TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nowoczesny dworzec w Zakopanem - przyjazna brama w Tatry
TransInfo,pl - Opublikowano: 12.09.2017 13:22:17 1 komentarz
Nowoczesny dworzec w Zakopanem - przyjazna brama w Tatry

Mieszkańcy stolicy Podhala mają powody do radości. Dzięki funduszom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 po wielu latach oczekiwań budynek dworca PKP czeka gruntowny remont.

Umowę gwarantującą dofinansowanie inwestycji podpisali w poniedziałek, 11 września 2017 r., w Zakopanem wicemarszałek Stanisław Sorys oraz burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Zabytkowe budynki dworca PKP w Zakopanem od dłuższego czasu czekały na remont. Cieszę się, że miejsce, z którego korzystają nie tylko mieszkańcy, ale przede wszystkim turyści, już wkrótce zmieni się nie do poznania. Koszty tej inwestycji w 30 proc. pokryją środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Dotacje unijne pokryją również część kosztów związanych z dwiema inwestycjami prowadzonymi w zakopiańskich szkołach. To kolejna z wielu modernizacji, które są prowadzone w całym województwie – mówi wicemarszałek Stanisław Sorys.

Dawny blask

Inwestycja, na którą przez wiele lat czekali Zakopiańczycy szacowana jest na ponad 15,5 mln zł, z czego dofinansowanie unijne opiewa na ponad 5 mln zł. Kwota ta pozwoli odrestaurować część budynku dworca głównego oraz sąsiadujący budynek dawnej przychodni.

Miejsce zdecydowanie się odmieni – będzie nowoczesne, estetyczne, a przede wszystkim funkcjonalne i przyjazne dla odwiedzających stolicę Tatr.

Prace przeprowadzone w budynku głównym pozwolą wyremontować pierwsze piętro oraz poddasze. To właśnie tu powstanie mediateka, czyli nowoczesna biblioteka, gdzie będzie można popracować korzystając z komputera, poczytać prasę czy po prostu zrelaksować się przed podróżą słuchając muzyki. W budynku oprócz kas biletowych i komfortowej poczekalni pojawią się także punkty handlowe oraz gastronomiczne. Ponadto na antresoli będzie można zobaczyć wystawą poświęconą kolei.

W budynku przychodni natomiast powstanie informacja kulturalno-turystyczna oraz klub muzyczny. Tutaj, dzięki specjalnie zaprojektowanej przestrzeni wystawienniczej, będzie można podziwiać prace współczesnych zakopiańskich artystów oraz najbardziej znanych, dawnych twórców związanych z Tatrami i Zakopanem.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na 31 marca 2019.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Zakopane
unia
  • Krzysztof – 13.09.2017

    Proponuję zrobić najpierw drogę dwupasmową do Zakopanego a póżniej Dworzec.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....