TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Polska komunikacja gotowa na terroryzm?
TransInfo.pl - Opublikowano: 20.05.2016 17:49:36
Czas na pierwsze wnioski.

Organa ścigania poszukują sprawcy i świadków wybuchu na przystanku komunikacji miejskiej we Wrocławiu. MPK zapowiedziało dodatkowe szkolenia dla motorniczych i kierowców. Będzie też akcja informacyjna, jak zachowywać się kiedy znajdziemy podejrzany pakunek. Czy to wystarczy?

Po czwartkowym zdarzeniu związanym z eksplozją podejrzanego pakunku na przystanku komunikacji miejskiej przy ul. Kościuszki, prezes wrocławskiego MPK Jolanta Szczepańska zapowiedziała dodatkowe szkolenia dla kierowców i motorniczych. Na tablicach informacyjnych w pojazdach pojawią się też instrukcje dla pasażerów, jak zachowywać się w przypadku znalezienia podejrzanych pakunków.

- "Dziękuję również pasażerom za czujność i kierowcy za postawę" ? mówiła Jolanta Szczepańska na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej. - "Moim zdaniem zachował się tak, jak powinien. Jego działania były kierowane stanem wyższej konieczności. Gdyby nie to, doszłoby na pewno do większego nieszczęścia. W ten sposób ochronił życie i zdrowie wielu osób" - dodała.

Prezes MPK zapowiedziała, że na ekranach w pojazdach pojawią się specjalne instrukcje zachowań w takich sytuacjach. Nowe elementy związane z tego typu sytuacjami dojdą również na szkoleniach dla kierowców i motorniczych. Ma być więcej praktyki, a mnie teorii.

- "Przejrzymy nasze instrukcje i zaktualizujemy je, jeśli zajdzie taka potrzeba, oczywiście po konsultacjach z ekspertami ds. bezpieczeństwa" - zapowiedziała Jolanta Szczepańska. MPK wszystkie materiały z monitoringu przekazało organom ścigania.

Wypada postawić pytanie, czy działania, które chce podjąć wrocławska spółka będą wystarczające? Z jednej strony widać, że operator chce wypracować rozwiązania, które mają mieć charakter prewencyjny.

Eksperci do spraw bezpieczeństwa jednak nie podzielają tego zapału. W ich opinii brakuje rozwiązań systemowych, które byłyby uregulowane na poziomie przepisów krajowych. W efekcie organizatorzy komunikacji oraz przewoźnicy mieliby jednolite wytyczne w zakresie postępowania w sytuacjach zagrożenia aktami terroru. Nie sposób nie zgodzić się z tym.

Czwartkowa akcja we Wrocławiu wprost dowiodła, że brak jednolitych wytycznych co do postępowania w takich kryzysowych sytuacjach może prowadzić do wielu problemów. Chodzi m.in. o kwestie związane ze sposobem przeprowadzania ewakuacji czy odpowiedzialności za ich ewentualne negatywne skutki. MPK Wrocław chce to teraz zmienić biorąc sprawy w swoje ręce i tym samym wychodzi nieco przed szereg. Czy inni pójdą za tym przykładem, a może nawet skłoni to rządzących do podjęcia bardziej stanowczych działań? Na razie nie wiadomo. Pewne jest natomiast to, że polska komunikacja miejska nie jest przygotowana na sprawne reagowanie w takich sytuacjach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
MPK Wrocław
terroryzm
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....