TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Płock z unijną kasą na II program mobilności miejskiej
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 02.10.2018 11:30:03
Płock z kasą na II program mobilności miejskiej

Ponad 41,2 mln zł ze środków unijnych otrzyma Płock na rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej, w tym m.in. na rozbudowę ulic, budowę wiaduktu i zakup niskoemisyjnych autobusów. To jeden z większych tego typu projektów na Mazowszu. Jego realizacja potrwa do 2020 r.

Całkowita wartość przedsięwzięcia, w ramach którego planowana jest także budowa parkingów i ścieżek rowerowych, wynosi ponad 48,6 mln zł. Umowę na unijne dofinansowanie projektu podpisali w piątek prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz marszałek Mazowsza Adam Struzik.

-"Jest to jedna z umów, która wpisuje się w strategię województwa, a dokładnie w gospodarkę niskoemisyjną" – podkreślił Struzik. Dodał, że efektem planowanych inwestycji będzie również usprawnienie komunikacji w Płocku. "To jeden z większych projektów na terenie Mazowsza" – zaznaczył marszałek.

Płocki projekt

Prezydent Płocka zwrócił uwagę, że umowa na unijne wsparcie rozwoju zrównoważonej mobilności, dotyczy przedsięwzięcia bardzo ważnego dla miasta, które realizowane będzie w drugim już etapie – pierwszy, rozpoczęty w 2017 r., zostanie sfinalizowany do końca tego roku. "To spójny, kompleksowy projekt" - dodał.

Wśród planowanych obecnie inwestycji Nowakowski wymienił m.in. przebudowę na odcinku ok. 2 km ul. Kilińskiego, prowadzącej od mostu przez Wisłę im. Legionów Józefa Piłsudskiego - istotnej dla układu komunikacyjnego Płocka, budowę wiaduktu w pobliżu Miejskiego Ogrodu Zoologicznego nad linią kolejową nr 33 Kutno-Brodnica, a także zakup 8 autobusów niskoemisyjnych, w tym 4 hybrydowych oraz budowę parkingów.

W ramach przedsięwzięcia w Płocku zostanie zainstalowany system zarządzania ruchem wraz z systemem monitorowania parametrów środowiskowych na terenie miasta.

"Projekt musimy zrealizować do końca czerwca 2020 r. Przygotowania już trwają" – powiedział Nowakowski.

Unijne wsparcie

W 2017 r. Płock otrzymał 66,5 mln zł unijnego wsparcia na I projekt systemu zrównoważonego mobilności miejskiej, obejmujący zakup 25 autobusów o napędzie hybrydowym dla tamtejszej Komunikacji Miejskiej, montaż 40 wiat przystankowych, w tym 10 wyposażonych w elektroniczny system informacji pasażerskiej, a także budowa parkingu na peryferiach miasta przy drodze krajowej nr 60 w kierunku Ciechanowa, gdzie powstało ponad 220 miejsc dla samochodów. Całkowita wartość projektu, z którego większość zadań już zrealizowano, to 92,5 mln zł.

Projekt rozwoju systemu zrównoważonego mobilności miejskiej w Płocku jest częścią Regionalnych Inwestycji Terytorialnych (RIT), czyli instrumentu wsparcia finansowego, który został stworzony przez samorząd Mazowsza dla pięciu tamtejszych subregionów w ramach unijnej perspektywy 2014-20 i uzyskał akceptację Komisji Europejskiej. Jego głównym celem jest równomierny rozwój całego województwa poprzez zintegrowane inwestycje o znaczeniu subregionalnym, czyli ponadlokalnym.

Pod koniec 2014 r. porozumienie w sprawie RIT - wtedy projekt określany był jako Regionalny Instrument Terytorialny, podpisały władze Płocka oraz 11 okolicznych samorządów, w tym powiatów: płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego, a także gmin: Słupno, Radzanowo, Stara Biała, Nowy Duninów i Łąck oraz miasta: Gąbina, Sierpc i Wyszogród.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
unia
Płock
Mazowieckie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....