TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

O MPK w sieci po angielsku [FILM]
MPK WROCŁAW - Opublikowano: 05.01.2016 18:06:37 1 komentarz
O MPK w sieci po angielsku (fot. youtube)

Jak dojechać z lotniska do centrum Wrocławia, jak kupić bilet i przemieszczać się po mieście? ? to wszystko po angielsku w Internecie. Projekt pewnego Brytyjczyka, a z wyboru wrocławianina - Owena Williamsa, ma na celu przekonanie obcokrajowców do przyjazdu do miasta.

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie Europejskiej Stolicy Kultury. Dla Wrocławia będzie to rok odwiedzin turystów z całego świata. To również wyzwanie dla MPK.


- Około 20 proc. naszej załogi deklaruje znajomość języków obcych. Ci, którzy znają angielski od listopada są kierowani do obsługi linii na lotnisko ? mówi Agnieszka Korzeniowska.

Ale to nie wszystko. Jeszcze jesienią spółka pomogła zrealizować projekt, który ma pomóc poszerzyć wiedzę na temat naszego miasta wśród obcokrajowców.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Brytyjczyk ? Owen Williams, który w 2012 roku przyjechał do miasta i postanowił tu zostać do odwołania. Obecnie uczy języka angielskiego wrocławian, a wolny czas spędza z żoną - Polką i niedawno urodzoną córeczką.

- Kiedy zgłosił się do nas uznaliśmy, że to świetny pomysł i wymaga wsparcia. Nawiązaliśmy kontakt ze studentami Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy pomogli przy realizacji i montażu zdjęć i tak powstała seria krótkich filmów o Wrocławiu, które trafiły na YouTube ? opowiada Korzeniowska.

Filmy mają charakter praktycznego przewodnika. Owen pokazuje uroki miasta, ale przede wszystkim wyjaśnia jak się po nim poruszać komunikacją miejską, instruuje jak kupić bilet w automacie czy też jak korzystać z aplikacji iMPK.

- Wrocław jest otwarty i świetnie przygotowany na turystów, niestety niewielu z nich w ogóle nie wie, że takie miasto istnieje. Chcę to zmienić, stąd pomysł realizacji filmów w języku angielskim i wrzucenie ich na popularny serwis internetowy ? wyjaśnia Owen.

Ponadto jak twierdzi Owen, każdy szanujący się Brytyjczyk przed przyjazdem do miasta będzie chciał przygotować się przed podróżą, żeby wiedzieć jak się we Wrocławiu odnaleźć. Mentalność jego rodaków jest taka, że wolą zrobić rozeznanie wcześniej, niż potem szukać informacji turystycznej na miejscu. Po prostu lubią wiedzieć co i jak. Stąd pomysł Owena, by zacząć od praktycznych porad, dotyczących poruszania się po mieście.

Po serii filmów o komunikacji miejskiej, Owen chciałby kontynuować projekt i pokazać bliżej miejsca związane z Europejską Stolicą Kultury. Liczy na to, że jego filmy spodobają się internautom i znajdą się kolejne instytucje chętne do współpracy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
Wrocław
  • Dominick – 07.01.2016

    Bardzo fajny pomysł na przekazanie wiedzy o komunikacji miejskiej obcokrajowcom. Trzeba stosować właśnie takie XXI wieczne metody.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....