TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Od marca nowy system biletowy we Wrocławiu
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 14.02.2018 16:37:17
Od marca nowy system dystrybucji biletów komunikacji miejskiej we Wrocławiu (foto: UMW)

Nowy system dystrybucji biletów komunikacji miejskiej zacznie działać od 8 marca we Wrocławiu. W autobusach i tramwajach będzie można zapłacić za przejazd za pośrednictwem elektronicznego kasownika, a na przystankach pojawi się więcej biletomatów.

Jak poinformował w środę na konferencji prasowej dyrektor Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji Urzędu Miasta Lech Filipiak, pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli skorzystać z większej liczby biletomatów na przystankach oraz nowych elektronicznych kasowników z możliwością dokonania opłaty za przejazd. Pojawią się także nowe formy płatności za podróż, m.in. telefonem i kartą URBANCARD z opcją Elektronicznej Portmonetki.

Bilety za pośrednictwem elektronicznego kasownika będzie można kupić przy użyciu karty płatniczej lub karty URBANCARD z opcją Elektronicznej Portmonetki.

"Podróżni otrzymają możliwość kupienia biletu jednorazowego lub czasowego bezpośrednio w kasowniku, w modelu "bilet na karcie". System URBANCARD będzie automatycznie przypisywać taki bilet do numeru karty płatniczej, którą był dokonany zakup. Dzięki temu papierowy bilet w ogóle przestanie być potrzebny, a jego rolę z powodzeniem przejmie karta zbliżeniowa" - powiedziała Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe.

Jak dodała, okazanie kontrolerowi zbliżeniowej karty płatniczej, którą uprzednio zakupiono bilet, jest całkowicie bezpieczne, gdyż kontroler otrzymuje z Systemu Centralnego wyłącznie informacje dotyczące biletu i nie ma dostępu do żadnych innych danych.

Inną możliwością będzie zakup biletu w kasownikach lub biletomatach za pomocą karty URBANCARD z funkcją Elektronicznej Portmonetki, która będzie nie tylko nośnikiem biletów okresowych, ale też będzie przechowywać środki finansowe.

Wraz z nowym systemem w pojazdach komunikacji miejskiej, w miejsce 820 mobilnych biletomatów pojawi się 3300 nowych elektronicznych kasowników. Z kolei dotychczasowe 125 automatów biletowych zostanie zastąpione przez 170 nowych biletomatów, umożliwiających nabycie biletów i doładowanie Elektronicznej Portmonetki.

"System przyniesie wymierne korzyści w postaci m.in. całodobowego dostępu, możliwości korzystania z komunikacji bez tradycyjnego biletu oraz wyboru dogodnej formy wnoszenia opłaty za przejazd" – mówił dyrektor działu handlowego, Pion Płatności Elektronicznych Mennicy Polskiej S.A Jacek Sieński.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Wrocław
bilet
kasownik
 • Sebastian Romańczuk – 15.02.2018

  Za nie swoje można szaleć.

 • Kamil Nowakowski – 15.02.2018

  Kasownik niczym stary wojskowy telefon 😂😂

 • Grzesiek Gie – 15.02.2018

  160 mln zł za takie cuda przy całkiem sprawnym obecnym systemie oraz biorąc pod uwagę słaby wrocławski tabor... Nie no, obłed jakiś.

 • Karol Mzyk – 16.02.2018

  Po co nowe kasowniki biletów ja się pytam i to jeszcze za 160 mln zł w czym niby zawiniły te obecne?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....