TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Olsztyn: 400 kamer umożliwi sterowanie ruchem miejskim
PAP - Opublikowano: 12.05.2015 13:46:59
Olsztyn: 400 kamer umożliwi sterowanie ruchem miejskim

Instalacja 400 kamer na ulicach i skrzyżowaniach Olsztyna umożliwi sterowanie transportem publicznym i komunikacją prywatną. Dzięki inteligentnemu systemowi możliwe będzie podawanie podróżnym informacji na przystankach i rozładowanie korków w godzinach szczytu. 

System ITS (Inteligentny System Transportowy) ma zacząć działać jesienią tego roku; jest częścią projektu tramwajowego, czyli przywrócenia na ulice Olsztyna po 50 latach tego środka komunikacji publicznej. Na razie system sterowania ruchem jest testowany - podał PAP rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie Paweł Pliszka. Projekt zakłada zamontowanie 400 kamer na głównych arteriach oraz na najbardziej newralgicznych skrzyżowaniach w stolicy Warmii i Mazur; 260 kamer już zostało zainstalowanych.

Kamery do tej pory rotacyjne - obrotowe zastąpiono kamerami stałymi ulokowanymi nad poszczególnymi jezdniami. Kamery są umieszczone w centrum miasta na najważniejszych dla ruchu w mieście skrzyżowaniach, czyli tam gdzie krzyżują się ulice rozprowadzające ruch z dużych osiedli do śródmieścia oraz na jezdniach znajdujących się w ciągu dróg krajowych. Olsztyn nie ma jeszcze obwodnicy wyprowadzającej ruch tranzytowy.

Jak powiedział Paweł Pliszka, mimo iż system ma działać automatycznie, pozwoli również doraźnie reagować na zdarzenia.

Pracownicy w centrum obsługi widząc na monitorach dzięki kamerom wypadek, kolizję czy tworzący się korek mogą wydłużać sygnał zielonego światła dla konkretnego kierunku i w ten sposób rozładować największe zatory.

Dzięki ITS zwiększy się jakość obsługi pasażerów komunikacji miejskiej. Na elektronicznych tablicach znajdujących się na przystankach podawany będzie rozkład jazdy i faktyczny czas przyjazdu autobusu na konkretny przystanek. Wszystko to dzięki sygnałom GPS, wykorzystujące je urządzenia będą znajdować się w autobusach. Poza tym w autobusach i tramwajach podawana będzie na tablicach LED informacja o przebiegu trasy i możliwych przysiadkach na inne linie z konkretnych przystanków.

Zainstalowanych zostanie 30 biletomatów stacjonarnych na przystankach oraz biletomaty mobilne dostępne w autobusach, w których za gotówkę lub przy użyciu karty bankomatowej będzie można kupić bilet. Bilety może zastąpić Olsztyńska Karta Miejska, którą można już teraz płacić za parkowanie w płatnych strefach parkingowych.

ITS i budowa od podstaw linii tramwajowych w Olsztynie ma usprawnić komunikację publiczną. Linie mają połączyć najbardziej odległe dzielnice miasta, Jaroty, Pieczewo i Nagórki z centrum miasta oraz dworcem kolejowym i miasteczkiem studenckim oraz Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Kortowie. Projekt usprawnienia komunikacji miejskiej w Olsztynie ma wartość - według Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju - 497 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie 350 mln zł. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
ITS
monitoring
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....