TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Pasażerowie testowali warszawskie pociągi SKM i metra
- Opublikowano: 23.08.2018 18:19:02
Pasażerowie testowali warszawskie pociągi SKM i metra (foto: ZTM)

W środę 22 sierpnia na stacji kolejowej Warszawa Gdańska i stacji metra Warszawa Stadion pasażerowie stołecznej komunikacji miejskiej mogli przekazać swoje uwagi odnośnie wyposażenia i aranżacji wnętrz pociągów SKM i Metra Warszawskiego.

Spotkanie było realizacją jednej z rekomendacji wydanych przez Radę Warszawskiego Transportu Publicznego, zalecającej ZTM konsultowanie zakupów pojazdów komunikacji miejskiej w zakresie potrzeb osób o ograniczonej mobilności i percepcji. Pod koniec lipca zbierano uwagi pasażerów na temat wyposażenia czterech autobusów i trzech tramwajów. Teraz przyszła kolej na elektryczne zespoły trakcyjne 27WE Elf i 35WE Impuls eksploatowane przez Szybką Kolej Miejską oraz pociąg Inspiro należący do Metra Warszawskiego. – Miejski tabor kolejowy czyli pociągi SKM i metra jest dość dobrze dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i ograniczoną mobilnością – powiedział Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. – Chcemy jednak poznać opinie pasażerów bo często o tym, czy ktoś może bez przeszkód pojechać komunikacją miejską czy nie, decydują szczegóły, które można wyeliminować modernizując pojazdy czy też podczas zakupu nowego taboru - podkreślił.

Od godz. 11.00 na jednym z peronów stacji Warszawa Gdańska można było wejść do podstawionych dwóch pociągów SKM. Pasażerowie, w tym osoby z niepełnosprawnościami, rozmawiali z przedstawicielami ZTM, reprezentantami przewoźników oraz producentów taboru. Wyrażali swoje wątpliwości i otrzymywali wyjaśnienia dotyczące zastosowanych w pojazdach udogodnień. Mogli również przekazać swoje uwagi i sugestie dotyczące aranżacji przestrzeni pasażerskiej udostępnionych składów. Później uczestnicy spotkania przejechali jednym z pociągów na stację Warszawa Stadion i przeszli na stację metra Stadion Narodowy. Tam czekał już pociąg podziemnej kolei Inspiro. Również i w tym przypadku można było przedstawić swoje uwagi i propozycje dotyczące wyposażenia wnętrza pojazdu.

Uczestnicy spotkania wypełniali specjalne ankiety. Na ich podstawie ZTM stworzy raport podsumowujący zgłoszone uwagi i propozycje. Dokument będzie zawierał także zalecenia dotyczące przyszłych zakupów nowych pojazdów i modernizacji obecnie używanych. Wyniki przeglądu taboru posłużą poprawie jakości funkcjonowania Warszawskiego Transportu Publicznego, a zwłaszcza komfortu podróży osób o ograniczonej mobilności i percepcji.

Ponieważ z różnych względów nie wszyscy zainteresowani mogli przybyć na spotkanie, a ZTM-owi zależy na zebraniu opinii i uwag jak największej grupy pasażerów, prosi wszystkich chętnych o przekazywanie ich poprzez zakładkę kontakt – napisz do nas. Należy tam wybrać kategorię "inne", a jako temat wiadomości wpisać "przegląd taboru". Uwagi można złożyć także w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażerów, korzystając z druku pobranego stąd. Na uwagi i opinie czekamy do końca sierpnia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
metro
test
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....