TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Polska myśl w Uberze. W Krakowie i Warszawie
TransInfo.pl - Opublikowano: 22.01.2019 11:00:54
Polska myśl w Uberze. W Krakowie i Warszawie

Uber rozwija pierwsze poza USA centrum badań i rozwoju dla nowych usług mobilnych i zatrudnia specjalistów w Warszawie oraz w Krakowie. Do końca roku firma zainwestuje 11 milionów złotych w rozwój jednostki zwiększy zatrudnienie - do końca 2019 roku pracę otrzyma ponad 200 specjalistów w Krakowie oraz 30 w Warszawie.

200 nowych etatów

Nowa inwestycja Ubera obejmuje m.in. dalszy rozwój Krakowskiego Centrum Usług Biznesowych, założonego w 2016 roku. To wyspecjalizowana jednostka, będąca jednym z najważniejszych punktów operacyjnych Ubera w regionie obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę. To swoiste centrum operacyjno-analityczne firmy. Zatrudnieni w nim specjaliści i analitycy mają zapewnić wysoką jakość platformy Uber dla użytkowników i kierowców korzystających z aplikacji w ponad 40 miastach, z 11 państw.

Po pierwotnym zainwestowaniu 40 milionów złotych i zatrudnieniu 300 osób w krakowskiej placówce, amerykańska firma chce zwiększyć tu zatrudnienie o kolejnych 200 osób do końca roku. Dodatkowo zainwestuje w rozwój krakowskiego Centrum ponad 26 milionów złotych.

Krakowski mózg

W tej chwili w centrum pracuje 20 inżynierów, programistów, elektroników oraz mechaników. Krakowski zespół pracuje zarówno nad samą aplikacją do wypożyczania pojazdów, jak również projektuje kolejne wersje rowerów elektrycznych oraz hulajnóg. Rozwiązania z zakresu nowych form mobilności są kluczowe dla nowej strategii biznesowej Ubera na świecie.

Firma ma ambicję udostępnienia różnych form przejazdów w jednej aplikacji - za pomocą jednego kliknięcia trasa przejazdu z punktu A do B będzie tworzyć się automatycznie, korzystając z przejazdów samochodem, rowerem elektrycznym, hulajnogą czy transportem publicznym. Centrum w Krakowie to jedyna placówka inżynieryjna Ubera tego typu działająca poza Stanami Zjednoczonymi. Oprócz Krakowa podobne obiekty funkcjonują jedynie w dwóch miastach w USA: w Nowym Jorku i San Francisco.

Warszawa sercem biznesu

Z kolei warszawskie biuro Ubera stanie się głównym centrum biznesowym firmy w Europie Środkowo-Wschodniej, odpowiadając za rozwój platform Uber i Uber Eats na wszystkich rynkach w naszym regionie geograficznym. To w Warszawie będą zapadały wszystkie kluczowe decyzje biznesowe, związane z rozwojem aplikacji Uber i Uber Eats, wliczając w to strategię biznesową, planowanie nowych inwestycji, pracę nad nowymi rozwiązaniami z zakresu mobilności miejskiej, rozwój kadr czy same zmiany w aplikacji.

W stołecznym biurze Ubera do końca roku zatrudnienie znajdzie 30 nowych specjalistów, dzięki czemu Uber podwoi liczbę swoich pracowników w Warszawie.

Uber się zmienia

Uber zmienia sposób prowadzenia swojej działalności na całym świecie. Firma chce współpracować z polskimi miastami i regulatorami nad rozwiązaniami, które będą korzystne zarówno dla konsumentów, jak i kierowców, w poszanowaniu istniejących wymogów prawnych. W ciągu ostatnich miesięcy Uber wprowadził wymóg licencji dla swoich partnerów, dał kierowcom możliwość przyjmowania gotówki wraz z obowiązkiem posiadania kas fiskalnych i wprowadził nowe funkcje aplikacji w zakresie bezpieczeństwa zarówno dla kierowców, jak i pasażerów.

Według wielu badań (m.in. Selectivv, ORB International, Pollster & Izmałkowa), Uber jest najczęściej używaną i najbardziej popularną aplikacją do przemieszczania się w polskich miastach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
apka
Uber
Warszawa
Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....