TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Ostatni, wakacyjny kurs, zabytkowych linii turystycznych w Bydgoszczy
TransInfo.pl - Opublikowano: 01.09.2017 12:30:46 3 komentarze
Ostatni, wakacyjny kurs, zabytkowych linii turystycznych w Bydgoszczy (foto: ZDMiKP)

Nieubłaganie tegoroczne wakacje dobiegają do kresu, a wraz z nimi kursy zabytkowych linii turystycznych. W dniach 2-3.09.2017 r. odbędą się ostatnie przejazdy zabytkowym taborem po Bydgoszczy.

Mimo to, operator przygotował nie lada atrakcję, nie tylko dla pasjonatów, ale dla wszystkich, którzy będą chcieli zakończyć sezon wakacyjny przejażdżką po mieście. Do przejazdów zostanie podstawiony autobus, który był związany z Bydgoszczą przez ponad 25 lat. Na ulice wyjedzie Ikarus 280 ! Pamiętacie, go jeszcze ? Szczególnie stawanie w środku na tzw. kole, czyli przegubie i frajdę płynącą z tego, że przegub obracał się na każdym zakręcie. Poza tym, miał zamontowane barierki ochronne, na których rzucając plecak na podłogę można było swobodnie siadać i z całą ferajną rozmawiać o codziennych trudach życia szkolnego. Ci, którzy do szkoły chodzili w latach 80 i 90, wiedzą o czym piszemy, tych, którzy chcą dotknąć historii i doświadczyć tego, co wówczas bawiło młodych ludzi zapraszamy na przejażdżkę. Naprawdę warto - cofniecie się do czasów, w których nie było smartfonów, FB i innych wynalazków bez, których dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia. Autobus, o którym piszemy dzisiaj możemy zobaczyć jedynie z muzeum, zatem nadarza się wyjątkowa okazja, żeby nie tylko go zobaczyć, ale przede wszystkim przejechać. Zapraszamy w najbliższą niedzielę (03.09.2017 r.), tego dnia na liniach 100 i 102 pojawi się węgierski pojazd rodem z 1981 roku, który zmienił komunikację miejską w Bydgoszczy.

Linia tramwajowa nr 0, która jest nieodzownym elementem każdych wakacji również zostanie zawieszona. Podobnie jak w przypadku autobusów, weekend (02-03.09.2017 r.) będzie ostatnim weekendem kursowania zabytkowych tramwajów.

Zakończenie lata to również wycofanie z funkcjonowania linii nr 99, która woziła pasażerów na plażę do Chmielnik i do Nowej Wsi Wielkiej. Ostatni kurs będzie zrealizowany w najbliższą niedzielę 3.09.2017 r.

Tramwaj wodny, który w tym roku cieszył się ogromnym powodzeniem będzie kursował do 10.09.2017 r. na trasach Staromiejskiej i Słonecznej. Linia Wschodnia zakończyła kursowanie z dniem 27 sierpnia br.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
Ikarus
linia turystyczna
 • Kacper – 01.09.2017

  Może się wybiorę bo lubię autobusy nawet takie

 • Xyz – 01.09.2017

  Kielecki ex. 228

 • krytyk – 01.09.2017

  "...węgierski pojazd rodem z 1981 roku"? No chyba nie...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....