TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Od 1 sierpnia integracja transportu publicznego Poznania, Kórnika i Zaniemyśla
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 30.07.2019 17:05:21
Od 1 sierpnia integracja transportu publicznego Poznania, Kórnika i Zaniemyśla

1 sierpnia nastąpi integracja transportu publicznego Miasta Poznania oraz gmin Kórnik i Zaniemyśl. Dzięki temu mieszkańcy podpoznańskich gmin będą mogli podróżować po aglomeracji pojazdami różnych przewoźników, posiadając jeden bilet.

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu wskazuje, że na integracji transportu publicznego skorzystają przede wszystkim pasażerowie, którzy za przejazd zapłacą mniej. Cena przejazdów dla pasażerów regularnie korzystających z połączeń np. między Kórnikiem a Poznaniem spadnie z obecnych 289 zł na miesiąc do 168 zł.

Korzyści z integracji transportu będą mogli odczuć także pasażerowie podróżujący do Poznania sporadycznie. Obecnie np. jadąc z Kórnika i podróżując po Poznaniu należy kupić bilet za 6,30 zł u przewoźnika z Kórnika oraz za komunikację organizowaną przez ZTM - 3 zł (na 10 minut) – łączna cena wyniesie więc 9,30 zł. Korzystając z transportu zintegrowanego, koszt takiej podróży wyniesie 4,36 zł. Można będzie również kupić bilet jednorazowy na 90 minut za 7 zł i na jego podstawie podróżować do Poznania i po Poznaniu przez 90 minut od momentu skasowania biletu lub zakupu u kierowcy.

ZTM poinformował, że od czwartku system transportu zbiorowego Miasta Poznania zostanie powiększony o 4 linie autobusowe nr: 501, 502, 560 oraz 561.

"Teren gminy Kórnik, na którym dotychczas nie funkcjonował zintegrowany transport, znajdzie się w strefach taryfowych B (Gądki, Dachowa, Robakowo) i C (Biernatki, Błażejewko, Błażejewo, Dziećmierowo, Kórnik, Prusinowo, Skrzynki, Szczodrzykowo), natomiast teren gminy Zaniemyśl - w strefie taryfowej D (Jeziory Małe, Jeziory Wielkie, Łękno, Zaniemyśl). Mieszkańcy tych gmin będą mogli korzystać ze wszystkich zalet integracji transportu" - podał ZTM.

Rozkłady jazdy, poza nieznacznymi zmianami, nie ulegną zmianom. Zmieni się natomiast taryfa opłat, system ulg oraz zasady korzystania z transportu zbiorowego na takie, jakie obowiązują na wszystkich liniach organizowanych przez ZTM w Poznaniu.

Od 1 sierpnia osoby, które mieszkają w gminach objętych porozumieniami transportowymi oraz odprowadzające podatek w Poznaniu lub tych gminach, mają prawo także do korzystania z Biletu Metropolitalnego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Poznań
Poznań
linia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....
nie można połączyć się z MySQL