TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Pogranicznicy: "stójcie na straży swych bagaży!"
PAP tl/ PAP - Opublikowano: 28.06.2017 09:07:26
Apel pograniczników: "stójcie na straży swych bagaży"

Pozostawiony na lotniskach bez opieki bagaż traktowany jest jako potencjalne zagrożenie; warto pilnować toreb i walizek, by uniknąć problemów – radzi w związku z rozpoczęciem wakacji Straż Graniczna. Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi 500 zł mandatu - przypomina.

Według SG bagaże pozostawiane są najczęściej przez roztargnienie lub bezmyślność; bywają też porzucane jako nadbagaż wymagający dodatkowej opłaty. Zdarza się również, że pozostawiona walizka jest pusta, bo została uszkodzona, a rzeczy z niej - przepakowane do innej torby.

Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi 500-złotowy mandat. SG podaje, że w 2016 roku za pozostawione bagaże i za zakłócanie porządku publicznego funkcjonariusze wystawili 245 mandatów na łączną kwotę 74,7 tys. zł.

W związku z pozostawionymi bez opieki na terenie portów lotniczych walizkami, plecakami i torbami funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili w ub.r. 780 działań minersko-pirotechnicznych.

Zgodnie z procedurami pozostawiony bez opieki bagaż traktowany jest jak potencjalne zagrożenie. Wyznaczana jest strefa bezpieczeństwa, i w razie konieczności zarządza się ewakuację. Pirotechnicy sprawdzają podejrzany bagaż przy użyciu specjalistycznego sprzętu, z pomocą psa szkolonego do wykrywania materiałów wybuchowych. Przy braku całkowitej pewności, że bagaż nie stanowi zagrożenia, jest on neutralizowany, co oznacza jego zniszczenie bagażu z całą zawartością.

"W interesie podróżnych jest, by pilnowali swoich bagaży i nie pozostawiali ich bez opieki. Pozwoli to uniknąć opóźnień, utrudnień i niepotrzebnych problemów w drodze na upragnione wakacje. Dlatego apelujemy do podróżnych: +Podróżny, stój na straży swych bagaży!+" – podkreślono w informacji SG.

Straż Graniczna przypomina także, że od 7 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy Kodeksu Granicznego Schengen i wszyscy podróżni przekraczający zewnętrzną granicę strefy Schengen, czyli również obywatele UE, a nie jak dotychczas tylko obywatele państw trzecich, są poddawani odprawie szczegółowej.

To oznacza, że każda osoba jest sprawdzana w krajowych i europejskich bazach danych, w celu potwierdzenia, że nie jest poszukiwana, nie obowiązuje jej zakaz wjazdu na terytorium UE czy też – co najważniejsze – że nie została zastrzeżona jako osoba stanowiąca zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa czy porządku publicznego.

W związku z powyższym podróżni nie powinni zostawiać odprawy granicznej na ostatnią chwilę. Nie chodzi o jeszcze wcześniejsze stawianie się na lotnisku, ale o wcześniejsze podchodzenie do samej odprawy paszportowej. "Stawienie się na lotnisku nawet cztery godziny wcześniej nic nie da, jeśli ten czas zostanie spędzony na zakupach" – wskazuje SG. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
granica
SG

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....