TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Piława też chce mieć centrum przesiadkowe
TransInfo.pl - Opublikowano: 02.03.2019 16:00:55
Piława też chce mieć centrum przesiadkowe

Piława ogłosiła przetarg, którego przedmiotem jest budowa centrum przesiadkowego. Teren objęty zamówieniem zlokalizowany jest przy ul. Dworcowej w Piławie na wysokości istniejącego dworca PKP. Do dworca prowadzi ulica Dworcowa zakończona pętlą. Pozostałe tereny przeznaczone pod inwestycję są niezagospodarowane. Przedsięwzięcie będzie realizowane w formie zaprojektuj i wybuduj.

Dokumentacja projektowa z ostatecznym pozwoleniem na budowę ma zostać wykonana do dnia 30 czerwca, a prace budowlane mają być zakończone do 30 listopada.

Zmiany na lepsze

Zamówienie polega na zagospodarowaniu terenów przy dworcu PKP polegającym na budowie centrum przesiadkowego. W ramach inwestycji przewidziano budowę placu przydworcowego, przebudowę i budowę ul. Dworcowej ze ścieżką rowerową, chodnikiem oraz oznakowaniem ścieżki rowerowej i przejść dla pieszych. Dodatkowo wykonawca, który wygra przetarg zbuduje parking "Parkuj i Jedź" z pętlą autobusową.

ul. Dworcowa i ścieżka rowerowa

Miasto zaplanowało przebudowę istniejącego odcinka i budowę nowego odcinka ul. Dworcowej wraz ze ścieżką rowerową i chodnikiem. Budowa ścieżki rowerowej ma na celu szersze wykorzystanie transportu niezmotoryzowanego i indywidualnego, zmniejszenie wykorzystania samochodów osobowych w tym niższej emisji zanieczyszczeń powietrza i hałasu oraz niższego zatłoczenia. Dotychczas dojazd ponad stu samochodów dziennie do stacji PKP uniemożliwiał korzystanie z terenu, w tym utrzymanie czystości i odśnieżania.

Plac przydworcowy

Przestrzeń placu będzie zagospodarowana na wysokości istniejącego budynku dworca PKP po zachodniej i wschodniej stronie ul. Dworcowej. Na terenie placu mają być przewidziane elementy małej architektury tj. grupy siedzisk z prefabrykatów betonowych z siedziskami w konstrukcji stalowej oraz dwóch "inteligentnych" ławek solarnych. W południowo-wschodniej części placu przewidziano przestrzeń wolną od wszelkich dodatkowych elementów, przeznaczoną na możliwość spędzania czasu głównie osób korzystających z komunikacji publicznej.

Parking "Parkuj i Jedź"

W południowej części terenów, przewidziano budowę parkingu "Parkuj i Jedź" wraz z elementami towarzyszącymi. Parking ma pomieścić 103 pojazdy, w tym znajdą się 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Na parkingu będą również miejsca dla parkowania motocykli i rowerów oraz cztery miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych. Parking od strony południowej, wschodniej i północnej ma być ogrodzony, natomiast od strony zachodniej (ulicy Dworcowej) wydzielony słupkami drogowymi. W ramach inwestycji powstanie bezobsługowy system parkingowy składający się z dwóch terminali: wjazdowego i wyjazdowego, wraz ze szlabanami oraz systemem monitoringu czasu postoju. W zachodniej części parkingu zaplanowano pętlę autobusową z zatoką na trzy pojazdy. Przy pętli znajdzie się także parking rowerowy, łączący się z zaprojektowaną ścieżką rowerową. Teren przy pętli będzie wyposażony w elementy towarzyszące tj. wiatę z zadaszeniem, toaletę modułową, siedziska, tablicę informacyjną, biletomat.

Oświetlenie, zieleń

Inwestycja obejmuje również konieczność wykonania oświetlenia projektowanego placu, ul. Dworcowej i parkingu. Dodatkowo ma pojawić się podświetlenie siedzisk w postaci oświetlenia liniowego zainstalowanego wzdłuż siedziska oraz podświetlenie drzew w postaci opraw montowanych w zieleńcach. Do zadań wykonawcy należeć ma także odwodnienie terenu i zadbanie o zieleń – w tym nowe nasadzenia.

Warunki przetargu

Miasto planuje otwarcie ofert w dniu 7 marca. Przewidziało ono dwa kryteria oceny ofert – cenę (60%) i okres gwarancji (40%).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
węzeł
Piława
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....