TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Pierwsza pomoc w MPK-Łódź
MPK-ŁÓDŹ - Opublikowano: 15.01.2016 11:55:18 1 komentarz
Pierwsza pomoc w MPK-Łódź (fot. MPK-Łódź)

Już 29 stycznia każdy z ponad 3000 pracowników będzie mógł uczestniczyć w bezpłatnym szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy organizowanym i prowadzonym przez... pracowników Działu Szkoleń i Zarządzania Zasobami Ludzkimi MPK-Łódź, którzy w ostatnim czasie przeszli specjalny kurs i uzyskali certyfikaty instruktorów pierwszej pomocy.

Każde ze szkoleń będzie trwało 8 godzin a uczestniczyć w nich mogą wszyscy chętni pracownicy naszej Spółki, którzy poświęcą na jego rzecz jeden ze swoich wolnych dni, lub wezmą z tego tytułu urlop. Uruchamiane szkolenia MPK traktuje jako okazję do podniesienia posiadanej już wiedzy i rozwinięcia umiejętności, przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy, które wszyscy pracownicy MPK-Łódź poznają podczas kursów motorniczych czy kursów BHP, gdzie instruktorzy prowadzą moduły dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Zaplanowane na najbliższy czas terminy szkoleń to 29 stycznia, 26 lutego, 4 i 31 marca, 28 kwietnia, 25 maja i 30 czerwca. Po ich zakończeniu planowane jest w MPK-Łódź zorganizowanie konkursu na najlepszego ratownika. Udział w nim, podobnie jak w opisywanych szkoleniach, może wziąć udział każdy pracownik MPK-Łódź - a więc zarówno prowadzący, jak i pracownik zaplecza, mechanik, kontroler biletów czy osoby pracujące w administracji firmy.

W każdym szkoleniu weźmie udział grupa licząca maksymalnie 16 osób ? przewoźnik chce, aby każdy z pracowników wyniósł ze szkolenia jak najwięcej wiedzy i umiejętności - stąd stawia na małe grupy umożliwiające warsztatowe, praktyczne formy nauki.

Program szkoleń obejmuje m.in.

- RKO osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia z użyciem AED;

- Pierwsza pomoc przy zadławieniach, omdleniach, krwotokach;

- Pierwsza pomoc przy ataku epilepsji, zawale serca, udarze mózgu;

- Wywiad SAMPLE i przekazywanie informacji zespołowi medycznemu.

Program szkolenia bierze się z życia i codziennych doświadczeń. W jego trakcie opiera się o prawdziwe przypadki, w których pracownicy MPK ratowali życie. Prowadzący szkolenie omawiają je, dzielą się doświadczeniami i pokazują jak w pojazdach komunikacji miejskiej i ich otoczeniu ratować życie. MPK chce propagować znajomość zasad pierwszej pomocy wśród pracowników aby mogli udzielać jej zarówno pasażerom korzystającym z usług - praktycznie codziennie pracownicy MPK-Łódź ratują czyjeś życie udzielając pierwszej pomocy - ale także, aby mogli pomóc w razie potrzeby swoim bliskim, dzieciom, wnuczkom.

3 pojazdy Nadzoru Ruchu wyposażone są w AED, dodatkowo jeden defibrylator znajduje się w Punkcie Obsługi Klienta przy ul. Tramwajowej. MPK chce, aby pracownicy wiedzieli jak z nich korzystać - tym bardziej, że w planach jest wyposażenie w ten sprzęt wszystkich Zajezdni i Zakładów MPK-Łódź. Okazją do tego będzie organizowany po raz pierwszy w tym roku Tydzień Bezpieczeństwa, który odbędzie się w marcu. Będzie to czas, kiedy pracownicy firmy będą zaproszeni do tego, aby zwrócili uwagę na swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Planowane są szkolenia, spotkania ze specjalistami oraz konferencje dotyczące tematyki bezpieczeństwa w transporcie.

Życie i codzienność pokazują jak bardzo często pracownicy MPK spotykają się z sytuacjami, w których mogą udzielić komuś pomocy. MPK chce, aby byli pewni siebie i wiedzieli jak postępować. Tym bardziej, że dotychczasowe doświadczenia pokazują, że są jedynymi osobami, które ruszają na pomoc w czasie, gdy inne osoby niezbyt wiedzą, co robić.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
pierwsza pomoc
Łódź
  • Kierowca autobusu z Warszawy – 18.01.2016

    Mimo, że jestem zawodowym kierowcą, to u mnie pierwsza pomoc to tylko i wyłącznie teoria, a praktyki brak. Czy to na kursie prawa jazdy czy na szkokeniu BHP było tylko i wyłacznie durne gadanie i zero jakiejkolwiek praktyki. Szkoda, że pierwsza pomoc tak często jest olewana i mało lub w ogóle nie ma praktycznych szkoleń. Niestety muszę pojść kiedyś i z własnych pieniędzy zrobić sobie szkolenie, porządne szkokenie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....