TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Pierwsza pomoc w MPK-Łódź
MPK-ŁÓDŹ - Opublikowano: 15.01.2016 11:55:18 1 komentarz
Pierwsza pomoc w MPK-Łódź (fot. MPK-Łódź)

Już 29 stycznia każdy z ponad 3000 pracowników będzie mógł uczestniczyć w bezpłatnym szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy organizowanym i prowadzonym przez... pracowników Działu Szkoleń i Zarządzania Zasobami Ludzkimi MPK-Łódź, którzy w ostatnim czasie przeszli specjalny kurs i uzyskali certyfikaty instruktorów pierwszej pomocy.

Każde ze szkoleń będzie trwało 8 godzin a uczestniczyć w nich mogą wszyscy chętni pracownicy naszej Spółki, którzy poświęcą na jego rzecz jeden ze swoich wolnych dni, lub wezmą z tego tytułu urlop. Uruchamiane szkolenia MPK traktuje jako okazję do podniesienia posiadanej już wiedzy i rozwinięcia umiejętności, przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy, które wszyscy pracownicy MPK-Łódź poznają podczas kursów motorniczych czy kursów BHP, gdzie instruktorzy prowadzą moduły dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Zaplanowane na najbliższy czas terminy szkoleń to 29 stycznia, 26 lutego, 4 i 31 marca, 28 kwietnia, 25 maja i 30 czerwca. Po ich zakończeniu planowane jest w MPK-Łódź zorganizowanie konkursu na najlepszego ratownika. Udział w nim, podobnie jak w opisywanych szkoleniach, może wziąć udział każdy pracownik MPK-Łódź - a więc zarówno prowadzący, jak i pracownik zaplecza, mechanik, kontroler biletów czy osoby pracujące w administracji firmy.

W każdym szkoleniu weźmie udział grupa licząca maksymalnie 16 osób ? przewoźnik chce, aby każdy z pracowników wyniósł ze szkolenia jak najwięcej wiedzy i umiejętności - stąd stawia na małe grupy umożliwiające warsztatowe, praktyczne formy nauki.

Program szkoleń obejmuje m.in.

- RKO osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia z użyciem AED;

- Pierwsza pomoc przy zadławieniach, omdleniach, krwotokach;

- Pierwsza pomoc przy ataku epilepsji, zawale serca, udarze mózgu;

- Wywiad SAMPLE i przekazywanie informacji zespołowi medycznemu.

Program szkolenia bierze się z życia i codziennych doświadczeń. W jego trakcie opiera się o prawdziwe przypadki, w których pracownicy MPK ratowali życie. Prowadzący szkolenie omawiają je, dzielą się doświadczeniami i pokazują jak w pojazdach komunikacji miejskiej i ich otoczeniu ratować życie. MPK chce propagować znajomość zasad pierwszej pomocy wśród pracowników aby mogli udzielać jej zarówno pasażerom korzystającym z usług - praktycznie codziennie pracownicy MPK-Łódź ratują czyjeś życie udzielając pierwszej pomocy - ale także, aby mogli pomóc w razie potrzeby swoim bliskim, dzieciom, wnuczkom.

3 pojazdy Nadzoru Ruchu wyposażone są w AED, dodatkowo jeden defibrylator znajduje się w Punkcie Obsługi Klienta przy ul. Tramwajowej. MPK chce, aby pracownicy wiedzieli jak z nich korzystać - tym bardziej, że w planach jest wyposażenie w ten sprzęt wszystkich Zajezdni i Zakładów MPK-Łódź. Okazją do tego będzie organizowany po raz pierwszy w tym roku Tydzień Bezpieczeństwa, który odbędzie się w marcu. Będzie to czas, kiedy pracownicy firmy będą zaproszeni do tego, aby zwrócili uwagę na swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Planowane są szkolenia, spotkania ze specjalistami oraz konferencje dotyczące tematyki bezpieczeństwa w transporcie.

Życie i codzienność pokazują jak bardzo często pracownicy MPK spotykają się z sytuacjami, w których mogą udzielić komuś pomocy. MPK chce, aby byli pewni siebie i wiedzieli jak postępować. Tym bardziej, że dotychczasowe doświadczenia pokazują, że są jedynymi osobami, które ruszają na pomoc w czasie, gdy inne osoby niezbyt wiedzą, co robić.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
pierwsza pomoc
Łódź
  • Kierowca autobusu z Warszawy – 18.01.2016

    Mimo, że jestem zawodowym kierowcą, to u mnie pierwsza pomoc to tylko i wyłącznie teoria, a praktyki brak. Czy to na kursie prawa jazdy czy na szkokeniu BHP było tylko i wyłacznie durne gadanie i zero jakiejkolwiek praktyki. Szkoda, że pierwsza pomoc tak często jest olewana i mało lub w ogóle nie ma praktycznych szkoleń. Niestety muszę pojść kiedyś i z własnych pieniędzy zrobić sobie szkolenie, porządne szkokenie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....