TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Opole obniża ceny biletów
MZK OPOLE/TRANSINFO - Opublikowano: 11.02.2013 14:41:30 1 komentarz
Opole obniża ceny biletów

Od dzisiaj, 11.02, obowiązywać będą tańsze bilety MZK w Opolu na przejazdy pozamiejskie. Bilet jednorazowy będzie tańszy o złotówkę, a miesięczny o 7 zł w porównaniu z dotychczasowymi. Opole chce w ten sposób usprawnić komunikację w aglomeracji i zmniejszyć korki. Obniżkę cen biletów dla pasażerów autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego (MZK) w Opolu na trasach z miasta do trzech okolicznych gmin - Dobrzenia Wielkiego, Komprachcic i Dąbrowy - uchwaliła na ostatniej sesji rada miasta Opola. Radni zadecydowali, że cena biletu jednorazowego na przejazd zmniejszy się z 4,5 zł do 3,5 zł, a jednorazowe bilety ulgowe zamiast 2,25 zł będą kosztować 1,75 zł.  Obniżona została też o 7 zł cena biletu miesięcznego imiennego na trasach pozamiejskich opolskiego MZK, pasażerowie zamiast 165 zł zapłacą 158 zł. Poza tym do cennika wprowadzono bilet za 2 zł uprawniający do przejazdu tylko na terenie gmin ościennych. Zmiana cen biletów wprowadzona została na sześciu liniach dowożących pasażerów do Opola z trzech podopolskich gmin. Jak powiedział wiceprezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski takie rozwiązanie ma wesprzeć kontakty mieszkańców i samorządów na terenie zawiązanej w ub. roku Aglomeracji Opolskiej i ulepszyć komunikację. –„Tym bardziej, że bylibyśmy w stanie - jeżeli będzie zainteresowanie - zwiększać liczbę miejscowości, do których dojeżdżają autobusy MZK na terenie tych trzech gmin, zwiększyć liczbę kursów a także rozszerzyć liczbę gmin - np. o Turawę czy Tarnów Opolski - do których dociera MZK\' - zapowiedział Wiśniewski.

Zdaniem wiceprezydenta Opola obniżka cen biletów ma też zwiększyć liczbę osób korzystających z przejazdów autobusami MZK, a dzięki temu rozładować korki w mieście i przyczynić do zmniejszenia emisji spalin.  Wprowadzenie obniżki cen biletów na przejazdy pozamiejskie było możliwe również dzięki temu, że podopolskie gminy, do których dojeżdżają autobusy MZK z Opola dokładają się finansowo do transportu zbiorowego. \'W tym roku z trzech gmin otrzymamy w sumie 600 tys. złotych. Według naszych wyliczeń ta kwota oraz przychody z biletów po obniżonych cenach powinna sprawić, że pozamiejskie kursy MZK będą się samofinansowały\' - wyjaśnił Wiśniewski. Z danych opolskiego urzędu miasta wynika, że w 2012 roku autobusy MZK w Opolu przewiozły ponad 18,4 mln pasażerów, o 25 tysięcy niż w 2011 r.   Aglomerację Opolską w ub. roku stworzyło 20 samorządów. Na ich terenie mieszka prawie 350 tys. osób.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MZK Opole
bilet
  • xxx – 12.02.2013

    Nie dość, że drogo to jeszcze taryfa jest źle skonstruowana (bardziej opłaca się kupić osobno miejski i podmiejski niż łączony - 12 zł taniej) No i jakieś dziwnie skonstruowane ulgi i nieprawna dopłata za bilet u kierowcy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....