TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Pierwszy w sezonie alarm smogowy w Pekinie
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 23.11.2018 19:38:11
Pierwszy w sezonie alarm smogowy w Pekinie (foto: wikipedia)

Władze Pekinu ogłosiły w piątek pierwszy w tym sezonie grzewczym alarm zanieczyszczenia powietrza, co wiąże się z restrykcjami w przemyśle. Według prognoz smog spowije chińską stolicę i okręg Pekin-Tiencin-Hebei w sobotę i utrzyma się przez trzy dni.

Żółty alarm, ogłoszony przez Miejskie Biuro Ekologii i Środowiska w Pekinie, to trzeci (w skali czterostopniowej) stopień ostrzegania przed zanieczyszczeniem powietrza w Chinach. Będzie obowiązywał w dniach 24-26 listopada.

Alarm oznacza konieczność wstrzymania prac budowlanych i produkcji w przemyśle ciężkim oraz nasilenie kontroli pojazdów z silnikami diesla oraz ulicznych restauracji, by upewnić się, że spełniają one normy emisji spalin.

W tych samych dniach w 28 miastach prowincji Hebei, Shanxi, Szantung i Henan obowiązywać będzie alarm pomarańczowy, czyli drugi stopień w chińskiej skali ostrzegania przed smogiem – poinformowało ministerstwo ekologii i środowiska. W portowym mieście Tiencin niedaleko Pekinu żółty alarm wprowadzono już w piątek.

Północne Chiny od lat mierzą się z problemem silnego zanieczyszczenia powietrza. Smog daje się we znaki szczególnie w okresie zimowym, od połowy listopada do połowy marca, gdy w związku z ogrzewaniem zużywa się więcej węgla.

Chińskie władze prowadzą "wojnę z zanieczyszczeniem"; w jej ramach wprowadzają surowe normy ekologiczne i publicznie pouczają lokalnych urzędników, którym nie udaje się ich wypełnić. Dzierżący niemal absolutną władzę prezydent Xi Jinping uczynił "budowę cywilizacji ekologicznej" jednym z głównych elementów swojej polityki.

W ubiegłym tygodniu wskaźnik PM2,5 - oznaczający stężenie w powietrzu szkodliwych dla zdrowia drobnych cząstek o średnicy do 2,5 mikrona – osiągnął w Pekinie poziom 270 mikrogramów na metr sześcienny, czyli był prawie ośmiokrotnie wyższy niż krajowa norma, ustalona na 35 mikrogramów.

Zanieczyszczenie powietrza to dotkliwy skutek uboczny dynamicznego rozwoju gospodarczego Chin w ostatnich czterech dekadach. Według Światowej Organizacji Zdrowia z powodu zanieczyszczenia powietrza w samym roku 2012 zmarło ponad milion Chińczyków. Szacunki naukowców z organizacji Berkeley Earth mówią o nawet 1,6 mln takich zgonów rocznie – a więc średnio prawie 4,4 tys. zgonów każdego dnia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pekin
Chiny
smog

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....