TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Policja zatrzymała wandali, którzy zniszczyli wiaty w Sosnowcu
TransInfo.pl - Opublikowano: 04.01.2018 15:26:20
Policja zatrzymała wandali, którzy zniszczyli wiaty w Sosnowcu (foto: sosnowiec.pl)

Dwóch z trzech mężczyzn, którzy "upodobali sobie" wiaty na przystanku Sielec Osiedle Zamkowa, jeszcze w ubiegłym roku zostało zatrzymanych przez sosnowiecką policją.

Do aktów wandalizmu doszło 26 grudnia, po godzinie 21. Na nagraniu z monitoringu widać m.in. zniszczenie wiat na przystanku autobusowym Sielec Osiedle Zamkowa. Dzięki publikacji zapisów wideo, a także działaniom policji i straży miejskiej, zatrzymanych zostało 2 mężczyzn.

- Sprawcami nie byli mieszkańcy Sosnowca. Na Facebooku zamieściliśmy wideo z niektórych kamer, a dysponowaliśmy także nagraniami, które zarejestrowały sprawców np. w autobusach - mówi prezydent, Arkadiusz Chęciński.

- Od straży miejskiej mieliśmy dwa wskazania, a nasze działania spowodowały, że zatrzymaliśmy 2 mężczyzn, 18-letnich, mieszkańców miasta ościennego, którzy w przeszłości byli karani za niszczenie mienia. Była z nimi nieletnia mieszkanka Sosnowca, która jest świadkiem zdarzenia - mówi Dominik Łączyk, komendant sosnowieckiej policji.

Sprawcy usłyszeli zarzuty z artykułu 288 ("zniszczenie lub uszkodzenie cudzej rzeczy") i zaproponowali dobrowolne poddanie się karze. Policja szuka trzeciego mężczyzny, który nie ma stałego pobytu.

Po publikacji nagrań, padło wiele pytań, a nawet zarzutów dotyczących działania monitoringu miejskiego. Tutaj także następują zmiany. Pod koniec 2014 roku w mieście działało jedynie 18 kamer, a obecnie jest to już 70, a na tym nie koniec. - Całość nowego monitoringu będzie działała najpóźniej pod koniec I kwartału – wgrywany jest nowy system oprogramowania, który będzie sam aktywnie uczestniczył w obserwacji, a strażnicy miejscy odejdą sprzed monitorów i wyjdą na ulicę. Obserwacje przed monitorami będą prowadziły osoby cywilne. Na ulicy Rzeźniczej, gdzie będzie centrum monitoringu, zakończyły się prace remontowe - zapewnia prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. W sumie, do końca 2018 roku, w sieci monitoringu ma być ok. 100 kamer.

Kooperację chce także usprawnić policja ze strażą miejską, która od niedawna ma nowego komendanta, Ireneusza Kosielskiego. - Jesteśmy w trakcie nowych porozumień ze strażą miejską, aby usprawnić nasza współpracę - przyznaje komendant policji, Dominik Łączyk.

Prezydent jednak apeluje także do sosnowiczan. - Konieczna jest współpraca z mieszkańcami, chcemy dbać o miasto, ale bez wspólnego działania nie damy sobie rady. Na nagraniu z monitoringu widać osoby przechodzące i przejeżdżające samochody, ale niestety, żadnego zgłoszenia z tej strony nie otrzymaliśmy - mówi.

Za wskazanie sprawców wyznaczona została nagroda, 2 tysiące złotych. Co teraz z tą kwotą? - Mamy dwa kontakty do osób, które przekazywały nam te informacje. Będziemy z nimi rozmawiali na temat nagrody, którą wyznaczyliśmy - zakończył prezydent Chęciński.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sosnowiec
wiata
Policja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....