TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Po Częstochowie ponownie pojedziemy z ulgą
TransInfo.pl - Opublikowano: 06.05.2020 09:22:45
Po Częstochowie ponownie pojedziemy z ulgą; fot. UM Częstochowa

Ze względu na znoszenie rządowych ograniczeń w przemieszczaniu się, częstochowski organizator komunikacji miejskiej przywrócił możliwość przejazdów w mieście na podstawie okresowych biletów ulgowych.

Apeluje przy tym o podróże poza godzinami szczytu.

Antywirusowa akcja

Honorowanie okresowych biletów ulgowych Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie, w porozumieniu z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym, zawiesił pod koniec marca br. - aby ograniczyć przemieszczanie się dzieci i młodzieży szkolnej oraz seniorów środkami komunikacji miejskiej.

-"Pierwszeństwo muszą mieć osoby dojeżdżające do pracy" - wyjaśniał wówczas rzecznik obu tych instytucji Maciej Hasik. MZDiT zawiesiło wówczas możliwość przejazdu na podstawie okresowych biletów ulgowych, a także doładowanie i sprzedaż. Ważność biletów wydanych przed 25 marca przedłużono wówczas na okres równy ich zawieszeniu.

5 maja Hasik przekazał, że z uwagi na sukcesywne znoszenie rządowych ograniczeń w przemieszczaniu się, MPK w Częstochowie wraz z tamtejszym MZDiT odwiesiły funkcjonowanie okresowych biletów ulgowych dla wszystkich grup, które korzystają z tego typu biletów.

"Wnioski składane w punktach obsługi klienta MPK o wydłużenie okresu ważności biletu, o czas analogiczny do okresu zawieszenia, będą rozpatrywane indywidualnie - jeśli zawieszenie uniemożliwiło korzystanie z ważnego biletu" - uściślił rzecznik.

"Jednocześnie wciąż apelujemy o ograniczenie przemieszczania się i podróżowania środkami komunikacji publicznej ze względu na utrzymujące się zagrożenie epidemiczne. Apel dotyczy w szczególności grup nie korzystających z komunikacji miejskiej przy dojazdach do pracy, w tym osób starszych oraz dzieci i młodzieży" - podkreślił Hasik.

Trudne limity

Przypomniał, że zawieszenie honorowania biletów okresowych wprowadzono w Częstochowie wraz z rządowymi ograniczeniami w dopuszczalnej liczbie pasażerów, które nadal obowiązują.

"Mocno utrudnia to realizowanie przewozów przewoźnikowi (MPK) oraz organizatorom komunikacji miejskiej w Częstochowie (MZDiT), a także wiąże się z niewątpliwymi stratami finansowymi. Ograniczony dostęp do korzystania z usług MPK coraz częściej skutkuje problemami w dostaniu się na pokład danego autobusu czy tramwaju przez mieszkanki i mieszkańców" - zaznaczył Hasik.

Dodał, że nadal autobusy i tramwaje częstochowskiego MPK w dni powszednie kursują według rozkładów wakacyjnych - wobec wytycznych dot. ograniczeń w przemieszczaniu i zawieszenia zajęć w szkołach.

"Dlatego - dopóki ograniczenia nie zostaną uelastycznione - apelujemy: pozwólmy dojechać do pracy tym, którzy nie mają innej możliwości dostania się na miejsce. Jeśli możemy - przełóżmy naszą podróż poza godziny porannego i popołudniowego szczytu" - zaapelował rzecznik częstochowskich MPK i MZDiT.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bilet
ulga
Częstochowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....