TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Polak wiceprezydentem UITP!
MPK KRAKÓW - Opublikowano: 22.01.2010 20:09:54
Polak wiceprezydentem UITP!


- „Nie ukrywam, że zadanie jakie powierzono mi w UITP jest wymagające. Będę zajmował się organizacją, formami zarządzania oraz zapewnianiem finansowania dla komunikacji tramwajowej, która jest obecnie prężnie rozwijającym się i najbardziej ekologicznym sektorem komunikacji zbiorowej nie tylko w Europie, ale także w Ameryce Północnej, Afryce Północnej czy Australii. Wystarczy podać chociażby przykład Paryża, którego władze, mimo dobrze rozwiniętej sieci metra postanowiły inwestować w rozbudowę nowych linii tramwajowych”–podkreśla Zbigniew Palenica.
Warto podkreślić, że nominacja wiceprezesa MPK S.A. na wiceprezydenta UITP jest kolejnym wyrazem uznania ze strony europejskich ekspertów dla osiągnięć miejskiej spółki i co ważne pozytywnie wpłynie na współpracę Krakowa z Unią Europejską. Krakowskiemu przewoźnikowi łatwiej będzie m.in. pozyskiwać środki z europejskich funduszy na inwestycje transportowe w mieście. Jest to o tyle istotne, że Kraków od wielu lat realizuje projekty unijne. Przypomnijmy, że za europejskie pieniądze MPK S.A. w Krakowie wyremontowało już ul. Rakowicką, ul. Lubicz, torowisko do Krowodrzy Górki oraz pozyskało 24 niskopodłogowe tramwaje. W tym roku również za unijne pieniądze zostanie przebudowa ul. Długa, rozpoczną się prace przy budowie nowej linii tramwajowej z ronda Grzegórzeckiego przez most Kotlarski do ul. Golikówka a w 2011 roku pojawią się kolejne niskopodłogowe wagony. Łączna wartość realizowanych przez MPK SA projektów inwestycyjnych współfinansowanych ze środków europejskich w latach 2005 –2010 przekroczy 600 milionów złotych.
Krakowskie MPK S.A. współpracuje z UITP od 14 lat. Od 2004 roku Zbigniew Palenica reprezentuje Polskę w tej organizacji, uczestnicząc w pracach komitetu „Unia Europejska”(z rekomendacji Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej). Komitet „Unia Europejska”, opiniuje akty prawne wydawane przez takie organy jak: Parlament Europejski czy Komisja Europejska. Ukoronowaniem współpracy krakowskiego przewoźnika z UITP było zorganizowanie w 2008 roku w Krakowie 100. jubileuszowego posiedzenia Komitetu, w którym zasiadają z prawem głosu zgodnie z Traktatem Lizbońskim przedstawiciele wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej. Międzynarodowa Unia Transportu Publicznego (UITP) jest powstałą jeszcze w XIX wieku ogólnoświatową organizacją zrzeszającą ponad 3800 podmiotów (firmy przewozowe, instytucje i ośrodki naukowe) działających w sektorze transportu zbiorowego. Siedzibą organizacji jest Bruksela.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UITP
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....