TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Police z kasą na węzeł przesiadkowy przy Placu Chrobrego
TransInfo.pl - Opublikowano: 04.07.2019 14:25:39
Są eurofundusze na nowy węzeł przesiadkowy przy Placu Chrobrego w Policach

Niefunkcjonalny, bez miejsc postojowych dla samochodów i rowerów - tak o Placu Chrobrego mówi się w Policach. Ten centralnie położony główny węzeł komunikacyjny czekają kompleksowe zmiany, które ułatwią mieszkańcom codzienne przemieszczanie się.

Ta ważna transportowa inwestycja otrzyma także unijne wsparcie od władz samorządu województwa. Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 przeznaczy dla Gminy Police ponad 800 tys. zł.

Przebudowa węzła przesiadkowego przy Placu Chrobrego obejmie wymianę nawierzchni i budowę peronów, utworzenie miejsc parkingowych oraz stanowisk dla rowerów, Nowe będą wiaty autobusowe, chodniki, oświetlenie i kanalizacja. W okolicach pojawi się także przestrzeń typu "park & ride" i "bike&ride", a zaniedbany i niefunkcjonalny węzeł w dobrej lokalizacji stanie się przyjazny, a przede wszystkim użyteczny dla podróżnych.

Plac Chrobrego to szczególne istotny punkt Polic. Z racji swojego centralnego położenia stanowi miejsce, z którego często korzystają mieszkańcy. Sprawny węzeł przesiadkowy to komfort i bezpieczeństwo podróżnych. Ponadto po zakończeniu inwestycji pasażerowie będę mogli szybko przesiąść się z jednej linii autobusowej na drugą i dotrzeć do prawie każdego miejsca w mieście, gminie, ale także do Szczecina i do Grupy Azoty.

Koszt modernizacji władze Polic oszacowały na 1,6 mln zł, z czego 800 tys. zł pochodzić będzie z dotacji UE z Urzędu Marszałkowskiego. Samorząd gminny zaplanował zakończenie prac w grudniu 2019 roku.

Projekt "Budowa węzła przesiadkowego przy Placu Chrobrego w Policach" realizowany jest w ramach 2 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 "Gospodarka niskoemisyjna", działanie 2.2 "Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
węzeł przesiadkowy
Police
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....