TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Oświęcim ogłosił przetarg na SDIP i biletomaty
TransInfo.pl - Opublikowano: 05.03.2020 10:30:24
Oświęcim ogłosił przetarg na SDIP i biletomaty; fot. UM Oświęcim

11 elektronicznych tablic informujących pasażerów komunikacji miejskiej o kursowaniu autobusów oraz trzy biletomaty zostaną umieszczone na przystankach w Oświęcimiu do lata 2021 r. – podał oświęcimski magistrat, który ogłosił przetarg na dostawę urządzeń.

"Dotychczas takich urządzeń w Oświęcimiu nie było. To element szeroko rozumianej poprawy jakości usług komunikacyjnych w mieście. Chcemy, aby pierwsze cztery tablice oraz jeden biletomat stanęły przy głównej ulicy – Dąbrowskiego – jeszcze przed końcem br." – powiedziała 4 marca rzecznik magistratu Katarzyna Kwiecień.

Rzecznik dodała, że tablice zostaną zainstalowane na newralgicznych przystankach na głównych ulicach, m.in. na Starym Mieście, osiedlu Chemików i przy stacji PKP. Biletomaty staną m.in. na starówce oraz przy dworcu kolejowym.

Zakres zamówienia

Zakup i montaż tablic oraz biletomatów to element wspólnego programu samorządu oraz komunalnego Miejskiego Zakładu Komunikacji, na który partnerzy otrzymali 3,4 mln zł z funduszy UE. Całość przedsięwzięcia zamknie się kwotą 4,7 mln zł.

MZK z tych pieniędzy zakupiło już autobus o napędzie elektrycznym. Do floty przewoźnika dołączy on przed końcem br.

Miasto Oświęcim na ekrany informacji pasażerskiej i biletomaty otrzymało 1,2 mln zł z funduszy UE.

Katarzyna Kwiecień przypomniała, że MZK w ub.r. sfinalizowało już zakup 19 niskopodłogowych autobusów marki Solaris oraz niewielkiego busa. Siedem z nich ma napęd hybrydowy. Pozostałe są napędzane silnikami spalinowymi, które spełniają normy czystości spalin Euro 6. Realizacja umowy zakupowej trwała 2 lata. Inwestycja kosztowała21 mln zł. MZK pozyskał na zakup autobusów blisko 18 mln zł z funduszy unijnych. Resztę wyłożył z własnych pieniędzy.

Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu przewozi rocznie blisko 100 tys. osób. Dysponuje 48 autobusami, które rocznie pokonują 2,4 mln km.

Zakres zamówienia

Oświęcimskie zakupy odbywają się w trybie przetargu nieograniczonego. Zamówienie zostało podzielone na dwie części z czego:

- część 1 – to dostawa z rozmieszczeniem i instalacją tablic informacji pasażerskiej wraz z opracowaniem niezbędnej w tym zakresie dokumentacji,

- część 2 – to dostawa z rozmieszczeniem biletomatów wraz z opracowaniem niezbędnej w tym zakresie dokumentacji.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa z rozmieszczeniem montażem i instalacją fabrycznie nowych 11 sztuk elektronicznych tablic informacji pasażerskiej oraz 3 sztuk biletomatów wraz z dostawą materiałów montażowych i instalacyjnych koniecznych do montażu i oprogramowaniem niezbędnym do integracji z posiadanym przez zamawiającego systemem w celu uruchomienia urządzeń oraz uprzednie opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej w zakresie właściwym przedmiotowi zamówienia. W zakres zamówienia wchodzi również konfiguracja i uruchomienie urządzeń oraz integracja tablic elektronicznych z posiadanym przez MZK systemem dynamicznej informacji pasażerskiej i zarządzania flotą firmy PIXEL sp. z o.o. z Bydgoszczy wraz z wykonaniem wszelkich koniecznych w tym zakresie procedur. Ponadto, wykonawca będzie zobowiązany przeprowadzić niezbędne prace budowlane, podłączyć tablice i biletomaty do sieci elektroenergetycznej i uruchomić je zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową.

Tury (etapy) realizacji inwestycji

Zamówienie ma być zrealizowane w dwóch turach.

Tura 1 musi zostać zrealizowana do dnia 31 grudnia 2020 roku i obejmuje ona opracowanie dokumentacji w zakresie niezbędnym do uzyskania wymaganych prawem pozwoleń oraz prawidłowej realizacji prac koniecznych w ramach całości przedmiotu zamówienia - oddzielnie dla każdej części zamówienia, a także – wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie ul. Dąbrowskiego, tj.:

- część 1 zamówienia: dostawa i montaż czterech sztuk tablic elektronicznych wraz z ich podłączeniem do sieci elektroenergetycznej i dostawą konstrukcji wsporczych oraz wykonaniem prac i robót montażowych i instalacyjnych na przystankach autobusowych lokalizowanych przy ul. Dąbrowskiego wraz z ich konfiguracją i uruchomieniem oraz integrację z już posiadanym systemem dynamicznej informacji pasażerskiej i zarządzania flotą,

- część 2 zamówienia: dostawa i montaż lokalizowanych przy ul. Dąbrowskiego, dwóch sztuk stacjonarnych automatów biletowych wraz z ich podłączeniem do sieci elektroenergetycznej oraz wykonaniem prac i robót montażowych i instalacyjnych, a także uruchomieniem.

Tura 2 z kolei musi zostać zrealizowana do końca czerwca 2021 roku i obejmuje realizację przedmiotu zamówienia w zakresie pozostałym względem tury 1 tj.:

- część 1 zamówienia: dostawa i montaż 7 sztuk tablic elektronicznych wraz z ich podłączeniem do sieci elektroenergetycznej i dostawą konstrukcji wsporczych oraz wykonaniem prac i robót montażowych i instalacyjnych na przystankach autobusowych lokalizowanych przy ul. Powstańców Śląskich, Leszczyńskiej, Śniadeckiego, Słowackiego wraz z ich konfiguracją i uruchomieniem oraz integrację z posiadanym MZK systemem dynamicznej informacji pasażerskiej i zarządzania flotą,

- część 2 zamówienia: dostawa i montaż jednego stacjonarnego automatu biletowego wraz z jego podłączeniem do sieci elektroenergetycznej oraz wykonaniem prac i robót montażowych i instalacyjnych oraz uruchomieniem na przystanku autobusowym zlokalizowanym przy ul. Powstańców Śląskich.

Warunki przetargu

Zamawiający zaplanował otwarcie ofert na dzień 6 kwietnia. Kryteria oceny ofert dla obu części przetargu to: cena (60%) oraz okres rękojmi i gwarancji (40%).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
SDIP
biletomat
Oświęcim
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....