TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Olsztyn: PKS wprowadził płatności bezgotówkowe
PKS OLSZTYN - Opublikowano: 26.05.2015 11:30:44
Olsztyn: PKS wprowadził płatności bezgotówkowe

Rynek płatności bezgotówkowych rozwija się tak dynamicznie, że obecnie można płacić kartą już niemal za wszystko. PKS Olsztyn zdecydował się pójść z duchem czasu i zainstalować w swoich pojazdach terminale. Dzięki temu pasażerowie mogą płacić za bilety bezgotówkowo. 

Kiedyś PKS było państwowym przedsiębiorstwem świadczącym usługi transportowe na terenie całego kraju. Po kilkunastu latach zaczęły się podziały i prywatyzacja ogólnopolskiego przewoźnika. Od tego czasu widać znaczny ruch na rynku, spółki obrały różne kierunki ? niektóre z nich rozwijają się bardziej, a niektóre mniej dynamicznie. Przykładem spółki, która stawia na innowacje jest PKS Olsztyn. Przewoźnik zdecydował się na przeprowadzenie modernizacji w całej firmie inwestując m.in. w rozwiązania w zakresie płatności bezgotówkowych.  

?Instalacja terminali płatniczych w pojazdach to tylko jedna ze zmian, które wdrożyliśmy. Głównym celem całej restrukturyzacji było zlikwidowanie wtórnego obiegu pieniędzy w firmie, aby zapewnić większe bezpieczeństwo. Drugim ważnym powodem było wyjście naprzeciw oczekiwaniom podróżujących. Coraz częściej zdarza się, że pasażerowie nie noszą ze sobą gotówki, a możliwość płatności kartą ułatwia życie zwłaszcza osobom, które nie mają czasu na zakup biletu wcześniej? ? mówi Jacek Semczuk, Prezes PKS Olsztyn.

Obecnie na rynku jest wiele firm transportowych i każda stara się zapewnić maksymalny komfort pasażerom. Wyzwaniem dla PKS-u Olsztyn jest utrzymanie silnej marki i roli solidnego, regionalnego przewoźnika, przy jednoczesnym dostosowaniu się do nowych trendów oraz zmieniających się potrzeb klientów. Terminale są tylko jednym z elementów restrukturyzacji. Wyposażono w nie autobusy na trasach: Warszawa, Siedlce, Białystok, Lublin, Płock, Suwałki. Pasażerowie, którzy wolą płacić gotówką nadal mają taką możliwość, ale kierowcy nie muszą już martwić się o przewożenie dużych sum. Na bieżąco wpłacają gotówkę do wpłatomatów, które znajdują się na trasie.

Terminale płatnicze do autobusów PKS Olsztyn dostarczyła firma PaySquare SE ? międzynarodowy agent rozliczeniowy.

 ?Zazwyczaj prosimy o trzy oferty, a następnie wybieramy jedną z nich biorąc pod uwagę warunki handlowe. Firma PaySquare przedstawiła najkorzystniejszą ofertę, więc zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie współpracy instalując jeden terminal na próbę. Wszystko przebiegało sprawnie i bez zarzutu, więc zdecydowaliśmy się na kolejne. Obecnie mamy  dziesięć terminali w swoich pojazdach? ? dodaje Jacek Semczuk. 

Rynek płatności bezgotówkowych rozwija się bardzo dynamicznie ? zwłaszcza jest to zauważalne w Polsce. Jesteśmy pierwsi w Europie i trzeci na świecie pod względem płatności zbliżeniowych. Nie bez powodu, bo jest to duże ułatwienie i oszczędność czasu w codziennym życiu. Pasażerowie PKS Olsztyn zareagowali pozytywnie na wprowadzone zmiany i korzystają z możliwości płatności kartą. Rynek należy do firm idących z duchem czasu i zorientowanych na potrzeby klientów. Na modernizacji skorzystali też pracownicy, którzy nie muszą już martwić się o bezpieczeństwo dużych sum gotówki w kasie. Terminale, wpłatomaty i inne elementy restrukturyzacji przeprowadzonej przez PKS Olsztyn ułatwiły wykonywanie codziennych obowiązków. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Olsztyn
Olsztyn

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....