TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

PEKA także w bibliotece
ZTM POZNAŃ - Opublikowano: 10.07.2013 14:32:17
PEKA także w bibliotece

Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna spełnia funkcję Elektronicznej Karty Bibliotecznej w Bibliotece Raczyńskich. Na początku wyłącznie w siedzibie głównej Biblioteki, a w przyszłości także w jej filiach. Jest to możliwe dzięki porozumieniu podpisanemu przez Bibliotekę Raczyńskich i Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, który koordynuje wdrażanie różnego rodzaju usług w ramach systemu PEKA. –„Jesteśmy dumni, że pierwszą usługę na karcie PEKA poza biletem komunikacji publicznej udostępniliśmy bywalcom tak szacownej instytucji, jaką jest Biblioteka Raczyńskich”–mówi Bogusław Bajoński, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. Ostatnie prace związane z dodaniem do karty PEKA funkcji elektronicznego identyfikatora czytelników Biblioteki Raczyńskich zakończyły się 28 czerwca 2013 r. Obecnie każdy czytelnik tej biblioteki (korzystający z księgozbioru w siedzibie głównej) może wypożyczać książki za pomocą karty PEKA. Wystarczy zarejestrować kartę na stanowisku rejestracji Biblioteki. –„Dla naszej Biblioteki oznacza to oszczędność kosztów, bo karta PEKA jest wydawana bezpłatnie. Ważna jest dla nas także jednolitość i powszechność systemu, a PEKA, z której będą korzystali pasażerowie komunikacji miejskiej, daje nam taką gwarancję”–mówi Wojciech Spaleniak, dyrektor Biblioteki Raczyńskich. Karta PEKA na początku będzie umożliwiała wypożyczanie książek w siedzibie głównej Biblioteki Raczyńskich. W kolejnych etapach, rozłożonych na kilka lat, będzie wprowadzana także do filii. Wymaga to jednak wyposażenia ich w odpowiedni sprzęt. Do tej pory czytelnicy Biblioteki Raczyńskich korzystali z kart czytelnika z kodem kreskowym i karty te nadal będą funkcjonowały, równolegle z kartą PEKA.

Karta PEKA stanie się podstawowym nośnikiem biletów komunikacji miejskiej w Aglomeracji Poznańskiej. Jednak z założenia ma być używana nie tylko przez pasażerów transportu publicznego. Karta PEKA ułatwi również mieszkańcom Poznania i aglomeracji poznańskiej korzystanie z wielu usług. Za jej pomocą będzie można płacić za postój w Strefie Płatnego Parkowania, na stacjach benzynowych, w kinie czy aptece, a także można ją wykorzystać jako elektroniczny identyfikator cyfrowy, np. imprezach masowych. Zaletą PEKI będzie to, że za pomocą jednej karty załatwimy wiele spraw w mieście czy gminie, a pakiet usług dostępnych posiadaczom karty będzie sukcesywnie poszerzany. Możliwość wypożyczania książek z bogatego księgozbioru Biblioteki Raczyńskich to właśnie jedna z tego typu funkcji. System PEKA na dobre ruszy prawdopodobnie w przyszłym roku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
ZTM Poznań
karta miejska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....