TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Pogranicznicy: "stójcie na straży swych bagaży!"
PAP tl/ PAP - Opublikowano: 28.06.2017 09:07:26
Apel pograniczników: "stójcie na straży swych bagaży"

Pozostawiony na lotniskach bez opieki bagaż traktowany jest jako potencjalne zagrożenie; warto pilnować toreb i walizek, by uniknąć problemów – radzi w związku z rozpoczęciem wakacji Straż Graniczna. Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi 500 zł mandatu - przypomina.

Według SG bagaże pozostawiane są najczęściej przez roztargnienie lub bezmyślność; bywają też porzucane jako nadbagaż wymagający dodatkowej opłaty. Zdarza się również, że pozostawiona walizka jest pusta, bo została uszkodzona, a rzeczy z niej - przepakowane do innej torby.

Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi 500-złotowy mandat. SG podaje, że w 2016 roku za pozostawione bagaże i za zakłócanie porządku publicznego funkcjonariusze wystawili 245 mandatów na łączną kwotę 74,7 tys. zł.

W związku z pozostawionymi bez opieki na terenie portów lotniczych walizkami, plecakami i torbami funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili w ub.r. 780 działań minersko-pirotechnicznych.

Zgodnie z procedurami pozostawiony bez opieki bagaż traktowany jest jak potencjalne zagrożenie. Wyznaczana jest strefa bezpieczeństwa, i w razie konieczności zarządza się ewakuację. Pirotechnicy sprawdzają podejrzany bagaż przy użyciu specjalistycznego sprzętu, z pomocą psa szkolonego do wykrywania materiałów wybuchowych. Przy braku całkowitej pewności, że bagaż nie stanowi zagrożenia, jest on neutralizowany, co oznacza jego zniszczenie bagażu z całą zawartością.

"W interesie podróżnych jest, by pilnowali swoich bagaży i nie pozostawiali ich bez opieki. Pozwoli to uniknąć opóźnień, utrudnień i niepotrzebnych problemów w drodze na upragnione wakacje. Dlatego apelujemy do podróżnych: +Podróżny, stój na straży swych bagaży!+" – podkreślono w informacji SG.

Straż Graniczna przypomina także, że od 7 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy Kodeksu Granicznego Schengen i wszyscy podróżni przekraczający zewnętrzną granicę strefy Schengen, czyli również obywatele UE, a nie jak dotychczas tylko obywatele państw trzecich, są poddawani odprawie szczegółowej.

To oznacza, że każda osoba jest sprawdzana w krajowych i europejskich bazach danych, w celu potwierdzenia, że nie jest poszukiwana, nie obowiązuje jej zakaz wjazdu na terytorium UE czy też – co najważniejsze – że nie została zastrzeżona jako osoba stanowiąca zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa czy porządku publicznego.

W związku z powyższym podróżni nie powinni zostawiać odprawy granicznej na ostatnią chwilę. Nie chodzi o jeszcze wcześniejsze stawianie się na lotnisku, ale o wcześniejsze podchodzenie do samej odprawy paszportowej. "Stawienie się na lotnisku nawet cztery godziny wcześniej nic nie da, jeśli ten czas zostanie spędzony na zakupach" – wskazuje SG. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
granica
SG
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....