TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Opolskie z unijną kasa na transport [FILM]
UMARSZ. WOJ. OPOLSKIEGO Violetta Ruszczewska, PW, TL, TransInfo - Opublikowano: 10.07.2017 13:53:49
Kolejne miliony na poprawę środowiska w regionie / fot. Google Street View

Inwestycje warte ponad 45 milinów złotych w subregionie kędzierzyńsko-strzeleckim poprawią komunikację i atrakcyjność gospodarczą. Inicjatywa będzie realizowana na terenie powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego i strzeleckiego.

Samorządowcy z tych powiatów oraz ośmiu gmin:  Kędzierzyn-Koźle, Cisek, Reńska Wieś, Polska Cerekiew, Ujazd, Strzelce Opolskie, Zawadzkie podpisali dziś umowy z marszałkiem województwa opolskiego Andrzejem Bułą na projekty związane z tzw. strategią niskoemisyjną. Jej założenia to  inwestycje, które w kompleksowy sposób wpłyną na zmniejszenie emisji CO2 i innych uciążliwych zanieczyszczeń.

To projekt, który dowodzi tego, że jesteśmy rodziną samorządową, która potrafi ze sobą współdziałać. Kolejne miliony zostaną zainwestowane w naszym mieszkańców. Podkreślam przez ostatnie dni, że wspólnie z samorządami dofinansowujemy te projekty. Dziś mówimy o tym, że wspólne inwestycje już za kilka lat będą służyły nam wszystkim – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.
Dzięki projektom wybudowanych zostanie ponad 25 kilometrów  dróg rowerowych, ponadto zostaną wybudowane nowe drogi, zatoki autobusowe, parkingi "P&R" (2 obiekty, 219 miejsc) "B&R" (2 obiekty, 85 miejsc). Celem jest wyprowadzenie ruchu samochodów osobowych z centrum, co wpłynie na ograniczenie produkcji spalin i poprawę komfortu jazdy.

Zarówno budowa chodników i ścieżek rowerowych, jak i montaż oświetlenia drogowego, mają na celu zwiększenie płynności ruchu oraz poprawę bezpieczeństwa użytkowników drogi, w tym dostępu do bezpiecznych przystanków – dodaje marszałek.

W Kędzierzynie-Koźlu zaplanowano rozbudowę ulicy Miłej i części ulicy Grunwaldzkiej o DDR od al. Jana Pawła II do obwodnicy w Kędzierzynie-Koźlu.  Zmodernizowane będzie oświetlenie miejskie, planuje się wymianę 2 560 opraw oświetleniowych i 528 słupów oświetleniowych.

Każda z gmin musiała pójść na kompromis, aby mądrze podzielić te pieniądze. Region kędzierzyńsko-strzelecki rozwija się dzięki partnerstwu. W Kędzierzynie-Koźlu postawiliśmy na infrastrukturę, która będzie sprzyjała rowerzystom – mówi Sabina Nowosielska, prezydentka Kędzierzyna-Koźla.

Większość należących do subregionu gmin planuje budowę dróg dla rowerów, parkingów. W Zawadzkiem dodatkowo zbudowane zostanie centrum przesiadkowe w sąsiedztwie dworca kolejowego. Tam też przybędzie 60 nowych miejsc parkingowych.

Powiat strzelecki zaplanował przebudowę drogi powiatowej Zalesie Śląskie – Kędzierzyn–Koźle na odcinku Zalesie Śląskie – Cisowa oraz drogi powiatowej Zdzieszowice – Leśnica – Zalesie Śląskie na odcinku ul. Strażackiej w Zalesiu Śląskim. Dodatkowo wzdłuż inwestycji zbudowana zostanie DDR o dł. 2,81 km.

Uzyskujemy bardzo dużo, zakupujemy 15 autobusów dla naszego PKS, remontujemy drogi. Wszystko jest tak przemyślane, aby inwestycje w obu powiatach łączy się. Bez tych pieniędzy y Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, byłoby niemożliwe przeprowadzenie tak szerokich prac – mówi starosta strzelecki Józef Swaczyna.

Dodajmy, że zmodernizowana zostanie również około 7 kilometrów  sieci ciepłowniczej w Kędzierzynie–Koźlu. W wyniku przeprowadzonych działań zostanie ograniczona ilość awarii oraz zmniejszeniu ulegną koszty związane z powstałymi przestojami. Modernizacja sieci nie wpłynie na wzrost cen ciepła.

Ważnym elementem projektów jest wzmocnienie atrakcyjności gospodarczej Kędzierzyna-Koźla, poprzez uzbrojenie terenów inwestycyjnych "Pole Południowe". Inwestorzy będą mieć do dyspozycji teren o powierzchni 60,64 ha.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
Opolskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....