TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Opolskie z unijną kasa na transport [FILM]
UMARSZ. WOJ. OPOLSKIEGO Violetta Ruszczewska, PW, TL, TransInfo - Opublikowano: 10.07.2017 13:53:49
Kolejne miliony na poprawę środowiska w regionie / fot. Google Street View

Inwestycje warte ponad 45 milinów złotych w subregionie kędzierzyńsko-strzeleckim poprawią komunikację i atrakcyjność gospodarczą. Inicjatywa będzie realizowana na terenie powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego i strzeleckiego.

Samorządowcy z tych powiatów oraz ośmiu gmin:  Kędzierzyn-Koźle, Cisek, Reńska Wieś, Polska Cerekiew, Ujazd, Strzelce Opolskie, Zawadzkie podpisali dziś umowy z marszałkiem województwa opolskiego Andrzejem Bułą na projekty związane z tzw. strategią niskoemisyjną. Jej założenia to  inwestycje, które w kompleksowy sposób wpłyną na zmniejszenie emisji CO2 i innych uciążliwych zanieczyszczeń.

To projekt, który dowodzi tego, że jesteśmy rodziną samorządową, która potrafi ze sobą współdziałać. Kolejne miliony zostaną zainwestowane w naszym mieszkańców. Podkreślam przez ostatnie dni, że wspólnie z samorządami dofinansowujemy te projekty. Dziś mówimy o tym, że wspólne inwestycje już za kilka lat będą służyły nam wszystkim – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.
Dzięki projektom wybudowanych zostanie ponad 25 kilometrów  dróg rowerowych, ponadto zostaną wybudowane nowe drogi, zatoki autobusowe, parkingi "P&R" (2 obiekty, 219 miejsc) "B&R" (2 obiekty, 85 miejsc). Celem jest wyprowadzenie ruchu samochodów osobowych z centrum, co wpłynie na ograniczenie produkcji spalin i poprawę komfortu jazdy.

Zarówno budowa chodników i ścieżek rowerowych, jak i montaż oświetlenia drogowego, mają na celu zwiększenie płynności ruchu oraz poprawę bezpieczeństwa użytkowników drogi, w tym dostępu do bezpiecznych przystanków – dodaje marszałek.

W Kędzierzynie-Koźlu zaplanowano rozbudowę ulicy Miłej i części ulicy Grunwaldzkiej o DDR od al. Jana Pawła II do obwodnicy w Kędzierzynie-Koźlu.  Zmodernizowane będzie oświetlenie miejskie, planuje się wymianę 2 560 opraw oświetleniowych i 528 słupów oświetleniowych.

Każda z gmin musiała pójść na kompromis, aby mądrze podzielić te pieniądze. Region kędzierzyńsko-strzelecki rozwija się dzięki partnerstwu. W Kędzierzynie-Koźlu postawiliśmy na infrastrukturę, która będzie sprzyjała rowerzystom – mówi Sabina Nowosielska, prezydentka Kędzierzyna-Koźla.

Większość należących do subregionu gmin planuje budowę dróg dla rowerów, parkingów. W Zawadzkiem dodatkowo zbudowane zostanie centrum przesiadkowe w sąsiedztwie dworca kolejowego. Tam też przybędzie 60 nowych miejsc parkingowych.

Powiat strzelecki zaplanował przebudowę drogi powiatowej Zalesie Śląskie – Kędzierzyn–Koźle na odcinku Zalesie Śląskie – Cisowa oraz drogi powiatowej Zdzieszowice – Leśnica – Zalesie Śląskie na odcinku ul. Strażackiej w Zalesiu Śląskim. Dodatkowo wzdłuż inwestycji zbudowana zostanie DDR o dł. 2,81 km.

Uzyskujemy bardzo dużo, zakupujemy 15 autobusów dla naszego PKS, remontujemy drogi. Wszystko jest tak przemyślane, aby inwestycje w obu powiatach łączy się. Bez tych pieniędzy y Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, byłoby niemożliwe przeprowadzenie tak szerokich prac – mówi starosta strzelecki Józef Swaczyna.

Dodajmy, że zmodernizowana zostanie również około 7 kilometrów  sieci ciepłowniczej w Kędzierzynie–Koźlu. W wyniku przeprowadzonych działań zostanie ograniczona ilość awarii oraz zmniejszeniu ulegną koszty związane z powstałymi przestojami. Modernizacja sieci nie wpłynie na wzrost cen ciepła.

Ważnym elementem projektów jest wzmocnienie atrakcyjności gospodarczej Kędzierzyna-Koźla, poprzez uzbrojenie terenów inwestycyjnych "Pole Południowe". Inwestorzy będą mieć do dyspozycji teren o powierzchni 60,64 ha.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
Opolskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....