TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Od 1 sierpnia nowa taryfa w Poznaniu
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 26.07.2019 12:28:13
Od 1 sierpnia nowa taryfa w Poznaniu

Od 1 sierpnia br. w Poznaniu wchodzi w życie nowa taryfa biletowa. W Punktach Obsługi Klienta ZTM oraz przez Internet można już kupować bilety okresowe, które uwzględniają strefę D.

Z początkiem sierpnia br. następuje integracja transportu publicznego Poznania oraz gmin Kórnik i Zaniemyśl. Oznacza to, że utworzona zostanie nowa strefa taryfowa – D, a liniami autobusowymi nr 501, 502, 560 i 561 będzie można podróżować na podstawie biletów ZTM.

Od dzisiaj w sprzedaży są już nowe bilety okresowe, które obowiązywać będą od 1 sierpnia br., w tym nowe rodzaje biletów na sieć na strefy: A+B+C+D, B+C+D, C+D oraz D. Bilety te można kupować: w Punktach Obsługi Klienta ZTM oraz przez Internet (po zalogowaniu się na swoje konto na stronie www.peka.poznan.pl i wskazaniu daty rozpoczęcia ważności biletu od sierpnia br.).

Bilet kupiony przez Internet należy aktywować w jednym z czytników PEKA, np. w pojeździe (wybierając opcję "Transfer e-biletu" i wsuwając kartę do szarej "kieszonki" pod ekranem – po dokonaniu transferu na ekranie czytnika pojawi się stosowny komunikat).

W Punktach Obsługi Klienta ZTM można też skonfigurować i kupić bilet trasowany, uwzględniający nowe linie oraz zapisać na imiennej karcie PEKA uprawnienia do ulgowych bądź bezpłatnych przejazdów. Z powodów technicznych sprzedaż biletów z nowej taryfy w biletomatach stacjonarnych i Punktach Sprzedaży Biletów (kioski, sklepy itd.) będzie możliwa dopiero od 1 sierpnia br.

Bilety specjalne dla rodziców i dzieci z rodzin wychowujących czworo i więcej dzieci, Honorowych Dawców Krwi, socjalne oraz dla kierowców autobusów i motorniczych na strefy A+B+C zachowają ważność do końca okresu obowiązywania. Przy zakupie kolejnego należy jednak ponownie skonfigurować bilet, obejmujący zakresem strefy A+B+C+D. Dokonać tego można w Punktach Obsługi Klienta ZTM oraz poprzez stronę www.peka.poznan.pl. Jednak jeśli w trakcie ważności dotychczasowego biletu klient chciałby podróżować do strefy D, musi wcześniej przybyć do wybranego Punktu Obsługi Klienta ZTM celem aktualizacji stref taryfowych.

Do jednokrotnego odwiedzenia wybranego Punktu Obsługi Klienta ZTM – celem aktualizacji stref taryfowych – ZTM zachęca również osoby, które posiadają wgrane na kartę PEKA uprawnienia do bezpłatnych przejazdów na wszystkie strefy i korzystają z karty PEKA do potwierdzenia swoich uprawnień.

Z biletów trasowanych kupionych przed 1 sierpnia br. będzie można korzystać do czasu zakończenia ich ważności, jednak po 31 lipca br. nie będzie możliwości ich przedłużenia. Konieczne będzie ponowne skonfigurowanie biletu w wybranym Punkcie Obsługi Klienta ZTM. Bilety czasowe w formie papierowej będą w sprzedaży od 29 lipca 2019r. - w Punktach Obsługi Klienta ZTM, natomiast w pozostałych miejscach: Punktach Sprzedaży Biletów, biletomatach, poprzez aplikacje mobilne i u kierowców na liniach podmiejskich – od 1 sierpnia br.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
bilet
Poznań
ZTM Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....