TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nowoczesna: skala niekompetencji szefa MIB przerażająca
PAP amt/ biw/ tl/ PAP - Opublikowano: 08.03.2017 13:56:41 1 komentarz
Nowoczesna: skala niekompetencji szefa MIB jest przerażająca (foto: PKP SKM)

Skala niekompetencji ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka jest przerażająca i porażająca; PiS powinien go niezwłocznie odwołać - uważają politycy Nowoczesnej.

W miniony piątek został zdymisjonowany cały zarząd PKP SA. Dymisja miała związek z tym, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła prezesowi i członkom zarządu PKP SA zarzuty karalnej niegospodarności i nieumyślnego wyrządzenia szkody wielkiej wartości w wysokości 1,9 mln zł w mieniu spółki. Zarzuty postawiono w śledztwie dotyczącym umowy na zabezpieczenie dworców podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało, że jednocześnie nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP podjęło decyzję o powołaniu na stanowisko prezesa spółki Krzysztofa Mamińskiego.

"Sprawa przejrzystości funkcjonowania podległych spółek jest dla nas fundamentalna, a kwestia praworządności nie podlega żadnym negocjacjom i nie może być nigdy obiektem jakiegokolwiek kompromisu" - powiedział, cytowany w komunikacie resortu, minister Andrzej Adamczyk.

"Nowoczesna w formie interpelacji pytała o to ministra Adamczyka (...) już w połowie listopada. Natomiast przez cały rok, zarówno PiS, jak i sam minister Adamczyk twierdzili, że to jest znakomity zarząd" - mówił na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie poseł Mirosław Suchoń (N).

"Tymczasem okazało się, że podczas jego (prezesa zarządu PKP Mirosława P.) urzędowania Polskie Koleje Państwowe zostały przeżarte rakiem niegospodarności, niekompetencji i zwykłego kombinatorstwa" - ocenił poseł Nowoczesnej. Według niego, "pod okiem ministra Adamczyka tłuste misie z PKP na potęgę wyprowadzały miliony złotych".

Zdaniem Suchonia minister Adamczyk "nie radzi sobie z nadzorem nad tą działką, za którą odpowiada". "Skala niekompetencji ministra jest przerażająca i porażająca, PiS powinien go niezwłocznie odwołać" - stwierdził.

Suchoń przekonywał, że odwołani członkowie zarządu to tylko "czubek góry lodowej". "Mamy prawo podejrzewać, że ta mafia, która z nadania PiS obsiadła PKP, kradła, oszukiwała i dopuszczała się nepotyzmu na przerażającą skalę" - zaznaczył.

"Stawiamy kluczowe pytania o rolę pracowników PKP zatrudnionych za rządów PiS" - mówił polityk Nowoczesnej. Wskazał, że jego ugrupowanie ma wątpliwości związane m.in. z osobą dyrektorki biura komunikacji i marketingu oraz dyrektorem biura zarządu. (PAP)


amt/ biw/


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MIB
  • Sześciu króli i Petru siódmy – 08.03.2017

    Niech Nowośmieszni w rodzaju ,Lubnauer , Scheuring -Wielgus , Suchoń , Petru i im podobni nie opowiadają andronów !

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....