TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Osoby wychodzące z bezdomności pojadą za darmo warszawską komunikacją
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 21.10.2018 10:12:17
Osoby wychodzące z bezdomności pojadą za darmo warszawską komunikacją

Radni Warszawy uchwalili nowelizację taryfy przewozowej za korzystanie z komunikacji miejskiej. Jedną z najważniejszych zmian jest wsparcie dla osób wychodzących z bezdomności.

Nowe przepisy rozszerzają katalog osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów środkami Warszawskiego Transportu Publicznego o osoby korzystające z pomocy warszawskich ośrodków pomocy społecznej, które podpisały indywidualne programy wychodzenia z bezdomności. Programy te mają wspierać osoby bezdomne w rozwiązywaniu ich problemów życiowych, mieszkaniowych oraz szukaniu zatrudnienia.

Pasażerowie, korzystający z programu, będą musieli posiadać przy sobie dowód uprawnień do bezpłatnych przejazdów środkami WTP w formie spersonalizowanej karty wydawanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Zaświadczenie o spełnianiu warunków do bezpłatnych przejazdów będzie wystawiał właściwy ośrodek pomocy społecznej.

Uchwała rozszerza też katalog dokumentów, które poświadczą uprawnienia do bezpłatnych przejazdów uczniów warszawskich szkół podstawowych i klas gimnazjalnych lub mieszkających w Warszawie, ale uczących się poza stolicą. Po zmianie przepisów uprawnienia będzie można wgrać już nie tylko na Kartach Ucznia, które wydawane są w formie spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej przez Zarząd Transportu Miejskiego, ale również na e-legitymacjach.

Zmieniają się także zapisy dotyczące poświadczania uprawnień do bezpłatnych przejazdów osób niepełnosprawnych. Na nowych wzorach legitymacji, wprowadzonych Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, znajdują się kody QR, zawierające obligatoryjnie numer PESEL i numer legitymacji oraz opcjonalnie dane dotyczące stopnia niepełnosprawności i jej przyczyny.

Do odczytywania kodów QR służyć będą darmowe programy komputerowe, aplikacje na smartfony oraz czytniki kodów QR oparte na technologii CMOS. Legitymacje, wystawione przed dniem wejścia w życie rozporządzenia zachowują ważność na czas w nich określony.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
bilet
ZTM Warszawa
 • Jakub Żywno – 21.10.2018

  Menele legalnie w komunikacji! SUPER!

 • Kuba Prokopczuk – 21.10.2018

  Ciekawe czy w ramach przystosowania pojazdów, zakupią kilka tirów choinek wunderbaum

 • Daniel Mrotek – 22.10.2018

  Gdybym był takim kierowcą legalnego dla meneli autobusu... Hmmm. I tak by żaden raczej nie pojechał bo nie miałbym zamiaru wdychac tego smrodu 😂

 • Jakub Jan Cieszyński – 22.10.2018

  przecież oni i tak jeżdżą za darmo,bo co takiemu zrobisz?;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....