TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Pasażerowie testowali warszawskie pociągi SKM i metra
- Opublikowano: 23.08.2018 18:19:02
Pasażerowie testowali warszawskie pociągi SKM i metra (foto: ZTM)

W środę 22 sierpnia na stacji kolejowej Warszawa Gdańska i stacji metra Warszawa Stadion pasażerowie stołecznej komunikacji miejskiej mogli przekazać swoje uwagi odnośnie wyposażenia i aranżacji wnętrz pociągów SKM i Metra Warszawskiego.

Spotkanie było realizacją jednej z rekomendacji wydanych przez Radę Warszawskiego Transportu Publicznego, zalecającej ZTM konsultowanie zakupów pojazdów komunikacji miejskiej w zakresie potrzeb osób o ograniczonej mobilności i percepcji. Pod koniec lipca zbierano uwagi pasażerów na temat wyposażenia czterech autobusów i trzech tramwajów. Teraz przyszła kolej na elektryczne zespoły trakcyjne 27WE Elf i 35WE Impuls eksploatowane przez Szybką Kolej Miejską oraz pociąg Inspiro należący do Metra Warszawskiego. – Miejski tabor kolejowy czyli pociągi SKM i metra jest dość dobrze dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i ograniczoną mobilnością – powiedział Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. – Chcemy jednak poznać opinie pasażerów bo często o tym, czy ktoś może bez przeszkód pojechać komunikacją miejską czy nie, decydują szczegóły, które można wyeliminować modernizując pojazdy czy też podczas zakupu nowego taboru - podkreślił.

Od godz. 11.00 na jednym z peronów stacji Warszawa Gdańska można było wejść do podstawionych dwóch pociągów SKM. Pasażerowie, w tym osoby z niepełnosprawnościami, rozmawiali z przedstawicielami ZTM, reprezentantami przewoźników oraz producentów taboru. Wyrażali swoje wątpliwości i otrzymywali wyjaśnienia dotyczące zastosowanych w pojazdach udogodnień. Mogli również przekazać swoje uwagi i sugestie dotyczące aranżacji przestrzeni pasażerskiej udostępnionych składów. Później uczestnicy spotkania przejechali jednym z pociągów na stację Warszawa Stadion i przeszli na stację metra Stadion Narodowy. Tam czekał już pociąg podziemnej kolei Inspiro. Również i w tym przypadku można było przedstawić swoje uwagi i propozycje dotyczące wyposażenia wnętrza pojazdu.

Uczestnicy spotkania wypełniali specjalne ankiety. Na ich podstawie ZTM stworzy raport podsumowujący zgłoszone uwagi i propozycje. Dokument będzie zawierał także zalecenia dotyczące przyszłych zakupów nowych pojazdów i modernizacji obecnie używanych. Wyniki przeglądu taboru posłużą poprawie jakości funkcjonowania Warszawskiego Transportu Publicznego, a zwłaszcza komfortu podróży osób o ograniczonej mobilności i percepcji.

Ponieważ z różnych względów nie wszyscy zainteresowani mogli przybyć na spotkanie, a ZTM-owi zależy na zebraniu opinii i uwag jak największej grupy pasażerów, prosi wszystkich chętnych o przekazywanie ich poprzez zakładkę kontakt – napisz do nas. Należy tam wybrać kategorię "inne", a jako temat wiadomości wpisać "przegląd taboru". Uwagi można złożyć także w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażerów, korzystając z druku pobranego stąd. Na uwagi i opinie czekamy do końca sierpnia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
metro
test

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....