu na ul. Batorego oraz budowę zadaszenia peronów dworca PKP w Zielonej Górze.

"Pierwsze autobusy elektryczne mają pojawić się na ulicach Zielonej Góry w 2018 roku, łącznie będzie ich 47. Wsparciem dla nich będą autobusy z silnikami diesla spełniającymi najwyższe normy emisji spalin" – powiedziała PAP Zapotoczna.

Zakończenie całego projektu także jest planowane w 2018 roku. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
MZK Zielona Góra
CUPT
 • www – 10.10.2017

  Wciskanie ściemy. Ekologiczne autobusy? A na czym będą jeździły? Opony nie są ekologiczne i w trakcie pracy wytwarzają substancje, które ekologiczne to nie są.Gdyby nie środki UE to byłaby jakaś tragedia chyba z zakupami autobusów. Jaki jest sens żebyśmy płacili dwa razy: za autobusy, a później za usługę. Czemu się czepiam? Dlatego, że w otwartym przetargu na przewoźnika za cenę płaconą miejskiemu przewoźnikowi można spokojnie wynająć firmę prywatną, która sama zapewni autobusy. Jakiś cud ekonomiczny, czy ktoś jednak nas robi w konia w firmach miejskich?

 • krakowianin – 10.10.2017

  Brawa dla Ursusa !!

 • . – 10.10.2017

  Oczywiście, że to nie ma nic wspólnego z ekologią.

 • :/ – 10.10.2017

  @krakowianin: klepki ci sie poprzestawiały jak widać.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....