TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Pierwszy w sezonie alarm smogowy w Pekinie
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 23.11.2018 19:38:11
Pierwszy w sezonie alarm smogowy w Pekinie (foto: wikipedia)

Władze Pekinu ogłosiły w piątek pierwszy w tym sezonie grzewczym alarm zanieczyszczenia powietrza, co wiąże się z restrykcjami w przemyśle. Według prognoz smog spowije chińską stolicę i okręg Pekin-Tiencin-Hebei w sobotę i utrzyma się przez trzy dni.

Żółty alarm, ogłoszony przez Miejskie Biuro Ekologii i Środowiska w Pekinie, to trzeci (w skali czterostopniowej) stopień ostrzegania przed zanieczyszczeniem powietrza w Chinach. Będzie obowiązywał w dniach 24-26 listopada.

Alarm oznacza konieczność wstrzymania prac budowlanych i produkcji w przemyśle ciężkim oraz nasilenie kontroli pojazdów z silnikami diesla oraz ulicznych restauracji, by upewnić się, że spełniają one normy emisji spalin.

W tych samych dniach w 28 miastach prowincji Hebei, Shanxi, Szantung i Henan obowiązywać będzie alarm pomarańczowy, czyli drugi stopień w chińskiej skali ostrzegania przed smogiem – poinformowało ministerstwo ekologii i środowiska. W portowym mieście Tiencin niedaleko Pekinu żółty alarm wprowadzono już w piątek.

Północne Chiny od lat mierzą się z problemem silnego zanieczyszczenia powietrza. Smog daje się we znaki szczególnie w okresie zimowym, od połowy listopada do połowy marca, gdy w związku z ogrzewaniem zużywa się więcej węgla.

Chińskie władze prowadzą "wojnę z zanieczyszczeniem"; w jej ramach wprowadzają surowe normy ekologiczne i publicznie pouczają lokalnych urzędników, którym nie udaje się ich wypełnić. Dzierżący niemal absolutną władzę prezydent Xi Jinping uczynił "budowę cywilizacji ekologicznej" jednym z głównych elementów swojej polityki.

W ubiegłym tygodniu wskaźnik PM2,5 - oznaczający stężenie w powietrzu szkodliwych dla zdrowia drobnych cząstek o średnicy do 2,5 mikrona – osiągnął w Pekinie poziom 270 mikrogramów na metr sześcienny, czyli był prawie ośmiokrotnie wyższy niż krajowa norma, ustalona na 35 mikrogramów.

Zanieczyszczenie powietrza to dotkliwy skutek uboczny dynamicznego rozwoju gospodarczego Chin w ostatnich czterech dekadach. Według Światowej Organizacji Zdrowia z powodu zanieczyszczenia powietrza w samym roku 2012 zmarło ponad milion Chińczyków. Szacunki naukowców z organizacji Berkeley Earth mówią o nawet 1,6 mln takich zgonów rocznie – a więc średnio prawie 4,4 tys. zgonów każdego dnia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pekin
Chiny
smog
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....