TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nowy dworzec autobusowy w Sandomierzu
PAP - Opublikowano: 10.08.2017 11:17:56 2 komentarze
Nowy dworzec autobusowy w Sandomierzu (foto: UM)

Sandomierz ma od środy nowy dworzec autobusowy. Władze miasta do inwestycji nie dołożyły nawet złotówki, bo operatorem dworca jest firma prywatna.

Budynek nowego dworca mieści się przy ulicy 11 listopada, w bliskim sąsiedztwie dotychczasowego obiektu. Stary dworzec, wybudowany w latach 70-tych ubiegłego wieku był bardzo zaniedbany i nie był najlepszą wizytówką miasta.

Na terenie dworca znajduje się sześć stanowisk autobusowych i parking dla samochodów. W budynku dworcowym oprócz poczekalni, toalet, kawiarni i kas biletowych, mieści się market spożywczy. "To nowoczesny obiekt spełniający wszelkie standardy, jakie powinny być w mieście tej wielkości co Sandomierz. Jest także przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych" – powiedziała PAP asystentka burmistrza Sandomierza Katarzyna Zioło.

Władze Sandomierza do inwestycji nie dołożyły nawet złotówki. Operatorem dworca została bowiem prywatna firma, która prowadzi już taką działalność w kilku miejscowościach na Górnym Śląsku.

"Inwestor kupił od prywatnego właściciela działkę, zaprojektował i wybudował dworzec, wprowadzając jednocześnie na jego teren podmioty komercyjne" – dodała Zioło.

Pierwszy autobus przyjechał na sandomierski dworzec w środę o godzinie 2.05 w nocy z Leżajska. Pasażerów, który otrzymali od władz miasta upominki, osobiście powitał burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski.Sprawdź też:
dworzec
Sandomierz
  • bun – 10.08.2017

    Napis prawie jak na moim telewizorze :)))

  • TOM – 12.08.2017

    można to również przedstawić zupełnie inaczej - bo każdy kij ma dwa końce ( poza procą)Miasto Kielce kupiło od prywanego właściciela teren aby mieć własny dworzec autobusowy.Sandomierz wręcz przeciwnie nie rozmawiał z wszystkimi przewoźnikami o możliwości stworzenia centrum komunikacyjnego. Nie ma żadnych udziałów w dworcu ( wg tego co usłyszałem na spotkaniu 11.08.2017) . Co teraz zrobi prywatny inwestor? Za wszelka cene musi mieć klientów, wiec bedzie naciskał na władzd miaasta aby skłoniły przewoźników do korzystania z dworca.Kwestia opłat - jako monopolista będzei dyktował ceny. jeśłi przewoźnicy w to wejdą - owszem standard podróżnych sie poprawi, ale odbije się to na cenie biletów.Standard - nie kazdy chce za niego płacic !!ile z osób kupuje bilet w PKP w I klasie? ile osób wybiera dodatkowe usługi kupując bilety lotnicze?Standard hotelu 5* jest lepszy niż 3* a i jedni i drudzy maqją klientów.Tutaj każe sie wszystkim przewoźnikom wejść na prywatny dworzec napychając kasę inwestorowi.Czy Burmistrz Sandomierza oddałby kurę znoszącą złote jajka w ręce prywatnej firmy ? Czy tutaj nie będzie pazerności Sandomierzanie znaja kontekst sprawy , a niezorientowanych odsyłam http://czasopismo.legeartis.org/2017/01/proces-brama-opatowska-sandomierz.html

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...