TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Polska komunikacja gotowa na terroryzm?
TransInfo.pl - Opublikowano: 20.05.2016 17:49:36
Czas na pierwsze wnioski.

Organa ścigania poszukują sprawcy i świadków wybuchu na przystanku komunikacji miejskiej we Wrocławiu. MPK zapowiedziało dodatkowe szkolenia dla motorniczych i kierowców. Będzie też akcja informacyjna, jak zachowywać się kiedy znajdziemy podejrzany pakunek. Czy to wystarczy?

Po czwartkowym zdarzeniu związanym z eksplozją podejrzanego pakunku na przystanku komunikacji miejskiej przy ul. Kościuszki, prezes wrocławskiego MPK Jolanta Szczepańska zapowiedziała dodatkowe szkolenia dla kierowców i motorniczych. Na tablicach informacyjnych w pojazdach pojawią się też instrukcje dla pasażerów, jak zachowywać się w przypadku znalezienia podejrzanych pakunków.

- "Dziękuję również pasażerom za czujność i kierowcy za postawę" ? mówiła Jolanta Szczepańska na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej. - "Moim zdaniem zachował się tak, jak powinien. Jego działania były kierowane stanem wyższej konieczności. Gdyby nie to, doszłoby na pewno do większego nieszczęścia. W ten sposób ochronił życie i zdrowie wielu osób" - dodała.

Prezes MPK zapowiedziała, że na ekranach w pojazdach pojawią się specjalne instrukcje zachowań w takich sytuacjach. Nowe elementy związane z tego typu sytuacjami dojdą również na szkoleniach dla kierowców i motorniczych. Ma być więcej praktyki, a mnie teorii.

- "Przejrzymy nasze instrukcje i zaktualizujemy je, jeśli zajdzie taka potrzeba, oczywiście po konsultacjach z ekspertami ds. bezpieczeństwa" - zapowiedziała Jolanta Szczepańska. MPK wszystkie materiały z monitoringu przekazało organom ścigania.

Wypada postawić pytanie, czy działania, które chce podjąć wrocławska spółka będą wystarczające? Z jednej strony widać, że operator chce wypracować rozwiązania, które mają mieć charakter prewencyjny.

Eksperci do spraw bezpieczeństwa jednak nie podzielają tego zapału. W ich opinii brakuje rozwiązań systemowych, które byłyby uregulowane na poziomie przepisów krajowych. W efekcie organizatorzy komunikacji oraz przewoźnicy mieliby jednolite wytyczne w zakresie postępowania w sytuacjach zagrożenia aktami terroru. Nie sposób nie zgodzić się z tym.

Czwartkowa akcja we Wrocławiu wprost dowiodła, że brak jednolitych wytycznych co do postępowania w takich kryzysowych sytuacjach może prowadzić do wielu problemów. Chodzi m.in. o kwestie związane ze sposobem przeprowadzania ewakuacji czy odpowiedzialności za ich ewentualne negatywne skutki. MPK Wrocław chce to teraz zmienić biorąc sprawy w swoje ręce i tym samym wychodzi nieco przed szereg. Czy inni pójdą za tym przykładem, a może nawet skłoni to rządzących do podjęcia bardziej stanowczych działań? Na razie nie wiadomo. Pewne jest natomiast to, że polska komunikacja miejska nie jest przygotowana na sprawne reagowanie w takich sytuacjach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
MPK Wrocław
terroryzm

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....