TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Opolskie: w umowach już 16% środków RPO
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 28.10.2016 16:52:06
Opolskie: w umowach już 16% środków RPO

Wskaźnik wykorzystania Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Opolskiego na lata 2014-20, czyli wartość środków programu zaangażowanych w projekty objęte umowami, sięgnęła już 16 proc. - wynika z danych samorządu wojewódzkiego.


Jak poinformowała PAP Violetta Ruszczewska z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Opolskiego, do końca września br. przeprowadzono tam 43 nabory z dostępną kwotą wsparcia 1,3 mld zł (34 proc. środków opolskiego RPO).

W naborach tych złożono 959 wniosków o dofinansowanie sięgające łącznie 1,89 mld zł. Do dofinansowania zatwierdzono 217 projektów; spośród nich podpisano 169 umów na łączną kwotę 622,5 mln zł.

W przeprowadzonych projektach beneficjenci złożyli 134 wnioski o płatność, które pochłoną łącznie 3,5 proc. środków RPO. Według władz województwa to najwyższa wartość tego wskaźnika w całym kraju.

"Na tle innych województw opolskie bardzo dobrze realizuje swoje RPO ? w ostatnim zestawieniu jesteśmy na pierwszym miejscu w kraju pod względem wartości zatwierdzonych wniosków o płatność i na trzecim miejscu pod względem podpisanych umów" - powiedział PAP marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła.

Działy tamtejszego RPO z zawartymi umowami wykorzystującymi największą część dostępnych środków, to (prócz pomocy technicznej): zrównoważony transport na rzecz mobilności mieszkańców gospodarki (11 umów na 344 mln zł; 44 proc. alokacji), wysoka jakość edukacji (32 umowy na 46,4 mln zł; 20 proc. alokacji) oraz gospodarka niskoemisyjna (2 umowy na 68,8 mln zł; 14 proc. alokacji).

Najwięcej umów w obrębie jednego działu ? 52 umowy na 21,2 mln zł (5 proc. alokacji) ? dotyczy konkurencyjnej gospodarki.

"Cieszy, że dość dobrze układa nam się współpraca z przedsiębiorcami. Rozpoczęliśmy od cyklu spotkań z firmami w regionie, podczas których staraliśmy się rozwiewać wszelkie wątpliwości i obawy. Wyniki pierwszych naborów pokazują, że w przedsiębiorców możemy wierzyć ? wpłynęło dużo dobrych projektów" - uznał Buła.

Największe dotąd dofinansowane pojedyncze przedsięwzięcie w opolskim RPO (w trybie pozakonkursowym) dotyczy budowy liczącej ok. 5,3 km obwodnicy miejscowości Czarnowąsy (projekt szacowany na 160,3 mln zł, w tym 136,2 mln zł z RPO). W oszacowanym na 76,5 mln zł (przy wsparciu 65 mln zł z RPO) projekcie "Opolskie mobilne! - usprawnienie transportu zbiorowego regionu i Aglomeracji Opolskiej" region kupuje siedem pociągów, z których trzy trafiły już na tory.

Największy dotychczasowy pojedynczy nabór wniosków dotyczył strategii niskoemisyjnych (z alokacją 150,8 mln zł).

W tym roku woj. opolskie planuje jeszcze m.in. duży nabór na przygotowanie terenów inwestycyjnych (z alokacją 74 mln zł).

Ogółem od początku października br. do końca 2016 r. samorząd tego regionu planuje przeprowadzenie 24 naborów.

Łączne środki Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Opolskiego na lata 2014-2020 sięgają blisko 945 mln euro.

"Tym, co nam przeszkadza w realizacji RPO ? a myślę, że beneficjentom także ? jest zbyt duży poziom biurokratyzacji procedur na poziomie Komisji Europejskiej. Konieczne jest także bardziej dynamiczne przygotowywanie dokumentów strategicznych na poziomie centralnym" - zdiagnozował marszałek woj. opolskiego. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Opolskie
RPO

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....