TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Ponad 13,3 mln osób przekroczyło w 2019 r. polsko–ukraińską granicę na Podkarpaciu
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 10.01.2020 12:30:11
Ponad 13,3 mln osób przekroczyło w 2019 r. polsko–ukraińską granicę na Podkarpaciu

W 2019 roku polsko–ukraińską granicę na Podkarpaciu przekroczyło ponad 13,3 mln osób. To o 4 proc. więcej niż w 2018 roku. Ponad 11 mln stanowili obywatele Ukrainy – wynika ze statystyk Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Z danych przekazanych w piątek PAP przez rzeczniczkę BiOSG mjr Elżbietę Pikor wynika, że przez podkarpackie przejścia graniczne w minionym roku przejechało łącznie ponad 2,5 mln pojazdów , w tym o 13 proc. w stosunku do 2018 r. wzrosła liczba odprawianych międzynarodowych pociągów i podróżnych korzystających z takich połączeń, a o 11 proc. liczba autokarów odprawianych na podkarpackich przejściach granicznych.

O 4 proc. wzrosła liczba osób, które w ub. roku przekroczyły polsko–ukraińską granicę na Podkarpaciu. Spośród ponad 13,3 mln odprawionych osób ponad 11 mln stanowili obywatele Ukrainy, co daje 84 proc. całego ruchu osobowego. Natomiast obywatele Polski to 1,6 mln osób.

"Z roku na rok ruch graniczny sukcesywnie wzrasta i na przestrzeni ostatnich czterech lat osiągnął najwyższy poziom" – poinformowała mjr Pikor.

Najwięcej podróżnych na podkarpackim odcinku granicy polsko-ukraińskiej jest odprawianych na przejściu w Medyce (46 proc.), natomiast największy ruch pojazdów odnotowano w Korczowej - około miliona (39 proc. wszystkich środków transportu).

Odmowę wjazdu do Polski wydano ponad 24 tysiącom osób, w tym 22,5 tys. obywatelom Ukrainy.

"Głównymi powodami wydania decyzji o odmowie wjazdu do strefy Państw Schengen były: brak dokumentów potwierdzających cel i warunki wjazdu, środków finansowych, ważnego dokumentu lub wizy oraz wykorzystanie dopuszczalnego okresu pobytu" – podała mjr Pikor.

Strażnicy graniczni na podkarpackim odcinku granicy ujawnili też ponad 900 fałszerstw dokumentów. W większości były to fałszywe odbitki stempli kontroli granicznej oraz dowody rejestracyjne, prawa jazdy i ubezpieczenia OC. Najczęściej fałszywymi dokumentami, podobnie jak w 2018 roku, posługiwali się obywatele Ukrainy.

Udaremniono też przewóz nielegalnych towarów (głównie papierosów i tytoniu, skradzionych pojazdów, narkotyków i alkoholu) o łącznej szacunkowej wartości około 25 mln zł (to podobna wartość jak w 2018 roku).

Za przekroczenie tzw. zielonej granicy zatrzymano prawie 190 osób, w tym 133, które chciały się osiedlić w państwach UE. Migranci zazwyczaj grupowo przekraczali nielegalnie granicę. Największa grupa - 14 osób - została zatrzymana w styczniu 2019. Byli to Irakijczycy i dwóch organizatorów przerzutu: Syryjczyk i Tunezyjczyk, którzy mieli przewieźć migrantów do krajów Europy Zachodniej.

Wśród organizatorów nielegalnych przerzutów przez granicę w minionym roku najwięcej było Turków i Polaków oraz obywateli Ukrainy, Tunezji, Syrii, a także Indii.

"W większości przypadków osoby te posiadały legalne tytuły pobytowe w krajach UE, a za organizowanie nielegalnego procederu pobierały pieniądze" – powiedziała rzeczniczka BiOSG.

Z kolei na polsko–słowackim odcinku granicy ochranianej przez BiOSG ujawniono 38 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicy ukryci w naczepach samochodów ciężarowych. "W tego rodzaju przypadkach zdarzało się, że w przestrzeni bagażowej tira ukryci imigranci spędzali od 3 do 5 dni" – dodała mjr Pikor.

W minionym roku 94 funkcjonariuszy BiOSG wzięło udział w organizowanych przez Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex międzynarodowych operacjach w Grecji, Bułgarii, Albanii, Hiszpanii, Włoszech oraz byli delegowani na granicę macedońsko-grecką. Za granicą kontrolowali podróżnych na przejściach granicznych, walczyli z przemytem, ochraniali tzw. zieloną granicę. Koordynowali także misje międzynarodowych zespołów chroniących granice w Europie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
granica
Ukraina
Straż Graniczna
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....