TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Pięć ofert na miejską wypożyczalnię e-samochodów we Wrocławiu
WROCLAW.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 30.09.2015 09:36:53
Wrocław otworzył oferty na wypożyczalnię elektrycznych samochodów

29 września minął termin na składanie wniosków przez partnerów prywatnych zainteresowanych uruchomieniem i zarządzaniem miejskiej wypożyczalni samochodów elektrycznych. Wpłynęło 5 wniosków. Są to zarówno podmioty występujące samodzielnie, konsorcja firm, ale też specjalnie utworzone spółki tj. Arriva, Enigma, Egis+Nawrot, Decatur i AWL VIII .

- ?Obecnie weryfikujemy poprawność złożonych wniosków a niebawem nastąpi etap negocjacji i indywidualnych rozmów z partnerami w zakresie aspektów technicznych, prawnych i ekonomicznych funkcjonowania systemu. Po doprecyzowaniu warunków systemu nastąpi składanie ofert i wybór partnera? ? mówi Anna Badeńska z działu projektów i rozwoju infrastruktury Urzędu Miejskiego.

Przypomnijmy. Urząd miasta w połowie sierpnia ogłosił postępowanie na uruchomienie i zarządzanie miejską wypożyczalnią samochodów elektrycznych. We Wrocławiu będzie można skorzystać nawet z 200 tego typu aut i był to pierwszy taki przetarg w Polsce.

Wypożyczalnie aut elektrycznych działają w dużych miastach na całym świecie. W Londynie, Wiedniu, Berlinie, czy Amsterdamie mieszkańcy do swojej dyspozycji mają po kilkaset ekologicznych aut. Mogą je pożyczać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, rezerwować przez internet i obsługiwać przez telefon. Systemy często zintegrowane są z wypożyczalniami rowerów miejskich. W stolicy Niemiec taką sieć prowadzi DB Bahn. W Polsce tego typu projekty dopiero raczkują, ale coraz więcej miast jest nimi zainteresowana.

- ?Chcemy uwolnić przestrzeń miejską poprzez ograniczenie ilości pojazdów indywidualnych w centrum. Proponując jednocześnie mieszkańcom alternatywny, nowy i wygodny środek komunikacji? ? mówi Elżbieta Urbanek, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Gospodarki.

Wrocław do przetargu najpierw gruntownie się przygotował. Ogłoszenie postępowania poprzedziły długie analizy i dialog techniczny z potencjalnymi partnerami. Lokalna wypożyczalnia ma się składać z sieci stacji wypożyczeń, floty pojazdów oraz dedykowanych dla aut elektrycznych miejsc postojowych. Aut ma być około 200, UM wskaże około 30 lokalizacji stacji, które uzna za kluczowe dla mieszkańców. Pozostałe (od 30 do 60) zaproponuje partner. ? ?Korzystający z wypożyczalni ekologicznych aut będą mieć również zapewnienie dodatkowe przywileje, np. możliwość korzystania z bus-pasów, wyznaczone bezpłatne miejsca parkingowe, uprawnienia do poruszania się po niektórych ulicach wyłączonych z ruchu kołowego? ? wylicza Elżbieta Urbanek.

W tej chwili trwa weryfikacja wniosków, potem firmy zostaną zaproszone do złożenia już konkretnych ofert i w I kwartale 2016 roku będzie można wybrać partnera.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
eko-taksówki
Arriva

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....