TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Papierowe hologramy Karty Warszawiaka ważne do 30 września
TransInfo.pl - Opublikowano: 22.08.2016 13:18:18
fot. ztm.waw.pl

Papierowe hologramy, które poświadczają uprawnienia do korzystania z Karty Warszawiaka lub Karty Młodego Warszawiaka są ważne jedynie do 30 września. Po tym okresie zostaną całkowicie zastąpione przez elektroniczny zapis na karcie, czyli tzw. e-hologram. Posiadacze kart z naklejonymi papierowymi hologramami, którzy chcą również po tym terminie korzystać z przysługujących im ulg i zniżek, powinni mieszkać i rozliczyć podatek za 2015 rok w Warszawie i do końca września wgrać na swoje karty e-hologramy. Co ważne, żeby to zrobić nie trzeba udawać się do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM ani do Wydziału Obsługi Mieszkańców w urzędzie dzielnicy.

Wprowadzone w grudniu 2013 r. Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka uprawniają do zakupu tańszych biletów długookresowych ZTM oraz do wielu ulg i zniżek przy korzystaniu z różnych miejskich czy komercyjnych instytucji (pełna lista dostępna jest na stronie: karta.um.warszawa.pl). Z Karty Warszawiaka/Młodego Warszawiaka mogą korzystać osoby, które mieszkają w stolicy i rozliczają się w niej z podatku dochodowego od osób fizycznych. Poświadczeniem uprawniającym do ulg i zniżek jest papierowy hologram naklejony na Spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską lub inny nośnik biletów długookresowych ZTM.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami papierowe hologramy są ważne wyłącznie do 30 września br. Potem zostaną zastąpione przez tzw. e-hologramy, które są po prostu elektronicznym zapisem na karcie. Żeby więc od października móc korzystać z uprawnienia do ulg i zniżek w ramach Karty Warszawiaka oraz mieć możliwość zakupu tańszych biletów długookresowych, należy do końca września wgrać na kartę e-hologram.

Jak można to zrobić? Najprościej, bez konieczności wizyty w POP-ie lub w WOM-ie, można to zrobić w? biletomacie. Taką funkcję od 17 lutego br. mają prawie wszystkie biletomaty, w których można kodować bilety długookresowe (ponad 1270 urządzeń w autobusach MZA i ok. 600 automatów stacjonarnych). E-hologramu nie można wgrać jedynie w 36 automatach ZTM stojących na stacjach II linii metra (urządzenia są na gwarancji i nie ma możliwości zmiany oprogramowania w okresie gwarancyjnym).

Cały proces jest bardzo prosty. Po włożeniu karty do czytnika należy wybrać opcję wgrania e-hologramu. Potem trzeba potwierdzić (naciskając przycisk ?TAK?), że w dalszym ciągu posiadamy uprawnienie do korzystania ze zniżek. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z regulaminem i oświadczenie, że zgadzamy się na okazanie, na wezwanie ZTM, stosownych dokumentów poświadczających uprawnienia do Karty Warszawiaka. Potem pozostaje już tylko wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Po wgraniu e-hologramu można wyjąć kartę z czytnika.

Posiadacz karty, której nie ma na liście uprawnionych do zakodowania e-hologramu, zostanie poinformowany o konieczności zgłoszenia się do POP ZTM z wymaganymi dokumentami. Jeśli zaś nie mamy uprawnienia do zniżek lub z innego powodu naciśniemy ?NIE?, wgrywanie e-hologramu zostanie przerwane.

E-hologram można oczywiście również wgrać w POP ZTM lub w jednym z dzielnicowych WOM-ów. Jeśli zdecydujemy się na wgranie e-hologramu w POP-ie lub WOM-ie powinniśmy okazać dowód tożsamości oraz jeden z dokumentów: pierwszą stronę PIT z prezentatą urzędu skarbowego, zaświadczenie z urzędu skarbowego, Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) wraz z pierwszą stroną PIT-u (zawierającą wygenerowany automatycznie numer dokumentu zgodny z identyfikatorem dokumentu UPO), gdy rozliczamy się przez Internet oraz z wypełnionym odpowiednim wnioskiem. Osoby, które jeszcze nie mają Karty Warszawiaka a chciałyby ją uzyskać, również powinny zgłosić się do POP lub WOM z jednym z wyżej wymienionych dokumentów.

Wgrane w tym roku e-hologramy będą ważne do 30 września roku 2017.

Należy jednak pamiętać, że e-hologramy będą ważne dopiero od początku października. Do tego czasu, czyli do końca września, poświadczeniem uprawnienia do ulg i zniżek w ramach Karty Warszawiaka/Młodego Warszawiaka są hologramy papierowe. Dlatego osoby, które mają hologramy naklejone na kartę nie powinny ich z niej usuwać. Również z tego powodu warszawiacy, którzy hologramu jeszcze nie mają, a złożą wniosek przed końcem września, oprócz e-hologramu będą mieli na kartę naklejony również hologram papierowy.

Wraz z uruchomieniem możliwości wgrywania e-hologramów w biletomatach, czyli od 17 lutego ZTM rozpoczął także kampanię informacyjną skierowaną do pasażerów. Jej celem jest m.in. zachęcenie do tego by z przedłużeniem ważności uprawnień nie czekać do ostatniej chwili tylko zrobić to zaraz po tym jak rozliczymy się z podatku. Jedną z najłatwiejszych możliwości jest wgranie e-hologramu w biletomacie. Informacje można znaleźć m.in. w taborze komunikacji miejskiej oraz na stacjach metra i SKM.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Warszawa
bilety elektroniczne

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....