TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Opole obniża ceny biletów
MZK OPOLE/TRANSINFO - Opublikowano: 11.02.2013 14:41:30 1 komentarz
Opole obniża ceny biletów

Od dzisiaj, 11.02, obowiązywać będą tańsze bilety MZK w Opolu na przejazdy pozamiejskie. Bilet jednorazowy będzie tańszy o złotówkę, a miesięczny o 7 zł w porównaniu z dotychczasowymi. Opole chce w ten sposób usprawnić komunikację w aglomeracji i zmniejszyć korki. Obniżkę cen biletów dla pasażerów autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego (MZK) w Opolu na trasach z miasta do trzech okolicznych gmin - Dobrzenia Wielkiego, Komprachcic i Dąbrowy - uchwaliła na ostatniej sesji rada miasta Opola. Radni zadecydowali, że cena biletu jednorazowego na przejazd zmniejszy się z 4,5 zł do 3,5 zł, a jednorazowe bilety ulgowe zamiast 2,25 zł będą kosztować 1,75 zł.  Obniżona została też o 7 zł cena biletu miesięcznego imiennego na trasach pozamiejskich opolskiego MZK, pasażerowie zamiast 165 zł zapłacą 158 zł. Poza tym do cennika wprowadzono bilet za 2 zł uprawniający do przejazdu tylko na terenie gmin ościennych. Zmiana cen biletów wprowadzona została na sześciu liniach dowożących pasażerów do Opola z trzech podopolskich gmin. Jak powiedział wiceprezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski takie rozwiązanie ma wesprzeć kontakty mieszkańców i samorządów na terenie zawiązanej w ub. roku Aglomeracji Opolskiej i ulepszyć komunikację. –„Tym bardziej, że bylibyśmy w stanie - jeżeli będzie zainteresowanie - zwiększać liczbę miejscowości, do których dojeżdżają autobusy MZK na terenie tych trzech gmin, zwiększyć liczbę kursów a także rozszerzyć liczbę gmin - np. o Turawę czy Tarnów Opolski - do których dociera MZK\' - zapowiedział Wiśniewski.

Zdaniem wiceprezydenta Opola obniżka cen biletów ma też zwiększyć liczbę osób korzystających z przejazdów autobusami MZK, a dzięki temu rozładować korki w mieście i przyczynić do zmniejszenia emisji spalin.  Wprowadzenie obniżki cen biletów na przejazdy pozamiejskie było możliwe również dzięki temu, że podopolskie gminy, do których dojeżdżają autobusy MZK z Opola dokładają się finansowo do transportu zbiorowego. \'W tym roku z trzech gmin otrzymamy w sumie 600 tys. złotych. Według naszych wyliczeń ta kwota oraz przychody z biletów po obniżonych cenach powinna sprawić, że pozamiejskie kursy MZK będą się samofinansowały\' - wyjaśnił Wiśniewski. Z danych opolskiego urzędu miasta wynika, że w 2012 roku autobusy MZK w Opolu przewiozły ponad 18,4 mln pasażerów, o 25 tysięcy niż w 2011 r.   Aglomerację Opolską w ub. roku stworzyło 20 samorządów. Na ich terenie mieszka prawie 350 tys. osób.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MZK Opole
bilet
  • xxx – 12.02.2013

    Nie dość, że drogo to jeszcze taryfa jest źle skonstruowana (bardziej opłaca się kupić osobno miejski i podmiejski niż łączony - 12 zł taniej) No i jakieś dziwnie skonstruowane ulgi i nieprawna dopłata za bilet u kierowcy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....