TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Pan Bilecik bawi, uczy i wychowuje [FILM]
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 15.02.2018 13:08:11
Zajęcia edukacyjne ZTM dla uczniów (foto: ZTM)

Ponad czterdzieści klas uczestniczyło w zimowym semestrze roku szkolnego 2017/2018 w zajęciach wychowania komunikacyjnego przygotowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego i Miejskie Zakłady Autobusowe.

Elektryczny autobus Miejskich Zakładów Autobusowych gościł w stołecznych szkołach podstawowych (zajęcia z 4-5 klasami) już dziesięć razy.

Pogadanki z pracownikami ZTM

Zajęcia komunikacyjne są organizowane w ramach projektu "Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa" i skierowane do uczniów klas I-III. Zajęcia odbywają się w salach i w pojeździe. Pracownicy ZTM omawiają z dziećmi podstawowe zasady bezpiecznego podróżowania transportem publicznym. Uczniowie poznają jego zalety, środki komunikacji miejskiej i informacje na temat właściwego zachowania w trakcie podróży.

A z wyświetlanych w trakcie zajęć odcinków serialu "Pan Bilecik uczy" dowiadują się m.in. co można przeczytać na przystanku, po co maluje się na nich żółte linie, dlaczego warto trzymać się poręczy w czasie podróży, czy wolno jeść w autobusie i jak się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych.

"Pan Bilecik uczy" to krótkie i cieszące się dużym zainteresowaniem, edukacyjne filmiki z maskotką ZTM w roli głównej, która razem z dziećmi podróżuje po Warszawie różnymi środkami komunikacji miejskiej.

Każdy z uczestników zajęć otrzymuje również specjalną książeczkę z podstawowymi informacjami o komunikacji, ciekawostkami, zagadkami i zadaniami do rozwiązania. Podczas zajęć promowane są też ekologiczne postawy a dzieci otrzymują ulotki z nasionami tymianku do samodzielnego posadzenia (w ramach kampanii ZTM – "Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa").

Kierowcy autobusów opowiadają

W ostatniej części zajęć kierowcy MZA opowiadają uczniom o ekologicznych środkach transportu publicznego. Dzieci poznają tajemnice "elektryka", zaparkowanego na szkolnym dziedzińcu i mogą obejrzeć różne, na co dzień niedostępne zakamarki pojazdu – komorę silnika, pantograf i baterie elektrycznych.

Uczniowie poznają także oznaczenia wewnątrz pojazdu, uczą się odczytywać informacje z monitorów, poznają zasady bezpiecznego wchodzenia i opuszczania autobusu oraz zasady działania biletomatów i kasowników.

W trakcie zimowego semestru byliśmy miedzy innymi na Ursynowie, w Wawrze, na Woli czy Bemowie a na przyjazd elektrycznego autobusu czekają już następne klasy w kolejnych placówkach. Zajęcia będą się odbywały niemal do końca bieżącego roku szkolnego.

Nabór na zajęcia w roku szkolnym 2018/2019 ZTM ogłosi pod koniec maja bieżącego roku. Wszelkie zapytania dotyczące zajęć edukacyjnych można kierować na adres: ekozajecia@ztm.waw.pl .Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Warszawa
MZA Warszawa
Warszawa
akcja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....