TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Olsztyn: PKS wprowadził płatności bezgotówkowe
PKS OLSZTYN - Opublikowano: 26.05.2015 11:30:44
Olsztyn: PKS wprowadził płatności bezgotówkowe

Rynek płatności bezgotówkowych rozwija się tak dynamicznie, że obecnie można płacić kartą już niemal za wszystko. PKS Olsztyn zdecydował się pójść z duchem czasu i zainstalować w swoich pojazdach terminale. Dzięki temu pasażerowie mogą płacić za bilety bezgotówkowo. 

Kiedyś PKS było państwowym przedsiębiorstwem świadczącym usługi transportowe na terenie całego kraju. Po kilkunastu latach zaczęły się podziały i prywatyzacja ogólnopolskiego przewoźnika. Od tego czasu widać znaczny ruch na rynku, spółki obrały różne kierunki ? niektóre z nich rozwijają się bardziej, a niektóre mniej dynamicznie. Przykładem spółki, która stawia na innowacje jest PKS Olsztyn. Przewoźnik zdecydował się na przeprowadzenie modernizacji w całej firmie inwestując m.in. w rozwiązania w zakresie płatności bezgotówkowych.  

?Instalacja terminali płatniczych w pojazdach to tylko jedna ze zmian, które wdrożyliśmy. Głównym celem całej restrukturyzacji było zlikwidowanie wtórnego obiegu pieniędzy w firmie, aby zapewnić większe bezpieczeństwo. Drugim ważnym powodem było wyjście naprzeciw oczekiwaniom podróżujących. Coraz częściej zdarza się, że pasażerowie nie noszą ze sobą gotówki, a możliwość płatności kartą ułatwia życie zwłaszcza osobom, które nie mają czasu na zakup biletu wcześniej? ? mówi Jacek Semczuk, Prezes PKS Olsztyn.

Obecnie na rynku jest wiele firm transportowych i każda stara się zapewnić maksymalny komfort pasażerom. Wyzwaniem dla PKS-u Olsztyn jest utrzymanie silnej marki i roli solidnego, regionalnego przewoźnika, przy jednoczesnym dostosowaniu się do nowych trendów oraz zmieniających się potrzeb klientów. Terminale są tylko jednym z elementów restrukturyzacji. Wyposażono w nie autobusy na trasach: Warszawa, Siedlce, Białystok, Lublin, Płock, Suwałki. Pasażerowie, którzy wolą płacić gotówką nadal mają taką możliwość, ale kierowcy nie muszą już martwić się o przewożenie dużych sum. Na bieżąco wpłacają gotówkę do wpłatomatów, które znajdują się na trasie.

Terminale płatnicze do autobusów PKS Olsztyn dostarczyła firma PaySquare SE ? międzynarodowy agent rozliczeniowy.

 ?Zazwyczaj prosimy o trzy oferty, a następnie wybieramy jedną z nich biorąc pod uwagę warunki handlowe. Firma PaySquare przedstawiła najkorzystniejszą ofertę, więc zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie współpracy instalując jeden terminal na próbę. Wszystko przebiegało sprawnie i bez zarzutu, więc zdecydowaliśmy się na kolejne. Obecnie mamy  dziesięć terminali w swoich pojazdach? ? dodaje Jacek Semczuk. 

Rynek płatności bezgotówkowych rozwija się bardzo dynamicznie ? zwłaszcza jest to zauważalne w Polsce. Jesteśmy pierwsi w Europie i trzeci na świecie pod względem płatności zbliżeniowych. Nie bez powodu, bo jest to duże ułatwienie i oszczędność czasu w codziennym życiu. Pasażerowie PKS Olsztyn zareagowali pozytywnie na wprowadzone zmiany i korzystają z możliwości płatności kartą. Rynek należy do firm idących z duchem czasu i zorientowanych na potrzeby klientów. Na modernizacji skorzystali też pracownicy, którzy nie muszą już martwić się o bezpieczeństwo dużych sum gotówki w kasie. Terminale, wpłatomaty i inne elementy restrukturyzacji przeprowadzonej przez PKS Olsztyn ułatwiły wykonywanie codziennych obowiązków. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Olsztyn
Olsztyn
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....