TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Ponad 167 mln zł na e-transport dla Zielonej Góry
TransInfo,pl - Opublikowano: 10.10.2017 15:04:38 4 komentarze
167 mln zł na transport dla Zielonej Góry

Zielona Góra otrzyma ponad 167 mln zł dofinansowania do projektu dot. niskoemisyjnego systemu transportu publicznego. W efekcie miasto mogło rozstrzygnąć rekordowy kontrakt na autobusy eklektyczne - o czym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

-"Do podpisania umowy o dofinansowaniu ma dojść na koniec tego miesiąca – poinformowała PAP Monika Zapotoczna z Urzędu Miasta Zielona Góra.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez samorząd miasta, należący do niego Miejski Zakład Komunikacji we współpracy z PKP. Projekt opiewa na prawie 209,5 mln zł. Część ujętych w nim zadań jest już realizowana.

Na początku tego tygodnia projekt pn. "Zintegrowany system niskoemisyjnego transportu publicznego w Zielonej Górze" został zatwierdzony przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych i uzyska dofinansowanie z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020. Miasto wyłoży ponad 38,5 mln zł, a PKP ponad 13 mln zł.

"Celem przedsięwzięcia jest stworzenie w Zielonej Górze ekologicznego, bezpiecznego i komfortowego dla pasażerów oraz generującego mniejsze koszty systemu komunikacji publicznej" – powiedziała PAP Zapotoczna.

Projekt składa się z kilku elementów: wymiany taboru autobusowego - w większości na nowoczesne autobusy o napędzie elektrycznym, budowy niezbędnej dla nich infrastruktury technicznej (stacji ładowania, zaplecza technicznego itp.), budowy centrum przesiadkowego wraz z przebudową układu komunikacyjnego w rejonie dworca PKP, przebudowy zajezdni autobusowej.

Zapotoczna dodała, że część z tych przedsięwzięć jest w trakcie realizacji. Trwają prace projektowe, rozstrzygnięto także większość przetargów: na zakup autobusów elektrycznych, autobusów z silnikiem diesla Euro-6, przebudowę wiaduktu na ul. Batorego oraz budowę zadaszenia peronów dworca PKP w Zielonej Górze.

"Pierwsze autobusy elektryczne mają pojawić się na ulicach Zielonej Góry w 2018 roku, łącznie będzie ich 47. Wsparciem dla nich będą autobusy z silnikami diesla spełniającymi najwyższe normy emisji spalin" – powiedziała PAP Zapotoczna.

Zakończenie całego projektu także jest planowane w 2018 roku. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
MZK Zielona Góra
CUPT
 • www – 10.10.2017

  Wciskanie ściemy. Ekologiczne autobusy? A na czym będą jeździły? Opony nie są ekologiczne i w trakcie pracy wytwarzają substancje, które ekologiczne to nie są.Gdyby nie środki UE to byłaby jakaś tragedia chyba z zakupami autobusów. Jaki jest sens żebyśmy płacili dwa razy: za autobusy, a później za usługę. Czemu się czepiam? Dlatego, że w otwartym przetargu na przewoźnika za cenę płaconą miejskiemu przewoźnikowi można spokojnie wynająć firmę prywatną, która sama zapewni autobusy. Jakiś cud ekonomiczny, czy ktoś jednak nas robi w konia w firmach miejskich?

 • krakowianin – 10.10.2017

  Brawa dla Ursusa !!

 • . – 10.10.2017

  Oczywiście, że to nie ma nic wspólnego z ekologią.

 • :/ – 10.10.2017

  @krakowianin: klepki ci sie poprzestawiały jak widać.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....